Moteris išliejo širdį

Moteris išliejo širdį

Šių metų pradžioje Lietuvą sukrėtė siaubinga žinia, kai Vilniuje tėvas supurtė ir visam gyvenimui suluošino vos kelių mėnesių mergytę.

Mergytė nuo sausio mėnesio buvo medikų rankose. Mergytės motina Aušrinė Zaleckienė nusprendė netylėti ir išliejo visą nuoskaudą ir jausmus socialiniame tinkle.

Neįgali visam gyvenimui

Moteris papasakojo, kaip mergytė buvo purtoma, o galiausiai, kartu su dukrele, kaip pati sako, buvo užpultos savo vyro ligoninės palatoje. „Šių metų sausio 14 dieną mano buvęs vyras E.Z. (pavardė redakcijai žinoma) žiauriai sužalojo - supurtė mūsų tuo metu buvusį 4 mėnesių kūdikį. Dukrytė savaitę gulėjo komoje ir kovojo su mirtimi.

Vėliau mėnesį praleidome neurochirurgijos skyriuje, tada du mėnesius reabilitacijoje ir dabar gulejome Neurologijos skyriuje dėl prasidėjusių traukulių (smegenų traumos pasekmė). Po smegenų traumos dukrytė liko, tikrąją to žodžio prasme, invalidė.

REKLAMA

Pragulėjome ligoninėje tris mėnesius su puse, nuo sausio 14 d, tik prieš keletą dienų su kūdikiu grįžome namo iš ligoninės.

Užvakar buvome Neįgalumo nustatymo tarnyboje, dukrai bus nustytas sunkus neįgalumas su slauga, t.y pasibaigus mano Motinystės atostogoms aš negalėsiu dirbti, vaikas negalės eiti į darželį, turėsiu ją, dėl jos sunkios sveikatos būklės, nuolatos slaugyti namuose. Per 15 darbo dienų atsiųs Neįgalumo dokumentus ir Aurelijos Neįgaliojo pažymėjimą.

Kūdikis po supurtymo liko beveik aklas - pažeista centrinė tinklainės dalis, nemato, akys reaguoja tik į šviesą, atgal nuėjo visa raida, vystymasis, šiuo metu jai 8 mėnesiai, o ji net galvutės normaliai neišlaiko - juk tą daro jau 2 mėnesių kūdikis. Nesivarto, nesėdi, nesiekia ir įdavus neišlaiko žaisliukų. Be viso to, dar kaip smegenų traumos pasekmė prasidėjo epilepsija, diagnozuotas Vesto sindromas, infantiliniai spazmai - reta, sunki kūdikių epilepsijos forma. Iki tėvo supurtymo mergytė buvo visiškai sveika, vystymasis atitiko normas!

Dukters tėvas dėl savo poelgio visiškai nesigaili, dukters ligoninėje nelankė, ja nesirūpina nei fiziškai, nei materialiai, neprisideda prie vaiko išlaikymo ir sveikatos priežiūros išlaidų nei vienu centu. Kovo 27 d netikėtai atvykęs į ligoninę mane sumušė ir apvogė, paėmė iš piniginės pinigus, kurie buvo skirti kūdikio mišinukui, juos išleido narkotikams Vilniaus čigonų tabore (buvo pradėtas jau 3 ikiteisminis tyrimas dėl jo smurto prieš mane)“ – dėstė mama.

REKLAMA

Nutraukė ikiteisminį tyrimą

Vis tik ją dar labiau nustebino žinia apie tai, kad ikiteisminis tyrimas dėl kūdikio sunkaus sveikatos sutrikdymo, nutraukiamas: „Ir po viso šito staigmena - vakar ryte gavau nutarimą iš prokuratūros, jog prokuroras Alvydas Valiukevičius nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl kūdikio sunkaus sveikatos sutrikdymo, Edgarą išteisina, jis lieka nenubaustas.

Edgarui pavyko įrodyti, neva tai dukrą supurtė ją gaivindamas, neva ji užspringo. Nors greitosios pagalbos mediko liudijime teigiama, jog medikai atvykę jokių springimo požymių nepastebėjo, iš plaučių nieko neatsiurbe, iškart įtarė smegenų traumą - supurtyto kūdikio sindromą, nes vaikas buvo komos būsenoje, sutrikusiu kvėpavimu ir sutrikusia širdies veikla. Štai kaip dirba mūsų Lietuvos teisėsauga, teismai ir prokuratūra!

O kas atsakys už sugriautą vaiko gyvenimą ir suluošintą sveikatą?! Kas padengs vaiko gydymo išlaidas?! Paskambinusi ikiteisminio tyrimo tyrėjai, dar likau pažeminta ir man su nepasitenkinimu buvo drebta, jog galiu nutarimą skųsti per 20 dienų. Taip, aš skųsiu. Būtinai.

Kovosiu už savo vaiką iki galo! Iš paskutiniųjų stengsiuosi, jog dukters skriaudikas būtų nubaustas ir atsakytų už suluošinta kūdikio sveikatą.

REKLAMA

Aš ne tam ją pagimdžiau, kad kažkoks ... (iš pykčio nerandu net tinkamų žodžių!) ją purtytų, mėtytų ir vėtytų.

Pagimdžiau ją, kad ji būtų laiminga. O vietoj to, kad mažylė džiaugtųsi gyvenimu ir vaikyste, jau daugiau nei pusę savo gyvenimo praleido ligoninėje, ir čia dar tik pradžia, nes tuojau pat, gegužės 19 d vėl reiks gultis epilepsijos kontrolei ir tyrimams.

Ir taip nuolat, kas kelis mėnesius. Be to turi gyventi tamsoje, vietoje to, kad pažintų spalvotą pasaulį ir juo džiaugtųsi. O ją sužalojęs nusikaltėlis toliau sau ramiai gyvena lyg niekur nieko. Kur teisybė?!“, - rašoma viešame laiške.

 

Nelaimė įvyko bute 

Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 11 val. į Vilniaus ligoninę iš Buivydiškių gatvėje esančių namų pristatyta pernai gimusi mergaitė, patyrusi komą ir supurtyto vaiko sindromą. Informaciją apie įvykį policija gavo iš ligoninės, į kurią mergaitė pristatyta, vęliau į šios bylos tyrimą perėmė Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdyba, BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vedėja Vilmanta Burokienė tada patvirtino, kad mergytės būklė buvo labai sunki, ji ilgą laiką praleido komoje. 

REKLAMA

Iškart po nelaimės moteris žurnalistams pasakojo, kad smurto namuose būta ir anksčiau. Moteris patvirtino, kad vyras ne kartą prieš ją smurtavo, pora buvo išsiskyrusi, bet vėliau susitaikė.

Kaip pasakoja ji pati, vyras smurtaudavo, kai grįždavo namo apsvaigęs. Kūdikio mama bendradarbiauja su tarnybomis, vyras šiuo metu yra laisvėje. Jis taip pat kurį laiką jau yra įtrauktas į Metadono programą.  

 

Ausra
2019-04-25 20:30:06
Gera musu teisesauga, kaip eilini karta isteisina tokius nevisprocius,o poto visi stebisi, kad kazka jau ir nuzude. Ir dar pikta,kad jei ,neduok Dieve,mama ar tetis kazkiek pakels balsa paaukledamas vaika, tai jau tada ir vaika paims ir tevus I kaliuze patupdys, o kai isties baisi situacija, tai viskas ok .isteisina!!!zodziu, muse pamatys,bet dramblio neeee
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gairės:  vaikas, šeima, likimas, košmaras
Ernestas 2019-04-28 08:02:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tragedija. Iš normaliu šeimu paima vaikus, o čia , narkomanai vaiką sulošino ir iš ju ne ateme vaiko. Narkomanai saugomi ?...   ATSAKYTI
Egidijus fa 2019-04-27 16:51:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O prie ko seneliai ? Ar gi jie turi išlaikyt suaugusius vaikus ? Apie ką jus čia rašot ?Vargšas vaikas .   ATSAKYTI
? 2019-04-27 18:08:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kas turi atlyginti mergaites gydymo islaidas, jei ne ja suzalojes "tevelis" ir jo tevai, jei jis yra degradas ir neturi pajamu? Ar negeda seneliams kad svetimi, nepazistami zmones aukoja mergaites gydymui?
Ne suaugusius vaikus islaikyti, o bent jau pasidometi savo anuke. Net civiliniame kodekse parasyta, jog jei tevas neislaiko savo vaiku, tada pareiga rupintis anukais pereina seneliams.  
Petras 2019-04-27 16:12:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Moteriške, kur tavo protas buvo, kai tekejai už narkomano ?    ATSAKYTI
Vardenis 2019-04-27 15:49:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gražiai rašai.   ATSAKYTI
Kdktkxn 2019-04-27 15:44:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mhm, jo, matosi kaip seneliai butu viska atidave jeigu moteriai tenka suzalotos mergytes gydymui paramos prasyti svetimu. Tokius senelius tik pakast, visa tokiu lavonu seima kaip ju
   ATSAKYTI
Princese 2019-04-27 15:32:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kad greiciau ta degrada pasodintu. Kaip gerai, kad prokuratura atnaujina byla. Nedaug jau jam liko laisvej. Jeigu iki to laiko negaus galo tabore   ATSAKYTI
Ira 2019-04-27 08:41:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aušrine , parašyk visa tiesa , jei rašai apie savo gyvenima. Kodel su tavim nebendrauja Aurelijos seneliai. Ir nemeluok.. seneliai butu viska atidave, bet tu pasiuntei juos labai toli, nes ne gavai buto, neleidom močiutei sest ant peciu narkomanams, ir kojites nuleis .   ATSAKYTI
Žinanti tiesą 2019-04-27 15:18:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seneliai patys išsižadėjo anūkės jai vos gimus, neleido tikros net anūkes prideklaruoti. Matė anūke kelis kartus gyvenime. O prie ko čia anūke, kodėl su anūke seneliai nebendrauja? Nes anūke seneliams niekada nerūpėjo. Tokie patys ir tėvai, kaip ir sūnelis  
Marjan 2019-04-27 15:25:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Boba skaityk kas parašyta, moters profilyje papasakota ir apie "geruosius" Aurelijos "senelius". Tokiu ne tik seneliais nepavadinsi, bet ir žmonėmis apskritai. Jeigu anukes nesugeba aplankyti, kai jų sūnus ją šitaip sužalojo. Prie ko čia mergaitė? Kodėl seneliai nebendrauja su anūke, jai vargšei esant tokios sunkios būklės? Tokio elgesio niekaip nepateisinsi..  
Natasa 2019-04-27 15:26:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Geriau jau nenorekit kad moteris papasakotu apie Aurleijos senelius. Tokiem senekiam sleptis po pernyksciais lapais  
Marjan 2019-04-27 15:29:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Matyt pati to narkomano motka ir rašo. Vardas tai atitinka. Irina Sabaliauskienė. O susigrūdęs Aušrinės mamos bute tai galėjo gyventi tas degradas. O Ira niekad nenorejo niekuo prisideti prie anukes geroves  
Ghrkdkdk 2019-04-27 15:43:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mhm, jo, matosi kaip seneliai butu viska atidave jeigu moteriai tenka suzalotos mergytes gydymui paramos prasyti svetimu. Tokius senelius tik pakast, visa tokiu lavonu seima kaip ju  
Sandra Ališauskienė 2019-04-27 15:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eik jau "kojite", tu " kojite" :D  
Jonas 2019-04-27 16:29:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Močiutė" tai sau tik gėdos prisidarė su savo komentaru. Tokį gyvulį kaip tavo sūnus, tik užverst.  
? 2019-04-27 18:03:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tai tik vienas klausimas kyla - kuo deta anuke, jei nesutariat su marcia? Ir ar negeda jog svetimi zmones aukoja jusu anukes gydymui? Tai jusu sunus kartu su jumis turetu atlyginti vargses mazyles gydymo islaidas.  
Marija 2019-04-27 06:57:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ziaurumas neissivysto per diena, reikia truputi mastyti su kuo susieji savo gyvenima.   ATSAKYTI
Teisininkas 2019-04-26 14:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šios istorijos esmė yra sužalotas kūdikis ir nepagristai Prokutarūros nutrauktas nusikaltusio tėvo bylos tyrimas. Net jeigu tėvui pavyko įrodyti, kad tai buvo netyčinė veika, tai jo neatleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės, kadangi pasekmės - sunkus dukters sveikatos sutrikdymas! Reikia atnaujinti bylos tyrimą. Tėvas turi būti nuteistas dėl kūdikio sužalojimo ir privalo atlyginti sveikatai padaryta žalą uz gydyma. Kudikis juk liko neigalus del tevo kaltes!   ATSAKYTI
Daiva vaiciuliene 2019-04-26 12:07:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Zmones ,kas daros,kur jusu akys,kur protas.keisti laikai: telefonai be mygtuku,zmones be smdgenu,santykiai be jausmu.ziauru!!!!!   ATSAKYTI
Renata 2019-04-26 11:45:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gimęs vaikas turėjo abstinencijos sindromą . Įdomu kodėl mama apie tai neužsimena.   ATSAKYTI
Gerda 2019-04-27 01:16:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užsimena, jos FB profilyje yra atsakymai. Gimė su abstinencijos sindromu, nes gydosi metadono programoje.  
Maryte 2019-04-27 07:00:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mastanti mama nebutu siejiusi gyvenimo su narkomanu  
Giedrė 2019-04-26 11:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tokias valkatas sterilizuot. Pati jam paliko vaiką, pati liudijo teisme jo naudai, o dabar sugalvojo pinigų pasidaryt! Ant laužo tą padugnę kartu su juo!!!   ATSAKYTI
Agne 2019-04-27 15:15:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tavo liežuvį reikia sterilizuoti ;D  
Giedrius 2019-04-26 10:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
labai uzjauciu , gaila taves ausrine , bet tai tau nepades nebent moraliskai . Esu buves tavo draugas metalistas   ATSAKYTI
Nesvarbu 2019-04-26 10:37:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jai jau ne karta prieš pačia kelia kumšti tai nereikia tiketis kad pasikeis gimus vaikui... as nesuprantu jai zinai kad vyras yra linkes smurtaut tai kaip galima palikt viena vaika su juo? Juk tai lb nesaugu. Pasekmes irgi akivaizdzios nes kokia zala padare vaikui tai jau greičiausiai yra ne tik tevo bet ir mamos atsakomybe. Aisku konfliktu yra visose seimose nu bet jai matai kad vyras agresyvus ir juo labiau po tokio ziauraus poelgio su vaiku kam ji i palata isileist kad dar ir pacia sumustu atimtu pinigus? Mes moterys ir pacios turime buti lb atsakingos uz save ir uz savo vaikus....   ATSAKYTI
lina 2019-04-26 09:33:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai įdomus motinos požiūris , ne tam gimdė mergaitę , kad buvęs vyras žalotų, o kodėl ta moteriškė gimdė vaiką nuo tokio baisaus narkomano , juk žinojo , kad anksčiau ar vėliau gali nutikti kažkas baisaus . Na ir kas , kad jį pasodins . Kas apmokės visas išlaidas aišku , kad mes mokesčių mokėtojai   ATSAKYTI
Rasa 2019-04-26 09:25:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Per tokias motinas vaikai ir kencia,kam reikia gyventi su tokiu narkomanu ir tuo labiau palikti kudyki,kur jos buvo protas su tokiu susidejus.Ziauriai gaila vaikiuko,padare vaika invalida,o dabar verkia,vercia visa kalte vyrui o kur buvo pacios protas ir atsakomybe,truksta zodziu,kas cia per motina.   ATSAKYTI
Vatnikas 2019-04-26 08:43:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gaila vaikelio   ATSAKYTI
Genute 2019-04-26 07:26:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jegu butu toks ivykis prokuro vaikams ar anukams, itariamasis butu supuve kaleime arba butu 2 metrus po zeme... stai kokius "saziningus ir teisingus" prokurorus turi Lietuva! Bet gyvenime viskas verciasi bumerangu....   ATSAKYTI
Del bumerango 2019-04-26 09:32:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bumerangas, kaip taisykle, dazniausiai pakeicia puse i silpnesni, ka akivaizdziai parodo sis baisus ir deja tinkamai nenubaustas nusikaltimas. Juk visiems aisku, kad isgama, kuris net savo artimiausia tycia naikina, jau nebepataisomas. Gal vertetu gerai apsvarstyti svaistomus valstybes pinigus minetoms metadono programoms? Juk gyvates uzanty auginames, kurie TYCIA mus naikina visais atzvilgiais  
Uzjaucianti nukentejusi kudiki 2019-04-26 02:11:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas nera apsaugotas nuo seimos konfliktu ir nelaimiu. Tai nepriklauso nuo zmogaus statuso visuomeneje. Sioje istorijoje svarbiausia yra atjausti ir paremti niekuo nekalta tevo suzalota kudiki. spinduleli    ATSAKYTI
Ieva 2019-04-26 01:41:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2019/01/16/news/supurtytos-mergaites-mama-prabilo-kaip-jauciasi-i-laisve-paleistas-tevas-8889533/?jwsource=cl O MAN LABAI IDOMU, kodel si moteris, kai ivyko nelaime snekejo visiskai kitaip???!!!!?!!!    ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Vitulskienė atskleidė, koks Merūno poelgis ją rimtai įsiutino
DABAR RODOMA
Vitulskienė atskleidė, koks Merūno poelgis ją rimtai įsiutino
DABAR RODOMA
Pernavas pasakė, kokius nusikaltimus darė sulaikyta 22 asmenų grupuotė
DABAR RODOMA
Ekonomika auga, tačiau skurstančiųjų Lietuvoje nemažėja
DABAR RODOMA
Po avarijos kelyje Kaunas–Klaipėda vilkiko vairuotojas pateikė savo versiją
DABAR RODOMA
Rinkėjas priblokštas – komisija jį iškeikė
DABAR RODOMA
Pasirodė skandalingasis Rolando Skaisgirio vaizdo įrašas: panašumai su asmeniniu gyvenimu
DABAR RODOMA
Vilniaus daugiabutį užpuolė žiurkės: gyventojai panikuoja
DABAR RODOMA
Prasidėjo išankstiniai prezidento ir parlamento rinkimai
DABAR RODOMA
Saulio Prūsaičio daina „Modelis“
DABAR RODOMA
Saulio Prūsaičio daina „Namo reiks pareiti“
REKLAMA
Lina Puodžiūnaitė (nuotr. asm. archyvo)
„Mama, o kada mes vėl eisim pas dantukų fėją? Čia taip įdomu!“ – nekantravo penkiametis vaikinukas, ką tik užvėręs gydytojos odontologės Linos Puodžiūnaitės kabineto duris. ...
Evaldas Venskutonis (nuotr. asm. archyvo)
Vilnietis renginių organizatorius, vedėjas bei trijų vaikų tėtis Evaldas Venskutonis pastarosiomis dienomis išgyvena sunkų laikotarpį. Staiga tapęs našliu, vyras liko vienas su ...
Bružų šeimos namai po gaisro (tv3.lt fotomontažas)
Gegužės 10 dieną, Mažeikių rajone, Dūmaičių kaime gyvenančią Bružų šeimą užklupo gaisras. Visas jų sunkiai užgyventas turtas pradingo liepsnose. Šeima, kurioje auga trys ...
Šešiolikmetis Edvinas neslepia, kad ateityje turi numatęs didelių tikslų  (nuotr. asm. archyvo)
Uteniškis Edvinas Vitas (16) tikriausiai jau nebesuskaičiuotų, kiek kartų iš aplinkinių girdėjo frazes „Tau nepavyks“ arba „Esi per jaunas“. Tačiau užsibrėžęs tikslą ...
Šiaulietę Giedrę Ivanauskaitę galima vadinti grožio kūrėja (nuotr. asm. archyvo)
Šiaulietę Giedrę Ivanauskaitę galima vadinti grožio kūrėja. Mergina laisvu laiku kuria ne tik išskirtinius papuošalus, apyrankes ir kaklo papuošalus, bet ir išskirtinio grožio ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų