Nuotraukoje matoma kaunietė Rasa Vaitekūnienė (48) dar prieš penkerius metus gyveno įprastu režimu – dirbo drabužių konstruktore, augino tris vaikus ir plačiai šypsojosi gyvenimui. Tačiau gyvenimas moteriai neatsakė tuo pačiu. Ilgą laiką varsčiusi medikų duris, galiausiai Rasa išgirdo negailestingos ligos diagnozę.

Rasai likimas nepagailėjo išbandymų, tačiau šiandien ji turi viltį pasveikti (nuotr. asm. archyvo)

Rasai likimas nepagailėjo išbandymų, tačiau šiandien ji turi viltį pasveikti (nuotr. asm. archyvo)

Bežiūrint senas Rasos fotografijas, akis iš karto pritraukia plati šviesiaplaukės moters šypsena. Visose nuotraukose moteris apsupta savo vaikų, atrodo laiminga ir sveika kaip niekada anksčiau.

Dar prieš penkerius metus, Rasa net nebūtų įtarusi, kad šiandien jai reikės aplinkinių pagalbos, norint įveikti kovą su itin klastinga liga – vėžiu. Lyg to būtų maža, sužinojęs žmonos diagnozę, jos vyras ją paliko ir išėjo pas kitą, net aštuoniolika metų jaunesnę moterį. 

Ligą aptiko itin sunkiai

Kaip pasakoja pati Rasa, prieš keletą metų ją pradėjo varginti stiprūs burnos skausmai, tačiau apsilankius pas medikus, jie negalėjo rasti tikslios tokių skausmų priežasties. Tuomet prasidėjo ligoninių maratonai, nesibaigiantys vizitai pas gydytojus. O moterį ir toliau kankino nesiliaujantis burnos skausmas ir didėjančios žaizdos.

REKLAMA

Tik 2014 metais medikai pagaliau nustatė tikslią diagnozę ir pranešė moteriai liūdną žinią. Moters burnoje buvo aptikta IV stadijos burnaryklės infiltracinė plokščių ląstelių karcinoma ( red. burnos vėžys).

Rasai iš karto buvo paskirtas gydymas – spinduliavimas ir chemoterapija.

„Po gydymo 1,5 metų buvo remisija, tačiau praėjus dviems metams vėžys grįžo ir grįžo jis su trenksmu, daug piktesnis. Praktiškai nuo 2016 metų iki praeitų metų lapkričio mėnesio buvo taikoma vis kitokia chemoterapija. Buvo išbandytos visos priemonės, gydytojai galiausiai galėjo pasiūlyti tik paliatyvų gydymą, stiprinti organizmą vitaminais ir papildais“, – pasakoja Rasa.

Pirmam gydymui pinigus surinko

Rasa nenuleido rankų ir sužinojo apie vėžio gydymą lazeriu, Vokietijoje. Deja, tokio vieno gydymo kaina siekia 12 tūkst. eurų, todėl surinkti tokią sumą moteriai vienai tikrai nebūtų pavykę.

Dar praėjusių metų lapkričio mėnesį Rasa kreipėsi į visuomenę, prašydama pagalbos išgyventi, tuomet įvyko neįtikėtinas stebuklas – reikiama suma buvo surinkta vos per porą dienų.

Rasai likimas nepagailėjo išbandymų, tačiau šiandien ji turi viltį pasveikti (nuotr. asm. archyvo)

Rasai likimas nepagailėjo išbandymų, tačiau šiandien ji turi viltį pasveikti (nuotr. asm. archyvo)

Pasiekus reikalingą sumą, Rasa sustabdė pagalbos prašymą ir prašė žmonių daugiau nebeaukoti. Tačiau moteris net negalėjo pagalvoti, jog jos vėžys yra toks agresyvus, todėl gali prireikti ir antro gydymo.

O antro gydymo moteriai iš tiesų reikia, nes kol kas yra nueita tik pusė gydymo kelio.

„Pas mane vėžys toks agresyvus... Nepagalvojau, kad gali prireikti ir antro gydymo. Pernai metais buvo surinkta reikalinga suma ir sustabdžiau paramą, o šį kartą kažkaip pinigai renkasi labai labai sunkiai...“, – liūdnai priduria Rasa.

REKLAMA

Įveikė pusę vėžio

Toks gydymas Vokietijoje iš tiesų labai padėjo Rasai, neatėmė tiek daug jėgų kaip chemoterapija, o ir vėžį minkštuosiuose audiniuose sumažino net iki 40 proc.

„Gydymas truko penkias darbo dienas. Gydymas Vokietijoje skyrėsi tuo, kad ten visiškai nešvitino, o gydė lazerio šviesomis. Pirmiausia į veną sulašina fotosensibilizatorių, kurio prisigeria vėžinės ląstelės. Jos pradeda šviesti ir lazerio šviesa jas sunaikina“, – paprastai procedūrą paaiškina moteris.

Kadangi Lietuvoje Rasa išbandė visus įmanomus gydymo būdus, šis – vienintelis šansas moteriai įveikti kovą prieš klastingą ligą.

Numatyta antro gydymo pradžios data – kovo 11 diena. Tiesa, jeigu Rasa iki šios datos nesurinks reikiamos sumos, vietoj jos važiuos kitas pacientas ir gydymas nusikels vėlesniam laikui, bet jį pradėti reikia kaip įmanoma greičiau.

Sunaikino žandikaulį

Dabar Rasai didžiausius sunkumus sukelia kalbėjimas ir valgymas. Nors kvėpuoti moteriai nesunku, vis dėlto kyla keblumų aplinkiniams, norintiems suprasti, ką sako moteris.

Moteriai ganėtinai sunku ryti ir maistą, kadangi po chemoterapijos ir švitinimo burnoje sumažėjo seilių, nors pati ryklė ir nėra pažeista. Kaip atvirauja pati Rasa, dabar jos maisto racionas apsiriboja tik trintu maistu:

„Galiu valgyti maistą tokios konsistencijos kaip trinta sriuba. Kvėpuoti man netrukdo, tik negaliu gerti skysčių paprastai kaip visi kiti, kadangi po švitinimo dingo nosies pertvara tarp nosies ir burnos. Visada prieš geriant turiu užsikimšti nosį, kitaip viskas išbėga per nosį“.

REKLAMA

Nors Rasos organizme tūnantis vėžys turi ir vieną gerą savybę – jis nesiplečia žemyn į kitus organus, tačiau jis jau spėjo išsiplėsti į žandikaulį. Tą išduoda ir viename šone susiraukšlėjusi Rasos veido oda.

Rasai likimas nepagailėjo išbandymų, tačiau šiandien ji turi viltį pasveikti (nuotr. asm. archyvo)

Rasai likimas nepagailėjo išbandymų, tačiau šiandien ji turi viltį pasveikti (nuotr. asm. archyvo)

Jaučia begalinį palaikymą

Paklausus, ar moteris turi energijos ir jėgų kasdienei veiklai, Rasa atvirauja, kad jėgų ji tikrai turi, tik padaryti darbų tiek daug kaip anksčiau ji negali, o ir prigulti tenka daug dažniau.

„Aišku, jėgų turiu mažiau nei anksčiau, nes visada jaučiuosi pavargusi. Ta chemoterapija nualino organizmą, judu, vaikštau, važiuoju, bet visada reikia sustoti pailsėti. O jeigu tenka dar ir kažką pakelti, padėti – jau rankos visiškai nestiprios“, – sako moteris.

Rasa – iš tiesų nepasiduodanti moteris, iki ligos dirbusi drabužių konstruktore, ji dar ir dabar kartais priima užsakymus, tiesa, pastaruoju metu jų pasitaikė itin mažai, kadangi rudenį jos sveikata itin pablogėjo.

Kai užklumpa tokios klastingos ligos, sakoma, kad reikia turėti didelę palaikymo komandą šalia. O Rasa ją iš tiesų turi. Moteris be galo džiaugiasi, jog sulaukia palaikymo tiek iš trijų savo vaikų, tiek iš draugų, kolegų, artimųjų ar net kaimynų ir visai nepažįstamų žmonių.

Vyras susirado kitą 

Tiesa, susitaikyti su tokia Rasos diagnoze ir palaikyti moterį sunkią akimirką jėgų atrado ne visi jos artimiausi žmonės.

„Palaikymo sulaukiu be galo daug – draugai, vaikai, artimieji, bet tik ne vyras. Kai sužinojo diagnozę, tada jis susirado aštuoniolika metų jaunesnę, bet tai sužinojau tik po dviejų metų. Dar vyras įsižeidė, kad išdrįsau išsiskirti su juo. Tos jaunesnės moters jau nėra, dabar gyvena kita pas jį bute“, - prasitaria moteris, tačiau greitai priduria, kad didžiausias jos ramstis yra vaikai:

REKLAMA

„Du sūnūs ir dukra mane be galo palaiko. Sūnus su dukra jau yra suaugę, o jauniausias trylikametis sūnus gyvena su manimi. Aišku, jis labai stengiasi man padėti, daugiausia aš būnu su juo, padedu paruošti pamokas, pasivaikščiojame. Nenoriu, kad jam atrodytų, jog jo mama jau visai bejėgė“, – sako ji.

