Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Turkijos Respublikos ambasada rugpjūčio 18 d., 19 val. pakvies į Filharmonijos Didžiojoje salėje vyksiantį svečių iš Turkijos – Konijos turkų religinės muzikos grupės pasirodymą, kurio programoje – Mevlevi Sema ritualiniai šokiai.
Besisukančio dervišo šokis, vadinamas Sema, yra neatskiriama Mevlevijos brolijos ritualų dalis, taip pat ji artimai susijusi su turkų papročiais, istorija, tikėjimais ir kultūra.
Sema simbolizuoja mistinę žmogaus dvasios kelionę per protą ir meilę į Tobulybę. Pasiekti Tobulybę galima atsigręžus į tiesą, suradus ją, pakilus per meilę, pabėgus nuo savo ego. Žmogus tuomet grįžta iš savo dvasinės kelionės pasiekęs brandą ir patobulėjęs tam, kad mylėtų ir tarnautų visam pasauliui, visiems žmonėms, neskirstant jų pagal tikėjimą, rasę, socialinę padėtį ir tautybę.
Mevlevijos brolija – asketiškas sufijų ordinas, įsikūręs 1273 m. Konijoje ir palaipsniui išplitęs visoje Osmanų imperijoje. Dabar šios brolijos narių galima rasti daugelyje turkų bendruomenių visame pasaulyje, bet aktyviausi ir žymiausi centrai tebėra išlikę Konijoje ir Stambule.
2005 m. Mevlevi Sema apeigas UNESCO pripažino žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru, o šiemet Mevlevijos brolijos įkvėpėjui Mevlanai Džalialedinui Rumi ši organizacija suteikė garbės medalį ir 2007-uosius paskelbė jo metais.
LNF inf.