• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Žodis „taupymas“ mūsų lūpose, ko gero, skamba dažniau nei „ačiū“ ir „prašom“. Kuomet visi tik ir raginami taupyti ir „mažinti išlaidas“, regis, kur čia dar ir bekeliauti? Tačiau kelionė gali būti gerokai pigesnė nei gyvenimas vienoje vietoje, rašo, „roadjunky.com“.

REKLAMA
REKLAMA

Kelyje netenka mokėti mokesčių, apmokėti sąskaitų bei pirkti namų apyvokos reikmenų.

Keliaujančių ilgesnį laiką klausia, kaip jie išgali visą laiką praleisti kelyje. Daugelis jų didžiajai kelionei taupo bent pusę metų ir keliauja tol, kol baigiasi pinigai. Tuomet grįžta į darbą. Žvelgiant iš šios perspektyvos toks kelionės būdas neatrodo itin patrauklus.

REKLAMA

Tačiau keliauti gali būti daug pigiau nei likti namuose. Kodėl?

    * Gyvendami „respektabiliuose“ namuose turite apmokėti sąskaitas. Keliaudamas galite miegoti lauke, apsistoti pažįstamų namuose ar sumokėti tik kelis dolerius už nakvynę kokiuose nors svečių namuose trečiojo pasaulio šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

    * Turėdami namus privalėsite užpildyti juos baldais ir daiktais. Tiesą pasakius, didžiosios jų dalies jums nereikia... Tuo tarpu kelyje apsieisite su tuo, ką galite panešti.

    * Gyvendami tam tikroje vietoje turite „socializuotis“ – įsilieti į jus supančią aplinką. Kavutės, pietūs, klubai... Neretai per dieną tenka išleisti visos dienos uždarbį. O keliaujant galima tiesiog susipažinti su vietiniais, gurkšnoti arbatėlę ar... mėgautis gamta ir architektūra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

    * Kad ir kaip nenorėtume to pripažinti, gyvename ganėtinai išsivysčiusioje ir brangioje šalyje, kur, norint sudurti galus su galais, tenka nemažai dirbti. Tuo tarpu keliautojai gali gyventi tokiose šalyse kaip Peru, Egiptas ar Indija, kur išleisdami 10 JAV dolerių per dieną gali ir pavalgyti, ir nusipirkti rūbų, ir gauti būtiną medicininę pagalbą.

REKLAMA

    * Dirbantieji neretai naudojasi savo mašina, apmoka mobiliojo telefono sąskaitas ir perka drabužius, reikalingus darbui. O keliautojams itin mažai rūpi jų rūbai, o ir mašina nėra būtina.

    * Žinoma, tenka mokėti už kelionės bilietus, vizas ir pan. Tačiau palyginti su išlaidomis baldams, namų išlaikymui, gyvūnėlių maistui, virtuvės reikmenims ir, galiausiai, terapijai, padedančiai išsaugoti sveiką protą...

REKLAMA

Taigi, kaip keliautojai gali išgyventi kelyje? Juk galima taupyti, bet būtina kažką uždirbti pradžiai. Kai kurie keliautojai rašo, piešia, fotografuoja. Kiti verčia, konsultuoja ar programuoja. Žodžiu, dirba viską, kam nereikia nuolatinės gyvenamosios vietos.

Kita išeitis – vienoje pasaulio vietoje kurį laiką dirbti itin sunkiai tam, kad išleistumėte pinigus kitur, ar ieškoti padienių darbelių, kurie tiesiog padėtų verstis.

Galbūt šie patarimai gerokai naivūs ir vargu ar galima tikėtis, jog po metų didžioji tautiečių dalis iškeis brangius butus į keliautojų batus ir kuprines. Tačiau pigesnių vietų žemėje tikrai yra...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų