Padidėjusį kraujospūdį išduoda 7 ženklai: nenumokite į juos ranka

Aukštas kraujo spaudimas, pasiekęs 180/120mmHg yra ypač pavojingas ir kelia grėsmę gyvybei. Įprastai, ilgą laiką pakilęs spaudimas neturi jokių simptomų, todėl yra vadinamas tyliuoju žudiku. 

Vis dėlto, ypač aukštas spaudimas gali sukelti nemalonius pojūčius, kurie praneša, jog metas kreiptis į medikus. Jei patiriate stiprų krūtinės skausmą, tai gali būti hipertenzijos padarinys ir turėtumėte nedelsiant skambinti pagalbos numeriu.

Jei jūs ar jūsų artimasis patiria stiprų galvos skausmą, kurį lydi sumišimas ir suprastėjęs regėjimas, kvieskite greitąją pagalbą.

Aukšto kraujospūdžio simptomai

„The Mayo Clinic“ pažymi, jog aukštas kraujo spaudimas gali pažeisti jūsų organus ir yra siejamas su gyvybei pavojingomis komplikacijomis. Kiti ženklai, išduodantys pavojingai aukštą kraujo spaudimą, yra pykinimas ir nerimo jausmas, jeigu tai nėra jausmas, kuris jums būdingas.

Sunkus nerimas – jeigu neturite nerimo sutrikimų ir nėra jokių priežasčių jaustis nepatogiai, tai taip pat gali būti hipertenzijos padarinys, rašo „Express“. Apsunkęs kvėpavimas, traukuliai taip pat reikalauja skubios pagalbos. 

Septyni simptomai, įspėjantys apie itin aukštą kraujospūdį:

1. Stiprūs krūtinės skausmai

2. Stiprūs galvos skausmai, lydimi sumišimo ir suprastėjusio regėjimo

3. Pykinimas ir vėmimas

4. Nerimas

5. Apsunkęs kvėpavimas

6. Traukuliai

7. Suprastėjusi reakcija

„Hipertenzijos gydymui gali prireikti hospitalizacijos, kad būtų paskirtas gydymas peroraliniais arba intraveniniais medikamentais“, – kalbėjo „The Mayo Clinic“. 

Jei hipertenziją turinčiam asmeniui reikia pagalbos, tai gali reikšti, kad jis patyrė insultą, miokardo infarktą arba patiria inkstų arba širdies nepakankamumą.


Rašyti komentarą...
T
Tarybinis
2021-07-20 20:24:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas zmogu yra aukstas spaudimas ir lietuvos daktarai nezino nuo ko.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų