REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Menopauzė kiekvienos moters gyvenime yra itin jautrus pereinamasis laikotarpis. Tai natūralus etapas, tačiau dažniausiai nelengvas ir laukiamas su baime. Apie menopauzės metu kylančius sunkumus ir kaip su jais kovoti, papasakojo laidoje „Sveikatos medis“ kalbinti specialistai.

Menopauzė kiekvienos moters gyvenime yra itin jautrus pereinamasis laikotarpis. Tai natūralus etapas, tačiau dažniausiai nelengvas ir laukiamas su baime. Apie menopauzės metu kylančius sunkumus ir kaip su jais kovoti, papasakojo laidoje „Sveikatos medis“ kalbinti specialistai.

REKLAMA

Menopauzė į moters gyvenimą atkeliauja maždaug apie 50-uosius metus. Tačiau pasak akušerės ginekologės Renatos Valiūnienės, ji gali būti ir ankstyvoji, prasidedanti sulaukus keturiasdešimties, ir vėlyvoji, atsirandanti apie 55-uosius ir vėlesnius metus.

„Pirmuosius simptomus moteris pažįsta labai sudėtingai. Visos žino, kad tai yra karščio pylimai, naktiniai prakaitavimai. Bet niekaip negali suprasti, kad makšties gleivinėje kažkokie jausmai, perštėjimas, sausumas, deginimas irgi yra menopauzės požymiai. Žinoma, miego sutrikimai, pradeda varginti nemiga, nesusikoncentravimas darbe – tai lygiai taip pat yra menopauzės požymiai“, – simptomus įvardijo gydytoja.

Priemonės, lengvinančios menopauzę

Medikė atkreipė dėmesį, kad fizinę savijautą palengvinti gali tinkamai pasirinktos natūralios priemonės, preparatai, papildantys estrogenų trūkumą, lubrikantai.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra krūva priemonių, lengvinančių šitą situaciją. Atkreipčiau dėmesį, kad menopauzę gydyti reikėtų pirmiausia nemedicininėmis, tada medicininėmis hormoninėmis ir, žinoma, hormoninėmis priemonėmis.

REKLAMA

Nemedicininės, tai čia yra sveika subalansuota mityba, taip pat įtraukiant raudonųjų dobilų ar sojos preparatus, linų sėmenų preparatus, ankštinius produktus, kurie turi augalinės kilmės estrogenų ir tada tai truputį palengvina. Bet tai neatsiranda per naktį, tai reikia vartoti ilgai.

Jau kai yra labai sunki, varginanti būklė, dažnas širdies ritmas, sunkus kvėpavimas, ypač naktį, toks nepraeinančio streso vaizdas visą laiką, tada mes jau duodame pakaitinę hormonų terapiją, tai yra sintetiniai estrogenai ir tai lygiai taip pat palengvina būklę“, – kalbėjo R. Valiūnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Gali paveikti intymų gyvenimą

Pasak psichoterapeuto Andriaus Kalugino, moters savijauta menopauzės metu itin priklauso nuo jos vidinio nusiteikimo, lūkesčių ir susikalbėjimo su specialistais.

„Tikrai yra faktas, kad moterys vengia, gėdijasi ir dažniausiai nėra atviros šiuo klausimu. Psichologiškai tai yra sunku, kadangi tai yra labai apčiuopiamas, mediciniškai pagrįstas įrodymas, kad tu sensti. Tai tarsi tu patenki į seksualinio, socialinio, sveikatos gyvenimo paraštes. Bet tai yra absoliučiai klaidingas įsitikinimas. Blogis yra tas, kad moterys labai dažnai vadovaujasi šita klaidinga nuostata ir šita nuostata jai pačiai kelia daug bėdų“, – kalbėjo psichoterapeutas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per menopauzę moters psichinė ir fizinė savijauta patiria daug pokyčių. Pasak specialisto, kai kurie jų gali paveikti ir intymius poros santykius.

„Psichologijoje yra gerai žinoma sąvoka „save išpildanti pranašystė“ – ką galvoji tą ir turi. Tai jei tu ir galvoji, kad esi prasta, per sena, nevykusi, neseksuali, nepatraukli ir panašiai, tai taip ir įvyksta. Tada vyrai taip pat pradeda nervuotis, erzintis, jie nesupranta, kas vyksta, tada kaltina save. Gerai pasiseka moterims, kurių antroji pusė yra dėmesingas, išprusęs, rūpestingas vyras, kuris gali suprasti vykstančius procesus“, – sakė A. Kaluginas.

Daugiau apie menopauzę lengvinančias priemones sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Sveikatos medis“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12:00 per TV8 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV8 televizijos laidą „Sveikatos medis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų