Romos katakombos ir kitos šiurpios vietos „amžinajame“ mieste

Katakombos, antikiniai nekropoliai ir kaulų koplyčios – šie, iš pirmo žvilgsnio gan šiurpūs objektai, ir šiandien sulaukia lankytojų. Daugiau nei tūkstantį metų pamiršti požemiai, makabriškos kapucinų kaulų dekoracijos vilioja ne tik istorijos gerbėjus. Leidžiamės į šiurpių vietelių paieškas „amžinuoju“ miestu pramintoje Romoje.

Apijaus kelias

Istorinis Apijaus kelias, Via Appia Antica, buvo nutiestas 4 amžiuje pr. Kr. ir tais laikais buvo pagrindinis Romos imperijos kelias. Ties Apijaus keliu išlikę pompastiškų antikinių kapaviečių ir mauzoliejų liekanos.

San Callisto katakombos

Via Antica Apia parko teritorijoje esančios San Callisto katakombos yra didžiausios ir vienos lankomiausių šiais laikais. Tai – požeminiai labirintai, išsiraizgę keliais aukštais apie kelias dešimtis kilometrų. San Callisto katakombose organizuojamos ekskursijos su gidais. 2-5 a., kai krikščionys Romoje dar buvo persekiojami ir ši religija priklausė mažumoms, buvo draudžiama laidoti miesto ribose. San Callisto katakombose buvo palaidota net 16 popiežių.

REKLAMA

San Sebastiano katakombos

Dar vienos gerai žinomos katakombos taip pat ties Apijaus keliu esančios San Sebastiano katakombos, kurias sudaro apie 11 km ilgio požeminiai tuneliai. Šiose katakombose galima apžiūrėti išlikusias ankstyvosios krikščionybės mozaikas ir freskas.

San Domitilla katakombos

Romoje lankytojams atviros ir San Domitilla katakombos, kurios laikomos vienomis seniausių. Į šias katakombas, požemiais besidriekiančias apie 15 km, patenkama pro bažnyčią, kuri buvo pastatyta 4 amžiuje. Beje, šios katakombos yra Romoje vienintelės, kuriose iki šiol saugomi mirusiųjų palaikai.

Priscilla katakombos

Catacombe di Priscilla taip pat yra vienos seniausių Romoje ir jas galima aplankyti netoli Via Salaria - tai dar vienas svarbus senovės romėnų kelias, vedęs į Romą. Ankstyvosios krikščionybės laikais šiose katakombose buvo palaidoti 7 popiežiai, o taip pat daug katalikų kankinių.

Kapucinų kripta

Pačiame Romos centre, Via Veneto gatvėje, netoli Barberini aikštės, esančios Kapucinų bažnyčios kriptoje šiurpo dozė garantuota. Mat čia viduramžiais iš vienuolių kaulų buvo pagamintos makabriškos dekoracijos, kurias išvysite visur – ant sienų, lubų. Šiurpiosioms dekoracijoms, primenančioms apie trumpą žmogaus gyvenimą, panaudota maždaug 3700 vienuolių kaulai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų