Nors naujų firminių drabužių parduotuvės dabartiniu krizės metu dažnai vilioja savo klientus nemažomis nuolaidomis, pigaus ir neretai kokybiškesnio bei originalesnio sprendimo ieškoma dėvėtų rūbų parduotuvėse.
Kaip teigia Laima, vienos dėvėtų drabužių parduotuvės „Humana“ pardavėja, pensininkai, mamos (dažniausiai ieškančios rūbelių savo vaikams), bei studentai yra pagrindiniai tokių parduotuvių lankytojai.
Iš 100 atsitiktinai apklaustų 18 – 25 m. jaunuolių, 97 % procentai teigė bent vieną rūbą įsigiję iš dėvėtų rūbų parduotuvės. Paklausti, kaip dažnai apsilanko tokiose parduotuvėse, jaunuoliai atsakė labai įvairiai, daugiausiai buvo minima, jog lankomasi retkarčiais, kai rūbas nėra labai svarbus (kasdieninis) ir jam norisi išleisti kuo mažiau pinigų arba kai naujų rūbų parduotuvėse nerandama to, ko ieškoma. Taip pat nemažai jaunuolių teigė besilankantys dėvėtų rūbų parduotuvėse pakankamai dažnai ir daugiausiai būtent čia apsipirkinėjantys.
Paklausus, ar krizė netapo vienu iš pagrindinių veiksnių, skatinančių drabužių ieškoti dėvėtų rūbų parduotuvėse, nei vienas jaunuolis negalėjo visiškai su tuo sutikti, tačiau nemažai buvo teigiančių, jog iš dalies tai skatina pagalvoti, kad sunkmečiu toks būdas galėtų padėti sutaupyti .
Didžioji apklaustų jaunuolių dalis (60 %) teigė, kad nepatiria ir net nėra pagalvoję apie gėdos ar nepatogumo jausmą, perkant rūbus iš dėvėtų, o ne naujų rūbų parduotuvių, kiti (30 %) teigė su šiuo jausmu susiduriantys retkarčiais, o mažiausia dalis jaunuolių (10 %) sutiko, kad nuolatos patiria šį jausmą, apsipirkinėdami dėvėtų rūbų parduotuvėse.
Jaunuoliai dėvėtus rūbus vertina labai įvairiai, tačiau dažniausiai yra išskiriamas originalumas, galimybė rasti stilingų ir pigių bei dažnai daug kokybiškesnių rūbų bei aksesuarų.
Studentė Rūta sako, kad dėvėtų rūbų parduotuvėse dažniausiai ieško odinių rūbų, rankinių ar diržų, nes laisvalaikiu gamina odines sages, ir būtent pigių rūbų parduotuvė yra puiki galimybė įsigyti kur kas pigesnės odos.
Abiturientė Viktorija sako, kad nemėgsta dėvėtų rūbų parduotuvių dėl specifinio kvapo: „Galbūt ir sutikčiau, kad dėvėtų rūbų parduotuvėse galima įsigyti originalesnių drabužių, bet asmeniškai aš nemėgstu jų ten ieškoti dėl erzinančio kvapo. O kiek esu ieškojusi, nieko gero neradau. Ir kainos ne visada būna tokios jau žemos, kartais naujų rūbų parduotuvėse per išpardavimus galima įsigyti gerokai pigesnių drabužių.“
Nors vaikinai yra kur kas retesni tokių parduotuvių lankytojai, dėvėtų rūbų pardavėja Laima sako, kad visgi čia galima sutikti ir jų: „Vaikinai dažniausiai perka sportines kelnes, sportinę avalynę. Nemanau, kad jie ieško originalumo, greičiausiai tiesiog taip bando sutaupyti.“
Taigi, nors vieniems jaunuoliams dėvėtų rūbų parduotuvės gali būti tiesiog prasto skonio ar tono išraiška, kitiems - tai puiki galimybė sutaupyti, įsigyti originalių ir kokybiškų drabužių bei aksesuarų.
Akvilė Žiūkaitė