Jau vieną kartą Rasos gyvenime yra įvyko stebuklas, todėl moteris nuoširdžiai tiki, kad kovos pusiaukelėje ji tikrai nesustos. Padėti Rasai surinkti reikiamą pinigų sumą gydymui, galite šiuo būdu:

Asociacija „Mano Europa“

Sąskaitos nr: LT617300010155879219 „Swedbankas“

SWIFT kodas: HABALT22

Paypal email: [email protected]

kažin
2019-03-04 19:18:11
kodėl pas mus negydo kaip Vokietijoj su lazeriu, juk esam ES, taiko dar tas chemoterapijas, kurios sužaloja kitus organus....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
paaukokim nor po kelis € 2019-04-02 19:12:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kas kiek galim    ATSAKYTI
Vilma 2019-03-14 21:30:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paaukota. Stiprybės!    ATSAKYTI
Laura 2019-03-13 18:38:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bent šiek tiek galiu prisidėti, sėkmė turi Jus lydėti , esate stipri moteris .    ATSAKYTI
Vaida 2019-03-08 08:28:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laikykis Rasa! Tikiu, kad iveiksi liga!
Pervedziau   ATSAKYTI
Živilė 2019-03-06 21:01:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pervedžiau . Laikykitės ❤️   ATSAKYTI
Janina 2019-03-06 14:41:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikiu, kad jūs tikrai surinksit pinigėlius, nes daug yra gerų žmonių, pati tai patyriau, nes irgi sergu šia liga tik kitoj vietoj, šiuo metu gydausi. Prisidedu, kiek šiuo metu galiu   ATSAKYTI
AAAA 2019-03-06 14:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7

„Google“ dabar moka $ 17.000 iki $ 22,000 per mėnesį už darbą namuose. Prie šio darbo prisijungiau prieš 2 mėnesius, o pirmąjį šio darbo mėnesį aš uždirbau $ 20,544. Galiu pasakyti, kad mano gyvenimas pasikeitė - Visiškai geriau! Patikrinkite, Ką darau ...

=== >>> w­w­w­.­W­e­b­J­o­b­9­8­.­C­o­m    ATSAKYTI
Vitalija 2019-03-05 23:19:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mes jau paaukojome. Rasą pažįstame jau 7 metus, tiek metų kiek mūsų berniukai kartu dainuoja berniukų chorinio dainavimo mokykloje "Varpelis". Situacija yra kokia yra. Pabendravus su Rasa, optimizmo daugiau nei pas mus sveikus. Rasa, Jums stiprybės ir tikiu, kad pinigėlius surinksite!   ATSAKYTI
RAIMONDA 2019-03-05 23:16:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Susikaupkim ir paaukokim kas kiek galim. Juk niekada nezinai ar pas tave nepasibels tokia liga. Stiprybes jums ir tikiu kad viskas bus gerai.Padariau pavedima.   ATSAKYTI
RebeccaHolcomb 2019-03-05 19:01:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8

„Google“ dabar moka $ 17,000 iki $ 22,000 per mėnesį už darbą internete iš namų. Prie šio darbo prisijungiau prieš 2 mėnesius ir per pirmąjį šio darbo mėnesį uždirbau $ 20544. Galiu pasakyti, kad mano Gyvenimas gerokai pasikeitė!

>>> w­w­w­.­W­e­b­J­o­b­9­9­.­C­o­m    ATSAKYTI
Zibute 2019-03-05 19:12:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai paaukokit moteriai uz gydyma,jus uzsisdirbsite juos,o ji galbut pasveiks ir uzaugins savo 13-meti sunu.  
Janina 2019-03-06 12:45:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kur taip galima uždirbti?   
Jole 2019-03-05 18:18:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sunku ir rasti paguodos zodziu.Esat stipri moteris ir kovotoja.Stiprybes ir sekmes kovoje su liga.Svarbu tikejimas ir palaikymas .Esat pavizdys kaip nepaluzti ir nepasiduoti uzklupus sunkiai ligai.Tik nepasiduokit.Esat reikalinga savo vaikams ir visiems kas Jus myli.   ATSAKYTI
Laima 2019-03-05 16:42:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Miela Rasa.Linkiu Jums pasveikti Jūs stipri moteris ,būtinai pasveiksit.   ATSAKYTI
,! 2019-03-05 15:35:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Vyras? Jis blogiau už gyvūlį, tokie ne vyrai tokie brudai, ir tokie yra neverti vaikščiot ant šitos žemės.    ATSAKYTI
Rita 2019-03-05 15:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kodėl ne duodate asmeninės jos sąsk?tikrai žmonės daugiau aukotų, iš kur mums žinoti kad tie pinigėliai ją pasieks?    ATSAKYTI
Rasa Mark(Vaitekūnienė) 2019-03-05 16:33:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Asmeniškai surinktus pinigus mokesčiai apmokestina 15 proc pajamų mokesčiu. Čia yra mano dukros asociacija.   
Rasa 2019-03-05 12:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Norėjau paaukoti, nes tikrai gaila moters. Bet kadangi čia nėra asmeninė sergančiosios sąskaita, šaraškinų kontorai pinigų neaukosiu. Jokios info apie šios asociacijos veiklą, apart to, kad ji priskiriama prie namų ūkiams paslaugas teikiančių ne pelno institucijų.


