• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skirtingų Bažnyčių atstovai renkasi ir meldžiasi už krikščionių vienybę

Kaip kasmet, sausio 18 – 25 d., visame krikščioniškame pasaulyje bus meldžiamasi už krikščionių vienybę. Lietuvoje krikščionys skirtingose Bažnyčiose taip pat rinksis maldai, apmąstymams ir bendravimui, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet pasaulinės ekumeninės savaitės tema – Evangelijos pagal Luką pabaigoje užrašyti Jėzaus žodžiai: „Jūs esate šių dalykų liudytojai“ (Lk 24,48).  

REKLAMA

Lietuvoje ekumeninė  savaitė turi ir laisvės temos atspalvį. Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-metį, kartu dėkojama Dievui už laisvės dovaną ir meldžiama vienybės krikščionių Bažnyčioms bei santarvės visai mūsų tautai.  

Tad visi krikščionys, būdami laisvės liudytojai, kviečiami įsisąmoninti ir kitiems atskleisti krikščioniškos laisvės esmę. Raginama apmąstyti šias Evangelijos vietas:

REKLAMA
REKLAMA

„Jei laikysitės mano mokslo, jūs iš tikro būsite mano mokiniai; jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus" (Jn 8, 32).

„Viešpats yra Dvasia. O kur Viešpaties Dvasia, ten ir laisvė" (2 Kor 3, 17).

„Jūs esate pašauti laisvei! Tiktai dėl šios laisvės nepataikaukite kūnui, bet stenkitės vieni kitiems su meile tarnauti" (Gal 5, 13).  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maldų  už krikščionių vienybę  savaitės svarbios datos

1740 m. Škotijoje gimsta naujas sekminininkų judėjimas. Kartu su Šiaurės Amerikos sekminininkais krikščionys kviečiami melstis už visas Bažnyčias ir kartu su visomis krikščioniškomis Bažnyčiomis dėl tikėjimo atsinaujinimo.

REKLAMA

1820 m. Pastorius James Haldane Stewart išleidžia „Pasiūlymus bendrajai Šv. Dvasios išliejimo krikščionių sąjungai“.

1840 m. Pastorius Ignatius Spencer, atsivertęs į katalikų tikėjimą, siūlo įkurti „Maldos už krikščionių vienybę sąjungą“.

1867 m. Pirmoji Anglikonų vyskupų Asamblėja Lambethe savo rezoliucijų preambulėje patvirtina maldą už krikščionių vienybę.

REKLAMA

1894 m. Popiežius Leonas XIII padrąsina Maldos už krikščionių vienybę aštuondienio praktiką Sekminių šventės kontekste.

1908 m. Paul Wattsono, anglikonų pastoriaus (vėliau tapusio kataliku), iniciatyva pradedamas švęsti Maldų už Bažnyčios Vienybę aštuondienis.

1910 m. Į Edinburgo konferenciją susirinkę anglikonų ir evangelikų atstovai nusprendė tarpusavyje derinti evangelizavimo darbą ir melstis už krikščionių vienybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1926 m. „Tikėjimo ir teisingumo“ sąjūdis pradeda leisti „Pasiūlymus Maldos už krikščionių vienybę aštuondieniui“.

1935 m. Katalikų kunigas, tėvas Paul Couturier, Prancūzijoje pradeda Maldos už krikščionių vienybę savaitę. Malda, grindžiama nauju pagrindu: melstis už tokią vienybę, kokios nori Kristus, ir tokiais keliais ir būdais, kokių panorės Kristus.

REKLAMA

1958 m. Liono Krikščionių vienybės centras Prancūzijoje pradeda temos „Maldų už krikščionių vienybę savaitės“ ruošimą kartu su  sąjūdžiu „Tikėjimas ir teisingumas“.

1964 m. Vatikano II susirinkimas „Dekretu apie ekumenizmą“ pabrėžia, kad malda yra ekumeninio sąjūdžio siela ir padrąsina toliau tęsti Maldų už krikščionių vienybę savaitę.

REKLAMA

1966 m. Pasaulinė Bažnyčių Taryba ir Popiežiškoji taryba krikščionių vienybei skatinti nutaria kiekvienais metais kartu ruošti bendrą tekstą Maldų už krikščionių vienybę savaitei.



1968 m.
pirmą kartą Maldų už krikščionių vienybę savaitė švenčiama pagal bendrą Pasaulinės Bažnyčių Tarybos ir Popiežiškosios tarybos krikščionių vienybei skatinti paruoštą tekstą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1994 m. Tarptautinė grupė, kuri ruošia Maldų už krikščionių vienybę savaitės tekstus pasipildo dviem pasaulietinėmis ekumeninėmis organizacijomis: Pasauline krikščioniškojo jaunimo ir Pasauline krikščionių moterų konfederacijomis.

2004 m. Susitarta, kad labiau naudinga bendradarbiavimui kartu ruošti ir publikuoti Maldų už krikščionių vienybę savaitės medžiagą: pagal vienodą formatą, vertimą į anglų ir prancūzų kalbas – paruoštą „Tikėjimo ir teisingumo“ (Pasaulinė Bažnyčių Taryba) ir Popiežiškosios tarybos krikščionių vienybei skatinti (Katalikų Bažnyčia).  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų