Nepraėjus ir mėnesiui po aktoriaus Laimono Noreikos mirties, leidykla „Žuvėdra” išleido knygą – albumą „Laimonas Noreika gyvenime, scenoje, ekrane”.

Pasak leidėjų, ši knyga – albumas sumanytas, kaip projektas, skirtas Nacionalinės premijos laureatų kūrybos sklaidai ir gavo Lietuvos kultūros ministerijos paramą. Rengiant knygą spaudai, teko nemažai bendrauti su Laimonu Noreika. Jis pageidavo šiame leidinyje matyti ne tik ištraukas iš jo parašytų knygų bei jose skelbtas nuotraukas, bet ir paskelbti įdomiausius epizodus iš archyvinio rankraštinio palikimo, kurį aktorius jau buvo atidavęs į Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos fondus. Visi aktoriaus pageidavimai buvo įvykdyti, o galutinį knygos maketą pažadėjome aktoriui parodyti birželio pirmomis dienomis.

Deja, netikėta aktoriaus mirtis neleido įgyvendinti šių planų. Dabar knygą – albumą atiduodame skaitytojams. Atiduodame tokią, kaip ir buvo sumanyta bei suderinta su Aktoriumi. Dėl skaudžios netekties pakoregavome tik paskutinius knygos – albumo puslapius.

REKLAMA

Ši knyga – albumas bus pristatyta birželio 27 d. Vilniaus mokytojų namų rengiamoje Vasaros knygų mugėje. Pristatymo pradžia 18 val. Dalyvaus aktoriai Vytautas Tomkus, Giedrius Arbačiauskas, poetai Vacys Reimeris, Virgilijus Vasauskas. Renginį ves skaitovas Juozas Šalkauskas. Leidinį bus galima įsigyti mugėje nuo pat ryto, 10 valandos.

Birželio 28 d. 18 val. aktorius Laimonas Noreika bus prisimintas Vilniaus mažajame teatre. Vakaro metu bus rodomi dokumentiniai filmai apie aktoriaus gyvenimą, skaitomos ištraukos iš knygos – albumo „Laimonas Noreika gyvenime, scenoje, ekrane”, dalijamasi prisiminimais iš susitikimų su aktoriumi. Dalyvaus aktoriai, poetai, visuomenės veikėjai. Vakarą ves Nacionalinės premijos laureatų kūrybos sklaidos konkurso vertinimo komisijos pirmininkas, rašytojas Valentinas Sventickas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų