Vilnietės kūdikis susirgo tymais

Vilnietės kūdikis susirgo tymais

Socialiniame tinkle „Facebook“ garsiai nuskambėjo vilnietės Lauros istorija, kai jos vaikas apsirgo tymais po skiepo praėjus vos kelioms dienoms. Moteris teigia netrukus ir pati susirgusi tymais. Vis tik medikai aiškina, kad tai – beveik neįmanoma.

Susirgo ir vaikas, ir mama

Vilnietė Laura tv3.lt pasakoja, kad jos pusantrų metukų mergytė susirgo tymais po skiepo nuo šios ligos. Kovo 8-ąją Laura paskiepijo dukrelę, o jau po 10 dienų atsirado bėrimai ant kūnelio.

„Pati esu skiepyta du kartus, todėl sirgau lengvesne forma, tačiau dukrytė sirgo gana rimtai.

Dukrą paskiepijau kovo 8-ąją, o po 10 dienų ant jos kūnelio atsirado bėrimai, pakilo temperatūra, atsirado sloga. Po 5-6 dienų simptomus pajaučiau ir aš.

Gydytojai iš pradžių sakė, kad sloga, temperatūra ir pirmieji bėrimai galėjo būti povakcininė skiepo reakcija, tačiau kai susirgau pati, gydytojai ėmė sakyti, kad tokių atvejų praktiškai nebūna“, – pasakoja moteris.

REKLAMA

Kaip sakė Laura, ant vakcinos informacinio lapelio rašoma, kad apsikrėsti po skiepo galima dar kelias savaites, todėl rekomenduojama nesiburti į viešas vietas. Vis tik ji pati nežino, kas galėjo nutikti jai ir jos dukrytei.

Ji svarsto ir apie tai, kad tymais galėjo apsikrėsti dar iki skiepo. „Bandžiau prisiminti, kur buvome ir kur ėjome iki tol, kol mažylė buvo paskiepyta, tačiau, kiek pamenu, nebuvo tokių vietų. Gydytoja sakė, kad užsikrėsti galima nuo išbertų žmonių, tačiau tokių mes nesutikome.

Vaikelio gydytoja sako nežinanti, kas nutiko, ji bendravo ir su infektologais, tačiau jie gūžčioja pečiais. Gydytoja užsiminė, kad virusas gali mutuoti“, – prisiminė moteris.

Nerado vakcinų

Po sąlyčio su sergančia dukrele, Laura ir seneliai, kurie daug kontaktuoja su mergyte, nusprendė pasiskiepyti nuo tymų. Vis tik tai padaryti nebuvo lengva.

„Esu du kartus skiepyta, todėl maniau, kad man papildomo skiepo tikrai nereikia, tačiau aš pasidariau tyrimus, kad sužinočiau, ar turiu imunitetą šiai ligai, o galiausiai ir apsirgau.

Štai su seneliais buvo kiek kitokia situacija – jie nusprendė pasiskiepyti, tačiau net keliose gydymo įstaigose vakcinų nebuvo net po sąlyčio su sergančiuoju.

Vienintelėje Antakalnio poliklinikoje buvo likę vakcinų“, – prisiminė pašnekovė.

Nešiotoju po skiepo netampi

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Ginreta Valinčiūtė tv3.lt sako, kad tam tikros laikinos reakcijos po skiepo yra galimos, tačiau pasiskiepijus šia vakcina ligos nešiotoju tikrai netampi.

REKLAMA

„Vienintelis atvejis, kada galima susirgti po skiepo yra tada, kai tymais apsikrėti dar iki vakcinavimo.

Po skiepo gali oda parausti, gali pakilti temperatūra, tačiau tai yra povakcininė reakcija, tačiau, jokiu būdu, ne pati liga. 

Tymais šiuo atveju vaikas galėjo užsikrėsti aerogeniniu būdu nuo kitų“, - komentavo specialistė.

Ji sako, kad tokiu atveju labai svarbu klausti vaiko mamos, su kuo vaikas pastarosiomis dienomis bendravo, su kuo leido laiką.

„Gali būti, kad sparčiai plintant tymams, vaikas galėjo užsikrėsti kažkur kitur ir tik tada būti paskiepytas, o susirgo po inkubacinio periodo“, - sakė G. Valinčiūtė.

Jai antrino ir profesorius Julius Kalibatas tv3.lt sakė, kad nuo vakcinos praėjus 10 dienų, vaiko imunitetas dar nespėjo susiformuoti.

„Akivaizdu, kad vaikas susirgo dar iki vakcinos. Tai lygiai tas pats, kaip ir su gripo vakcina: ne nuo vakcinos susergi, o todėl, kad virusu apsikrėtei iki pasiskiepijimo“, - sako profesorius. 

Vakcina tymų nesukelia 

G.Valinčiūtė sako, kad tai ir yra labiausiai tikėtinas variantas. „Praėjo inkubacinis periodas po susirgimo tymais – 7-10 dienų – ir jis susirgo. O sergantis vaikas, žinia, gali užkrėsti ir kitus, mamą, jeigu ji yra imli tymams“, - teigė specialistė.

REKLAMA

Tymų vakcina, pasak G. Valinčiūtės, yra susilpinta šios ligos vakcina, tačiau ji infekcijos sukelti neturėtų. Daug priklauso nuo žmogaus savybių, tačiau susirgti galima per kitus dalykus, sąlytį, bet ne per gautą vakciną“, - sakė pašnekovė.

Po sąlyčio su sergančiuoju tymais pasiskiepyti reikia per 72 valandas. To nepadarius, tikėtina, vakcina gali būti neveiksminga.

Vaizdo reportaže išsamus pokalbis su specialiste apie tai, kaip sužinoti savo skiepų istoriją ir kaip apsisaugoti nuo sparčiai plintančios ligos.

 

Jonas
2019-03-26 22:49:22
Medicinoje neegzistuoja 100% tikimybė. Tai, kad paskiepytas asmuo susirgo tymais, tai, kad nuo jo užsikrėtė kitas - visa tai turi aiškų mokslinį paaiškinimą, nors tai ir yra reti atvejai. Tai, kad kažkokia medikė paskėsčiojo rankomis, parodo tik jos nepakankamą išsilavinimą (jei tai ne žurnalisto fantazija). Visgi tokios antraštės neprisideda prie protingo požiūrio ugdymo, o tik skatina panikuotojų fantazijas ir naujų mitų atsiradimą. Būtų daugiau naudos, jei autorius paprašytų infektologo protingo paaiškinimo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gairės:  liga, kūdikis, tymai
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Aivaras 2019-03-30 01:10:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
silpna imuniteta turintiem zmonem pries skiepus reiktu ji sustiprint tada tik skiepitis pats nesiskiepiju ir vaistu nlb geriu susergu rimtai per 3 metus koki karta jeigu nesurupinat savim jokie sudai nepades nors platinima sumazintu jai visi skiepitusi bet vel gi jeigu turi stipru imuniteta vargiai ar kas prilips   ATSAKYTI
Mama 2019-03-29 20:57:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gerai, kad parašė tokį straipsnį. Žmonės gal praregės pagaliau :) Kuo daugiau žmonės skiepysis, tuo labiau epidemija plis   ATSAKYTI
X 2019-03-30 11:39:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Matosi, kad durnumo epidemija plinta, ar bent perskaitėt straipsnį? Ar tik antraštę?  
Irdar 2019-03-28 13:36:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir juokingiausia, kad šalutiniuose požymiuose išvardyti visi ligos požymiai, kaip tymų, raudonukės ar kiaulytės, bet vis tik, "tai ne ta pati liga" :D rimtai reikia būt tokiais bukais, kad viskuom tikėt ką kalba nupirkta žiniasklaida, prigązdinti (ar giliai tikintys,jog skiepai šių laikų išsigelbėjimas, bet kuris dažnas pats nesiskiepija)medikai, ir vienaip ar kitaip suinteresuoti politikai? Matant, kas pasaulyje vyksta, korumpuota teisėsauga, politikai, medicinos darbuotojai (dažnas medikas kol negauna kyšį tol net nenusišypso)... Ir vistiek aklai viskuom pasitikėt? Klausimai retoriniai,pamastymui...   ATSAKYTI
Bent paskaitykit 2019-03-28 13:20:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
https://www.vaistai.lt/receptinis-vaistas/sistemiškai-veikiantys-priešinfekciniai-vaistai/vakcinos/priorix-milteliai-ir-tirpiklis-injekciniam-tirpalui-0-5ml-užpildytame-švirkšte-n1.html būkit mieli, paskaitykit bent šalutinius, kurie šaukia,kad ne nuo skiepų. Ir dar iš to paties lapelio:

"Priorix sudėtyje esantys virusai yra gyvi, tačiau per silpni, kad sukeltų tymus, kiaulytę (epideminį parotitą) ir raudonukę sveikam žmogui."

SVEIKAM žmogui!!!!! Jaučiat skirtumą? Kaip gražiai išvartyta. Tai viską ir pasako, kad sveikas neužsikrės, o turintiems silpnesnį imunitetą užsikrėst įmanoma!!! Ką ir parodo dabartinė statistika, kurie susirgo, tai dauguma vyresnio amžiaus žmonės.   ATSAKYTI
Bled_nebegaliu 2019-03-28 22:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Durniau, ar durne, nežinau, skiepas gali kelti grėsmę žmonėms su, blet, IMUNINĖMIS LIGOMIS. Čia nėra tai, ką tų vadini silpnesniu imunitetu. Čia yra, BLET, ŽIV, čia yra, blet, SUNKI INFEKCINĖ LIGA. Ir VISA TAI YRA, BLETD, surašyta tam supistam lapelyje, kauše tu.   
Cha 2019-03-29 12:58:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bledi tu dar pamiršai dadėti lėtines ligas, kurias dabar dažnas turi,o tai jau irgi skaitosi silpnas imunitetas, kuris dabar BLED durnesnis?  
Ingrida 2019-03-28 08:32:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
””About a week to 11 days after the MMR injection, some children get a very mild form of measles.

This includes a rash, high temperature, loss of appetite and a general feeling of being unwell for about 2 or 3 days.””   ATSAKYTI
As 2019-03-27 23:40:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Žodžiu nėra tiesos niekur. Aš pasirinksiu neskiepint ir išvengti šitų nesąmonių. Sirgsiu gėriau natūraliai....   ATSAKYTI
Tom 2019-03-29 17:04:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sirk. Linkiu ir užsilenkti :)  
Pamąstymui 2019-03-27 21:50:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tam yra oficialus gamintojo lapelis.... kurio, kaip rodo praktika, mūsų analfabetai "medikai" perskaityti - nesugeba. O NVSC pasakos nieko nestebina... jiems pagrindiniai "kaltininkai" dėl "protrūkių" - tie kurie viruso neturi, bet "magišku" būdu visus užkrės (prisimenant 1960 "We will not go to school with negroes"... tik šįkart žodį keičiant unvaccinated). Netinka lapelis? Visada yra PubMED.   ATSAKYTI
Gaimo 2019-03-27 19:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Labai geras paaiškinimas avims- avys tiki ir kramto viską, ką joms tik papasakoja   ATSAKYTI
Ieva 2019-03-27 19:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Netylesiu jau ir as. Mano vaikui , skiepytam mmr vakcina pries beveik 6 metus buvo lygiai ta pati reakcija - praejus 10 dienu po skiepo sukilo auksta temperatura, paskui isbere berimu labai panasiu i tymu. Tuo metu tikrai jokiu tymu epidemiju nebuvo, todel nereikia pasakoti, kad vaikas dar pries skiepus uzsikrete.. Tokiu atveju paskui suzinojau ne viena is aplinkiniu, ir dabar jau zinau , kad tokios reakcijos turi buti fiksuojamos ulac'e, taciau tai praktiskai nedaroma, nes ir musu gydytoja ir kitu zmoniu patyrusiu ta pati oficiali pozicija i tai buvo, kad tai tiesiog alergine reakcija i skiepa.   ATSAKYTI
Piko 2019-03-28 20:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Musu atvejis taip pat. Nuo antro MMR skiepo, 7 metais nutiko lygiai taip pat.  
Kodėl? 2019-03-28 22:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ta prasme netylėsi? Dėl ko? Kad tavo vaikui pasitaikė šalutinis poveikis, kuris gali pasitaikyti ir kurį nurodo gamintojai?   
Aa 2019-03-29 08:01:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano dukrai irgi temperatura o paskui isbere.Bet tai ne tymai.Tai tridiene buvo.  
Informacinis_lapelis 2019-03-27 18:36:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kigulio prisiskaito feisbuke ir žinovais tampa. Svaigsta tas jūsų Kiguolis, prisiskaitęs rusiškų šūdforumių, nuobodžiai ir rėksmingai svaigsta.
PRIORIX skiepo informaciniame lapelyje yra aiškiai parašyta:
Nenustatyta, kad tymų ar epideminio parotito virusai būtų perduoti iš vakcinuoto asmens imliam kontaktiniams asmeniui. Žinoma, kad raudonukės virusų išsiskiria į ryklę praėjus maždaug 7 28 dienoms po vakcinacijos, daugiausia – apie 11 ąją dieną. Tačiau neįrodyta, kad šie išsiskyrę vakcinos virusai būtų perduoti imliems kontaktiniams asmenims.   ATSAKYTI
Pamąstymui 2019-03-27 22:11:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei Žinovas skaityti o ne vien rėkauti moka:
http://www.ulac.lt/uploads/downloads/MMR%20vakcinos%20apra%C5%A1as.pdf 4.4 "Užkrėtimas", nors ir su #fake prieskoniu apie neįrodyta
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11858860  
Klausimas valinciutei 2019-03-27 17:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Specialiste, ar esi skaičius tymų vakcinos informacinį lapelį ? Ypač, kur vardijami šalutiniai poveikiai ? O idio**ai prieš išleisdami šita brieda į viešumą, galėtų pasitikrinti ką šneka šitokios "specialistės"    ATSAKYTI
QqQ 2019-03-27 16:33:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Taigi gydytojai sako, jeigu esi gavęs 2 skiepus, esi saugus visam laikui... tai kaip čia dabar išeina, jog moteris yra gavusi 2 skiepus ir vistiek susirgo???    ATSAKYTI
Xxxxx 2019-03-27 15:03:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai kam tada isvis skiepytis, nuodyti vaikus, kad vistiek serga ir skiepyti ir neskiepyti    ATSAKYTI
nadia 2019-03-27 13:44:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir Kretingoje serga !!!   ATSAKYTI
Klausimas 2019-03-27 12:10:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
VIsi besiskiepyjantys pasirašo ant lapelio, kad yra atsakingi už pasekmes. Ir kur teisybė? kad per tas vakcinas nebūtų tie tymai dar specialiai atnešti farmacininkų (tikiuosi taip nėra ir dar nėra dėl materialiniųb gerovių suįžulėje). Ku daugiau šioj žemėj gyvenu, juo labiau aišku, kad valdo verslai, pinigai, manipuliacijos. VIsi tik ieško kaip tų pinigų uždirbt nusispjaudami į visas moralės normas ir kai tokie dalykai aplink dedasi ir dažnai to paprasto žmogaus sąskaita nori susikrauti turtus stipresni. Nes saiko pinigams nėra.Ar visi tik žiūri savo vaikus ir nori jiems sukrauti turtus? o ar bus kokos pasekmės kitam vaikui neįdomų? nes savi tikslai yra svarbiausi? Nesakau, kad skiepytis nereikia arba esu už juos, tačiau pasitikėjimo nesuteikia ir tikriausiai nesuteiks dar daug metų, nes žmonės yra suižulėję vieni kitiems ir visiems svarbiausi išnešti savo sėdynes.   ATSAKYTI
As 2019-03-27 11:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu per 10 dienu imunitetas nesusidaro tai kam reikia skiepytis turejus kontakta su serganciu per 72val?   ATSAKYTI
Saulė 2019-03-27 08:46:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O Ginreta Valinčiūtė bent jau perskaitė MMR info lapelį??? Kuriame aiškiai parašyta apie tai, kaip skiepyti gali užkrėsti aplinkinius ???   ATSAKYTI
Užpisat 2019-03-28 22:43:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Neparašyta, blede tu, svolačiau meluojantis.   
Ema 2019-03-27 00:45:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Taigi mmr- gyva vakcina. Yr aparasyta info lapelyje kad galima nesioti virusa ir skleisti kitiems iki 6 sav . Bingo!    ATSAKYTI
Kns 2019-03-27 06:49:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kokios vakcinod lapelyje tai skaitet?? As endemik naudojamos vakcinos papeli nagrinejau, tokios info nera. Nurodytas tetminas per kuri susiformuoja imunitetas.  
Uzpirktos vakcinos 2019-03-28 06:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaikus skiepina, ne endemik, O valstybes uzpirktomis vakcinomis, tiek suaugusiu tiek vaiku eina gyvi virusu stamai. Visur viskas oficialiai yra. Pirstelius tik pajudinti.  
RMM 2019-03-27 00:00:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Sakoma, kad reikia šviesti žmones apie vakcinas. Tačiau apie jas nelabai ką ir žino patys specialistai. O tai visgi biologiškai pavojingas preparatas, kuris įleidžiamas į žmogaus kūną.   ATSAKYTI
Zarasa 2019-03-26 23:30:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ar kada nors jie k**** pripazins, kad nuo skiepu!!!! Uzkniso negyvai sita propaganda ir melas.    ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
Kručinskų šeimyna taupo - aus vaiką senais batukais (nuotr. stop kadras)
Prakirpus išaugtinius batukus, dukra dar galės juos panešioti, sako kaunietis Gintaras Kručinskas, mėgindamas rasti šeimos biudžete 2500 eurų baudai sumokėti. Dukrelės išaugtų ...
Margučiai (Fotobankas)
Jau rytoj, sekmadienį, visas krikščioniškas pasaulis švęs Velykas. Etnologė Gražina Kadžytė sako, kad Didysis šeštadienis yra svarbi diena, kurios metu buvo atsakingai ...
Ligoninė  Fotodiena/Arnas Strumila
Į naujienų portalo tv3.lt redakciją kreipėsi moteris prašydama pagalbos. Pasak Aušros (tikrasis vardas redakcijai yra žinomas) jai ir jos metų neturinčiam kūdikiui tenka jau ...
Sudegė kompozitoriaus Ramūno Motiekaičio namai (nuotr. asm. archyvo ir MILC)
Ši savaitė kompozitoriui Ramūnui Motiekaičui buvo labai nesėkminga - gaisras pasiglemžė jo namus. Be pastogės šiuo metu likęs vyras glaudžiasi pas tėvus. Sudegė visas ...
Maestro Povilaitis – gyvas gerbėjų širdyse
Maestro Stasio Povilaičio gyvybė užgeso 2015 metais. Prieš ketverius metus anapilin iškeliavęs tekstų autorius ir legendinis dainininkas iki šiol gyvas gerbėjų širdyse. Jo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų