Artėjant vienai iš gražiausių metų švenčių – naujamečio nakčiai, „Balsas.lt“ nusprendė pasidairyti po netolimus miestus ir pateikti kelias idėjas Jūsų naujametinėms kelionėms. Pirmiausia siūlome pažvelgti į Vokietijos sostinę Berlyną ir šio pulsuojančio didmiesčio teikiamus privalumus.
Pasiekti Berlyną iš Lietuvos nesudėtinga tiek skrendant, tiek sausumos transportu. Palyginti su kitais Vokietijos miestais, tai nėra brangi vieta. Miestas vilioja savo įvairove, modernumu, naktiniais klubais, kultūriniu paveldu ir (pačių turkų teigimu) skaniausiais pasaulyje kebabais! Tai miestas, kuris įkvėps, sužavės ir nepaliaus stebinti.
Pradėkime nuo pasiruošimo šventinei nakčiai. Kodėl gi neišbandžius jėgų kasmetiniame Berlyno Naujųjų metų bėgime? Susitikimo vieta – Velnio kalnas, laikas – gruodžio 31 diena. Dalyviai gali rinktis bėgti 9,9 km, 6,3 km, 4 km ar 2 km nuotolius. Ypač skatinama dalyvauti kartu su visa šeima. Nugalėtojų čia nebūna, pralaimėjusių – irgi. Vienintelis prizas, kurį gausite įveikę distanciją – tradicinės berlyniečių spurgos su vaisių įdaru (Berliner). Tačiau prieš bėgant verta pasitikrinti savo sportinę būklę. Jei griebsitės ilgiausios distancijos, išlieka pavojus, kad nebeliks jėgų nakties linksmybėms.
Kita alternatyva Naujųjų išvakarėms – palepinti save maistu keistajame „Nematomame bare“ (Unsicht-bar). Idėjos autoriai kviečia trumpam išsižadėti vieno iš penkių pojūčių – regos – ir pietauti tamsoje. Užklydę į barą pirmiausia patenkate į apšviestą erdvę, kur galite užsisakyti maistą ir gėrimus. Tuomet nereginčio padavėjo būsite palydėti į aklinai tamsią salę. Valgis lėkštėje išdėstomas „laikrodžio“ principu. Galioja dvi taisyklės – bare negalima naudotis jokiais šviesą skleidžiančiais daiktais (žiebtuvėliais, laikrodžiais su ciferblatu) bei draudžiama vaikščioti tamsoje.
Pavalgius gera pasimėgauti vyno taure viename iš kelių ne mažiau originalių Berlyne įsikūrusių vyno namų (Weinerei). Susimokėję vos 1 eurą gausite taurę, į kurią galima neribotai piltis vyno. Jokių gėrimų meniu, jokių padavėjų, jokių kainų. Išeidami klientai turi patys apsispręsti, kiek pinigų palikti už išgertą vyną.
Paminėsime, kad kultūros ištroškusiems Berlynas yra tikra atgaiva. Miesto lankytojams siūloma įsigyti trijų dienų muziejų bilietą, kainuojantį 15 eurų. Jis atveria duris į beveik 70 sostinės muziejų ir galerijų. Verta pamatyti – Egipto istorijos, vokiečių kino filmų, žydų ar buvusios Vokietijos demokratinės respublikos muziejų.
Apskritai, geriausias būdas miestui apžiūrėti – šokti į autobusą nr. 100. Jis kursuoja pro visus garsiausius miesto objektus. Jaukiai ir patogiai pro jo langus akis galima paganyti į Brandenburgo vartus, Reichstagą ar nacionalinę operą. Toliau jo maršrutas driekiasi iki rytų Berlyno.
Pamankštinus kūną, pasotinus skrandį ir nudžiuginus sielą lieka tik išsirinkti tinkamiausią vakarėlį iš plataus asorti. Geriausias pasirinkimas, ko gero, jau tradiciniu tapęs „Silvester in Berlin“ festivalis. Kiekvienais metais šalia Brandenburgo vartų ir Pergalės kolonos, 80 000 kvadratinių metrų erdvėje, Naujuosius metus sutinka per vieną milijoną žmonių iš viso pasaulio. Orą drebina tranki muzika, audringi fejerverkai ir lazerių šokis. Įspūdingą gatvės vakarėlį transliuoja net 350 Vokietijos ir tarptautinių kanalų.
Spurgos - apdovanojimas už maratoną