Rita seserį kaltina turėjus romaną su jos vyru: dabar nori pasisavinti ir visą tėvų turtą

Ar gali būti, kad nuožmaus dviejų seserų karo priežastis ne turtas, ne pinigai ir ne rūpestis ligotais tėvais, o neištikimybė – slaptas meilės romanas? Ar gali būti, kad dėl vyro tikros seserys kartu gimusios, augusios, tapo aršiausiomis priešėmis ir šiandien susitinka ne prie šeimos švenčių stalo, o teismo salėje?

Į TV3 laidą „Prieš srovę“ kreipėsi Rita, kuri iki šiol negali rasti teisybės. Sesuo ne tik ilgus metus mezgė romaną su jos vyru, tačiau dabar ir pasisavinusi tėvų per visą gyvenimą sukauptą turtą, išvarė juos iš savo pačios namų. Tačiau apie viską nuo pradžių.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ritos sesuo nori pasisavinti visą tėvams priklausantį turtą

„Kai sužinojau, kad mano tikra sesuo su mano vyru man už nugaros daug metų mezgė meilės romaną, su vyru išsiskyriau. Tačiau ar įmanoma tokią išdavystę atleisti tikrai seseriai“, – retoriškai klausia Rita.

Moteris sako, kad jos sesers ir jos vyro romanas dabar jau yra vieša paslaptis, kurią iki šiol slėpė ilgus metus. Apie romaną Rita sužinojo ne iš svetimų, o iš savo pačios vyro lūpų.

„Aš slėpiau 10 metų, bet kai iškilo tokie dalykai, aš pasakiau, kad mano vienintelė sesuo ir mano vyras buvo meilužiai. Kai aš šitą dalyką sužinojau... Jis pats pasakė. Jos vyras įtarinėjo, bet mano vyras ir ji, visada sakydavo, kad jis yra kvailas ir visai be pagrindo įtarinėja. Man net mintis nebuvo kilusi, kad kažkas panašaus galėjo būti.

Mano vyras buvo linkęs taip klajoti, bet taip įvyko ir jis pasakė, kad tavo sesuo...  kad tai reiškė tai, ką įtarinėjome, kad tai vyko daug metų. Dar jaunystėje, kai man buvo kokie 25 metai, jo drabužiuose radau, sesers ranka rašytą raštelį, kuriame buvo parašyta „susitiksime rytoj“, kur – jau neatsimenu“, – pasakoja Rita.

Sesuo šių kaltinimų neneigė

Kiek metų ją apgaudinėjo vyras ir sesuo, moteris negali – to ji ir nežino iki šiol.  Rita šią paslaptį bylinėdamasi su seserimi Nijole (vardas pakeistas) per teismo posėdį paviešino girdint ir teisėjai, ir advokatams. Nijolė šio slapto romano nepaneigė.

REKLAMA

„Jos advokatė pradėjo ją kelti, kad jos moralė labai aukšta, ir aš savo advokato, kuriam buvau viską papasakojus, paklausiau ar aš galiu sakyti. Jis man leido. Aš pasakiau, kad apie šitos ponios moralę mes nekalbėkime. Ir aš pradėjau verkti. Teisėja manęs paklausė, kas yra.

Pasakiau, kad mano vienintelis vyras, mano vaikų tėvas ir anūkų diedukas ir mano vienintelė sesuo – daug metų buvo meilužiai. Ta teisėja net atsilošė. Aš pasakiau taip drąsiai. Jeigu tai būtų buvus netiesa, ji juk iškart būtų galėjusi mane paduoti į teismą, nes su mumis sėdėjo 3 advokatai, teisėja ir ji pati.

Nei jos advokatė, nei mano sesuo nepasakė nė pusės žodžio. Kartais aš ateidavau ir jai sakydavau, kad prieš mane tu esi taip apsidirbusi ir, sakau, man nuo tavęs taip smirda, kad patikėk. Ji man atsakydavo: „Sugalvok kitą versiją, šita jau neveža“, – atvirauja Rita.

Nors galbūt sunku patikėti, tačiau šioje istorijoje sesers ir vyro išdavystė nėra pati svarbiausia. Vis dėlto su vyru Rita išsiskyrė jau prieš daugybę metų, o seseriai šį nuklydimą atleido. Juk ji – jos kūnas ir kraujas, o vyrų, juokauja Rita, dar bus.

Stebina net advokatus

Šiandien Ritos nemigos ir nerimo priežastis visai kita – tėvų užgyventas turtas, kam jis atiteks: jai ar seseriai. Ar turtas neturėtų atitekti tai seseriai, kuri ir rūpinasi tėvais? Ritos manymu, tėvų turtas turėtų atitekti jai, nes ji daugiausia laiko ir skiria tėvų priežiūrai. O ką mano sesuo? Ji pasiėmė sutaupytus tėvų  20 tūkst. eurų. Pasiėmė net laidotuvėms skirtus pinigus. Kodėl viskas turėtų atitekti jai? Juk ji lanko tėvus tik tiek, kiek priteisė tėvų turto klausimus sprendžiantis teismas – dvi dienas po dvi valandas per savaitę.

„Mano vyro nuviliojimą jai atleidau, bet piniginių apgavysčių neatleisiu niekada“, – sako ir be pinigų, ir be vyro likusi Rita.

Aš jai sakau, kodėl tu ateini, kodėl tu neatneši tėvams kažko paskanauti. Pas ją yra šeima, ji gamina šeimai. Sakau jai, įdėk du kotletus ir bulvių košės į stiklainį, ir atnešk. Ji atsakė: „Gauni išmokas ir daryk“, – guodžiasi moteris.

REKLAMA

„Galima sakyti, kad ji viską matuoja tik pinigais. O ar yra meilė, dėkingumas tėvams?“, – Ritos klausė „Prieš srovę“ žurnalistė.

„Nežinau... noriu pasakyti visiems, gal kažkas pasimokys ir supras, kad negalima tai besąlygiškai pasitikėti vaikais, nesvarbu, kaip pasitikėtum ir mylėtum, jog nesigautų taip, kaip gavosi pas mus – liks be stogo senatvėje“, – įspėja Rita.

Kita sesė Nijolė irgi turi savo įvykių versiją. Rita sako, kad ji su mama prieš seserį bylinėjosi trejus metus ir ko tik teisėjai nematė: ieškinius dėl pinigų, dėl globos ir vėl dėl pinigų. Rita sako, kad net negalima įsivaizduoti, kiek tai nervų kainavo jai su mama.

„Kai viską paskaitė advokatas, jis pasakė: „Aš šito per visą savo advokatavimo praktiką mačiau labai įvairių žmonių, laibai įvairių situacijų, labai labai daug visko mačiau, bet to, kad duktė senatvėje palikusi be namų, be stogo virš galvos, be santaupų ir įvarius į skolas, dar prisisamdžiusi advokatų kovoja teismuose prieš savo 85-erių metų motiną – matau pirmą kartą“. – pasakoja Rita.

Dukrai sunku sulaikyti ašaras

Moteris laidos komandą pakvietė apžiūrėti, kas liko iš prabangaus tėvų namo, po to kai prie šio turto rankas prikišo sesuo. Namas visiškai apleistas r nebegyvenamas. Kaip pasakoja Rita, jos sesuo Nijolė prieš kelerius metus senus ir ligotus tėvus iš jų pačių rankomis statytų ir puoselėtų namų, paskubomis iškraustė. Rita įsitikinusi, kad priešininke tapusi sesuo, planavo slapčia parduoti.

„Nepraeina tas skausmas jau keli metai. Čia atvažiavusi, kiekvieną kartą namo išvažiuoju apsiašarojusi. Matau, kaip mama čia buvo, kaip eidavo, kaip šiltnamyje kabo jos pirštinės, grėbliukas paliktas ir dabar kabo. Kam reikėjo taip su tėvais pasielgti? Ištempti iš čia pas save, o paskui išvyti“, – graudinasi Rita.

Ji mano, kad sesers planas buvo tėvus atiduoti į senelių namus, nes iš namų, į kuriuos parsivežė, irgi išvarė. Tuomet tėvai atsidūrė Nijolės daržinėje, kurią ji gyvenimui šiek tiek pritaikė.

REKLAMA

Be vyro ir be pinigų šiandien likusi sesuo su tuo taikytis negalėjo, todėl tėvai netrukus apsigyveno pas ją, pas Ritą.

„Atėjo, vijo, liepė nešdintis, išmėtė daiktus. Kam reikėjo? Aš seseriai ne kartą dar sakiau, kad baigiame šitą ir prižiūrime tėvus, slaugome, kaip priklauso. Ateis laikas tada ir parduosime tuos namus, pasidalinsime pinigus. Ji pasakė: „Nežiūrėjau ir nežiūrėsiu“, – pasakojo Rita.

Tėvai Nijolę lepino labiau

Abu Ritos tėvai gyvena jos namuose. Ji jais rūpinasi dieną ir naktį. Kaip sakė pati Rita, ji neturi jokio laisvalaikio, o apie atostogas prie jūros jau seniai pamiršo, o tėvų santaupas mato, kaip savo ausis. Tačiau ji nesiskundžia ir žada rūpintis tėvais tiek, keik reikės.

Nuo pat mažens ji atsimena, kad metais jaunesnę seserį Nijolę tėvai labiau lepino, gražesniais rūbais puošdavo, o kai sukūrė šeimą, remdavo ją ir pinigais. Tėvai rėmė ir pačią Ritą, ir namą, kuriame dabar gyvena, padėjo pasistatyti. Tiesa, sužinojusi, kad tėvai ir Ritai davė pinigų namo statyboms, Nijolė net trejus metus nekalbėjo su savo seserimi.

„Kai mama pasakė seseriai, kad nori man padėti atsistoti ant kojų ir pasistatyti namą, sesuo taip supyko, tiek įsižeidė. Atvažiavusi kėlė triukšmą, motinai rėkė, kad nieko jūs čia nedarysite. Tris metus su ja nekalbėjome. Ji buvo įsižeidusi, supykusi, kad tėvai man davė pinigų namo statybai“, – pasakoja ji.

Kaip atsitiko taip, kad tėvų taip puoselėtas ir statytas namas šiandien stovi tuščias ir apleistas, o patys tėvai antrajai dukrai Nijolei atidavę visas gyvenimo santaupas glaudžiasi pas pirmąją dukrą Ritą.

Tėvus iškraustė į ūkinį pastatą

Pasak jos, viskas prasidėjo prieš kelerius metus, kai jos sesuo Nijolė sužinojo apie tėvų santaupas ir pasisiūlė ligotus tėvus globoti, o jeigu tiksliau – perkraustyti juos į savo namus. Girdi, tėvams jau sunku gyventi vieniems.

Toks sesers planas Ritai iš pradžių įtarimo nekėlė – gal ir gerai, tėvai nebus vieni, bus aks juos slaugo senatvėje. Tačiau jau netrukus Rita sužinojo, kad jos sesuo Nijolė neketino į savo namus įsileisti. Paėmusi iš tėvų santaupas, 20 tūkst. eurų, patvarkė savo kieme esantį ūkinį pastatą ir senus tėvus apgyvendino ten.

REKLAMA

„Ji pagalvojo, kad geriau tėvus apgyvendinti atskirai ūkiniame pastate, jį pertvarkyti ir įkurti ten gyvenamas patalpas. Jie pradėjo ten rengti ūkinį. Kažką tvarkė, darė, grindis sudėjo, sienas išgriovė“, – pasakoja Rita.

Melavo dėl namo

Kas galėtų paneigti, kad perkelti tėvus iš erdvaus jų namo į ūkinį pastatą tebuvo klastingo Ritos sesers plano pradžia. Ji svarsto, kaip kitaip galima paaiškinti tą faktą, kad slapčia nuo jos sesuo sugalvojo parduoti tėvų namą. O kur Nijolė būtų dėjusi gautus pinigus už namą? Net 55tūkst. eurų. Gal pasidalinusi su ja? Rita labai tuo abejoja ir mano, kad sesuo norėjo užvaldyti visą tėvų turtą, ne tik tuos 20 tūkst. eurų santaupų.

Nijolė tėvų namui jau pirkėjus buvo suradusi ir avansą gavusi. Rita svarsto, jeigu sesuo neturėjo piktų kėslų, kodėl jai melavo, kad tėvų namą ketina ne parduoti, o išnuomoti.

„Sesuo man paskambino ir pasakė: „Išnuomojome tėvų namą“. Tą, kad išnuomavo girdėjo ir dvi mano kolegės, nes sėdėjo šalia, o mano telefone tuo metu veikė tik garsiakalbis. Ji sakė: „išnuomojome tėvų namą, susirink visus daiktus, kurie ten yra tavo“.

Nuvažiavau ten, susirinkau visus daiktus. Verkiau kruvinom ašarom. Kur ėjau, visur mačiau mamą, visur mačiau tėvuką. Žmonės išsikraustė nes su kaimynais neatsisveikinę. Net kaimynė pasakė: „Taip išsikraustė, o net neatsisveikinome. O juk draugavome, bendravome gražiai“. Tėvai skubos tvarka buvo išvežti“, – sako ji.

Nuskriaustoji sesuo Rita tvirtina tik vėliau sužinojusi, kad tuo metu tėvų pinigais praturtėjusi Nijolė jai visos tiesos nesakė. Iš tiesų, Nijolė jau buvo pradėjusi tėvų namo pardavimo procedūrą. Iš tiesų, sako Rita, tėvų namo pardavimas dėl teisinių kliūčių buvo sustabdytas. Sumokėtą avansą 30 tūkst. eurų teko grąžinti. Tačiau ir vėl akibrokštas – iš mamos sąskaitos, iš to avanso Nijolė spėjo paimti 12 tūkst., kurių ji negrąžino iki šiol. O štai tėvų gyvenimas už 20 tūkst. eurų Nijolės ūkiniame pastate truko neilgai, gal tik kelis mėnesius.

REKLAMA

„Sesuo su savo vyru pradėjo mane vyti ir neleisti man ateiti. Kai jie pradėjo taip elgtis, aš pasitariau su advokatu. Sesuo su savo vyru pradėjo žadėti išmesti, išvyti, išversti tėvus. Mama turi raštelį, kur liepė nešdintis“, – pasakoja Rita.

Mama prašydavo pasiimti

Ji tiksliai nežino, kas vyko Nijolės ūkiniame pastate, tačiau mama bene kasdien skambindavo verkdama ir prašydavo, kuo greičiau juos pasiimti. Esą Nijolė ir visa jos šeima tėvus bardavo, vijo lauk. Nebeapsikentusi Rita parsivežė tėvus į savo namus.

„Kai sesuo pamatė, kas čia vyksta, sesuo atėjo ir paklausė ar tikrai išeinat. Mama pasakė, taip išeinu. Tada ji pasakė, jeigu išeinat tai ir išeikit be teisės sugrįžti. Mama neišsigando. Tada mes susirinkome visus daiktus iš spintų, pasiėmėme puodelius. Išsikvietėme didesnį taksi automobilį ir parkraustėme čia. Tėvams per visą gyvenimą užgyvento turto liko tik keli pundeliai“, – sako Rita.

Savo ligotiems tėvams savo namuose Rita įrengė atskirus kambarius. Tėčio sveikata visai sunki, mamos šiek tiek geresnė. Tačiau senutė mama apie dukrą, kuriai atidavė visas gyvenimo santaupas ir kurios namuose jai vietos taip ir neatsirado, kalbėti vengia. Senutė liūdnai sako, kad abi dukros jai yra vienodai brangios.

„Aš noriu, kad būtų daugiau žmonių, o ten (Nijolės namuose) aš esu atskirta tik su dieduku, kuris amžinas ligonis. Tai labai liūdna“, – sako Birutė ir trūkčioja pečiais paklausta, kodėl dukra Nijolė nepriėmė jos gyventi tame pačiame name.

Sesuo kalbėti nenorėjo

Veikiausiai šioje pasakojimo vietoje jūs spėjote pagalvoti, kad giminių kivirčuose, jeigu nepasidalijama turto, vienos tiesos nebūna ir, veikiausiai, jūs teisūs. „Prieš srovę“ žurnalistai paskambino Nijolei, kad galėtų išgirsti ir jos istorijos pusę, nes tikriausiai ji turi, ką atsakyti į sesers jai mestus kaltinimus. Tik galimybe pateikti savo įvykių versija Nijolė nepasinaudojo.

REKLAMA

Su ja susisiekusiai žurnalistei Vestai, Nijolė atsakė, kad šiuo klausimu ji nesakys nieko ir ji nėra viešas asmuo, kad turėtų savo nuomonę reikšti garsiai.

Tėvų slaugymą perėmusi Rita šiandien skaičiuoja, kad iš tėvų Nijolė jau yra susižėrusi apvalią sumelę. Už tėvų santaupas ji yra įkūrusi ūkinį pastatą, kurį gali nuomoti ir turėti finansinės naudos ir dar pasiėmė 12 tūkst. eurų iš mamos sąskaitos, kurių iki šiol negrąžino, o laidotuvėms tėvų iki šiol susitaupyti pinigai dingo kaip į vandenį. Rita sako, kad lazda turi du galus ir svarsto, koks likimas lauks jos sesers, juk ji pati turi vaikų ir niekas nežino, kaip senatvėje jie ja rūpinsis.

Visą laidos ištrauką žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
B
Blaivininkas
2020-05-11 20:50:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas taip nedarko Dievo duodamos harmonijos kaip alkoholis. ( J. Tumas - Vaižgantas)
Atsakyti
-1

S
Sesuo
2020-05-11 23:01:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ei, Lina, paskaityk, tu tokia pat ir tavęs laukia pragaras!
Atsakyti
0

C
Cha
2020-05-12 15:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seserys!!! Ka cia kalbi? Sesuo negules su sesers vyru. Cia ne sesuo, o baisiausias priesas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų