Pasak išradėjo Gary Casso (Gerio Kaso), tai yra menas, bet gali būti ir mados ateitis.
"Urvinės moters" tipo suknelę visą laiką reikia laikyti drėgną, nes celiuliozės plaušeliai yra nepakankamai ilgi, todėl džiūdami pasidaro netvirti ir sutrūkinėja.
Kad suknelė įgautų formą, celiuliozės plėvelė nugriebiama nuo besifermentuojančio vyno paviršiaus ir sluoksniais klojama ant pripučiamos lėlės. Tada plėvelė susitraukia ir įgyja lėlės kūno formą. Kai reikiama forma gauta, iš lėlės išleidžiamas oras.
"Tai menas, tai neturi būti praktiška, - trečiadienį sakė G.Cassas, Vakarų Australijos universiteto Perto mieste laborantas. - Tai turėjo būti provokuojantis objektas, kuris sukeltų debatus apie ateities madą".
Sukurti tokią suknelę G.Cassas sugalvojo dar tuomet, kai prieš daugelį metų dirbo viename vynuogyne, bet savo idėją įgyvendino tik dabar, gavęs lėšų iš vienos meno organizacijos.
Pasak G.Casso, vynui fermentuojantis, bakterijos jo paviršiuje pagamina gličią, elastingą celiuliozės plėvelę.
"Bet problema ta, jog plaušeliai yra nepakankamai ilgi, kad būtų lankstūs. Kitas etapas yra mėginti padaryti ilgesnius plaušelius arba juos sujungti, kad jie būtų lankstesni", - pasakojo jis.
Štai tada jo išradimas būtų plačiau pritaikomas. "Jei jums reikėtų marškinių, galėtumėt pagal savo kūną pasidirbdinti išlają ir sluoksniais apdėti ją tokia celiulioze", - sakė jis.