Pramogos gamtoje: nuo 3 žvaigždučių kempingo iki stovyklavimo laukinėje gamtoje

Prognozuojama, kad šiemet turizmas Lietuvoje sulauks itin didelio dėmesio. Tautiečių planus atostogauti užsienyje vis dar riboja pandemija, todėl jie renkasi planą B – keliones ir pramogas Lietuvoje. Ryškėja ir dar viena tendencija: norėdami stiprinti imunitetą ir tuo pačiu vengdami uždarų patalpų, žmonės vis mieliau renkasi laiką praleisti gryname ore.

Kadangi Lietuva – žalias, gamtos turtais apdovanotas kraštas, veiklų ir įdomiausių pasiūlymų keliautojams čia tikrai netrūksta.

„River Camp Lithuania“ – kempingas 70 kilometrų nuo Vilniaus su visais patogumais

Kempingas „River Camp Lithuania“, įsikūręs 10 kilometrų nuo Ukmergės šalia Šventosios upės, siūlo pabėgti iš miesto, išlaikant geriausius civilizacijos aspektus: internetą, jaukią virtuvėlę su visais reikiamais indais, dušą ir tualetus, kavos ir solidesnių gėrimų barą bei kitus dalykus, kurių atsisakyti nesinori net stovyklaujant. O ką veikti, kiekvienas nuspręs pagal poreikį: yra smėlio paplūdimys, badmintono, tinklinio, futbolo aikštės, galima išsinuomoti irklentes arba blaukti baidarėmis. Kempingas ypač tinkantis keliaujant su vaikais, nes čia yra batutas, vaikų žaidimo aikštelė, teritorija švari bei saugi. Vakarais teritorija jaukiai apšviesta lemputėmis, galima sėdėti prie laužo ir grožėtis žvaigždėtu dangumi ir žiogų orkestru,“ – sako Kempingo vadovas Paulius Ramonas.

REKLAMA

„Išgyvenimo mokykla“ ieškantiems naujo patirčių miške

Tiems, kas visgi pasiryžę civilizacijos malonumus iškeisti į tikrą autentišką buvimą gamtoje, patiks „Išgyvenimo mokykla“. Daugiau kaip 20 metų išgyvenimo žygiais besidomintis Augustas Žukauskas subūrė profesionalų komandą, kurią sudaro vien Lietuvos kariuomenės elitiniuose daliniuose tarnavę intruktoriai. Visi jie užėmė vadovaujančias pareigas kariuomenėje, kur rengė karius, vedė lyderystės mokymus. Šiandien, išėję į atsargą, jie pasiruošę savo patirtimi dalintis su „Išgyvenimo mokyklos“ dalyviais.

„Akivaizdu, jog žmonės vis daugiau domisi laisvalaikiu gamtoje. Lietuva – turtinga miškais ir mažai žmogaus paliestomis vietomis. Įkūriau stovyklavietę netoli Rūdninkų girios prie Šalčios

upelio. Čia kiekvienas gali pasijusti gamtos žmogumi, išmokti įvariausių išlikimo laukinėje gamtoje gudrybių: kurti kelių tipų laužus, įsirengti būstą miške, dirbti komandoje, orientuotis ir kitų naudingų patirčių. Matau, kad tai domina pačių įvairiausių profesijų žmones, kurie nori atitrūkti nuo miesto ir patirti nuotykių,” – sako A. Žukauskas.

Ukmergės Wake parkas – vandens sporto megėjams

Mūšios tvenkinys Ukmergėje šiemet laukia pramogautojų iš visos Lietuvos ne tik atnaujintu paplūdimiu, bet ir 310-ies metrų trąsa vandenlenčių sporto mėgėjams. Darius Rinkevičius – Ukmergės Wake parko įkūrėjas džiaugiasi, kad norinčių įveikti trąsą, kurioje yra dešimt vandens figūrų, netrūksta. „Net vėsus oras – ne kliūtis, nuo žvarbos apsaugo specialus hidrokostiumas. O įveikus trąsą galima sušilti karštame kubile ar atgauti jėgas čia pat veikiančioje kavinukėje“, – pasakoja D. Rinkevičius. Vandenlenčių sportui reikalingą įrangą taip pat galima išsinuomoti parke.

Vandenlenčių sportas – ekstremali vandens spoto šaka, kuomet žmogus, tempiamas nuo vieno kranto iki kito nutiestu lynu, čiuožia vandens paviršiumi ant specialios lentos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų