Vitamino D trūkumas: 4 maisto produktai, kurie jo suteiks

Vitaminas D yra vienintelė maistinė medžiaga, kurią organizmas gamina būnant saulėkaitoje. Tačiau iki 50% pasaulio gyventojų negauna pakankamai saulės spindulių, o 40% JAV gyventojų trūksta vitamino D.

Taip iš dalies yra dėl to, kad žmonės daugiau laiko praleidžiate viduje, būdami lauke naudoja kremus nuo saulės, o vakarietiškoje mityboje paprastai trūksta gerų šio vitamino šaltinių, rašoma healthline.com

Lašiša

Lašiša yra daugelio mėgstama riebi žuvis ir puikus vitamino D šaltinis. Remiantis JAV Žemės ūkio departamento Maisto sudėties duomenų baze, 100 gramų atlantinės lašišos iš veisyklos turi 526 vitamino D tarptautinius vienetus (IU), arba 66% rekomenduojamos dienos normos.

Silkė ir sardinės

Silkė – visame pasaulyje mėgstama žuvis. Ją galima valgyti žalią, konservuotą, rūkytą ar marinuotą. Šios smulkios žuvys taip pat yra puikus vitamino D šaltinis. Šviežia atlantinė silkė turi 216 IU vitamino D 100 gramų porcijoje, o tai – 27% rekomenduojamos dienos normos.

Kiaušinių tryniai

Žuvies nevalgantys žmonės dažniausiai žino, kad jūros gėrybės nėra vienintelis vitamino D šaltinis. Kiaušiniai taip pat turi nemažai šio vitamino, o taip pat ir kitų maistinių medžiagų. Nors didžioji dalis baltymų yra kiaušinių baltymuose, riebalai, vitaminai ir mineralai daugiausiai slepiasi tryniuose. Vidutinio dydžio kiaušinio trynyje yra 37 IU vitamino D, arba 5% rekomenduojamos dienos normos. 

Grybai

Neskaitant maisto produktų su papildais, grybai yra vienintelis geras augalinis vitamino D šaltinis. Kaip ir žmonės, grybai šį vitaminą sintezuoja kontakte su UV spinduliais. Tačiau grybai gamina vitaminą D2, o gyvūnai – vitaminą D3. Nors vitaminas D2 padeda palaikyti reikiamą vitamino D kiekį kraujyje, jis gali nebūti toks efektyvus, kaip vitaminas D3.  


Rašyti komentarą...
l
li
2021-01-09 10:43:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesuprantu pas mus tokioj mazoj lietuvelej tokie ispudingi sergamumo rodikliai tai pagal serganciu skaiciu susidaro nuomone kad visa lietuva jau serga gal valdziai naudinga kuo daugiau serganciu tuo daugiau lietuva gauna is europos s pinigu ir zmones lengviau valdyt baimeje laikyt nesuprantu
Atsakyti
-3

N
Nera
2021-01-10 19:48:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir yra
Atsakyti
0

S
Saulius
2021-01-11 22:11:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dalbajobai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų