Lapkričio 21 d., šeštadienį, 15 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) vyks paskaita – pokalbis, kuriame dalyvaus legendinės architektūros ir dizaino kūrėjų grupės Haus Ruecker Co vienas įkūrėjų prof. Günter Zamp Kelp ir filosofijos daktaras Christoph F. Kelp.
Renginys yra programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ tarptautinės parodos „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945-1970“ dalis.
Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiama parodos „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945-1970“ pokalbių programa. Šį šeštadienį turėsime galimybę pasiklausyti prof. Günter Zamp Kelp paskaitos „Erdvės emocijos“ (“Space Emotions”) ir filosofijos daktaro Christoph F. Kelp pranešimo „Architektūros vertinimo standartai. Funkcionalistinis požiūris“ (“Standards of Evaluation in Architecture: a Functionalist Approach”).
Dr. Christoph Friedrich Florian Kelp baigė filosofijos, psichologijos ir kino studijas Laisvajame Berlyno universitete. Studijavo filosofiją Belgijos, Jungtinės karalystės ir JAV universitetuose. Šiuo metu dėsto Belgijos Leuven universitete, loginės ir analitinės filosofijos centre.
Günter Zamp Kelp gimė 1941 m. Bistriz, Rumunijoje, architektūros studijas baigė Vienoje. Dėstė Austrijos ir Vokietijos universitetuose. Šiuo metu profesoriauja Berlyno menų universitete. Günter Zamp Kelp – vienas iš legendinės architektūros ir dizaino kūrėjų grupės Haus Ruecker Co įkūrėjų (kartu su Laurids Ortner ir Klaus Pinter). Grupė susikūrė 1967 m. Vienoje. Septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje jos veiklą inspiravo popmenas ir Fluxus. Buvo kuriamos utopinės architektūrinės koncepcijos pavadintos „Sąmonės išplėtimo programa“ ("Mind-Expanding-Program"), viešosiose erdvėse rengiamos akcijos ir instaliacijos, turėjusios sustiprinti žmonių jutiminius pojūčius, jų galimybę pajausti ir išgyventi. 1968 m. Haus Ruecker Co sukurtas „Sąmonės išplėtėjas 2“ ( “Mindexpander 2“) yra vienas iš parodos „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945-1970“ skyriaus „Paskutinieji utopistai“ eksponatų. Stimuliuojančia elektronine šviesos ir garso aplinka aparato viduje sėdinčią asmenų porą apgaubiantis mechanizmas buvo skirtas jausmingumo ir erotinio žaismingumo sužadinimui.
Prieš pokalbį kviečiame aplankyti Nacionalinės dailės galerijos XX a. Lietuvos dailės ekspoziciją ir parodą „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945-1970“.
Renginys vyks anglų kalba. Įėjimas į pokalbį auditorijoje nemokamas. Ekspozicijos ir parodos lankymas – su lankytojo bilietu.