Deja, bet ne vienas iš mūsų nežino, kada ir mums taip nutiks. Niekas nuo šios ligos neapsaugotas, o gyventi norime visi.   ATSAKYTI
As 2019-03-05 12:44:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš irgi susimėčiau- nebežinau ką daryt..prie ko čia asociacija?  
Paaukokim daug nesvarstę 2019-03-05 12:52:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai asociacija ko gero įkurta Rasos dukros, gal taip reikia...tiesiog- jei gali, žmogau, tai ir paaukok, juk tai daug lengviau nei atsidurti jos vietoj..labai nuoširdžiai kviečiu...  
As 2019-03-05 12:53:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aukosiu...  
Rasa Mark (Vaitekūnienė) 2019-03-05 16:35:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia yra mano dukros asociacija. Rūta yra mano dukra.   
Rasa Mark (Vaitekūnienė) 2019-03-05 16:42:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai yra mano dukros asociacija. Rūta yra mano dukra.   
Jovita 2019-03-13 12:28:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei rintų į asmeninę sąskaitą, reiktų mokėti mokesčius   
Cool 2019-03-05 12:35:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Prie rusų gerai gyveno tik vagys, nes buvo ko pavogti, o sąžiningiems zmonems nebuvo nieko gero, taip ir vargo visą gyvenimą.   ATSAKYTI
RR 2019-03-05 12:33:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rašydami komentarus pagalvokite, kad šio straipsnio herojė juos gali skaityti. Skausmo šis žmogus patyrė daugiau nei čia parašyta. Nuotraukos darytos ne pasipelnymo tikslais, o tik dėl didelio noro išgyventi. Tad vietoje tuščių komentarų, geriau pagelbėti kuom galite - parama ar pasidalinimu informacija.    ATSAKYTI
Elena 2019-03-05 12:22:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kokie jūs visi esate žiaurūs. Prieš 8 metus pati sirgau vėžiu. Jį gydytojai taip pat pažiūrėjo. Po padarytų tyrimo nustatė, kad vėžio nėra. O po dviejų mėnesių, pati pamačiau, kai jis iškilo į paviršių. Tada buvo 3 cm ir sugebėjo jau metastažuoti į limfmazgius. Po metų ir 2 mėnesių kita operacija, o po mėnesio dar kita. Šiandiena kenčiu skausmus jau 5 mėnesiai. Naktimis miegoti neina, o gydytojai dar neranda skausmo ligos. Bet skausmas nelaukia, jis atsiranda vis naujoje vietoje. Bet man Landsbergiai ir Verygos nesakė sirgti. Gana jums būti tokiems žiauriems. Mes gimstame, kad gyventumėm tiek, kiek mums skirta. Ir mirsime tada kai bus mūsų diena ir laikas. Nei vienas to neišvengsime. Tad neteiskite čia žemėje kitų, kad nebūtumėte nuteisti po mirties. Ir kol ateis mūsų laikais, tol męs ir kabinamės į gyvenimą.    ATSAKYTI
Rūta 2019-03-05 13:45:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu Elena, jūsų labai vertingi žodžiai.   
prie ko čia Landsbergis 2019-03-05 23:04:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
prie ko čia Landsbergis  
Geriau 2019-03-05 12:20:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu ar nors vienas komentatorius atsidarė savo sąskaitą...juk bet kuris galime atsirasti jos vietoje...   ATSAKYTI
To Mildai 2019-03-05 10:33:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tu pasižiūrėjai į veidrodį ir pasirodo kokia tu itin baisi!    ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Antanas (Nuotr. E. Knispelio)
„Paauglystėje vos nesusisprogdinau ardydamas prieštankinę miną. Išlikau gyvas tik per stebuklą, – prisimena Simno senolis Antanas. – Mina atrodė kaip didelė konservų dėžutė, su ...
Ukmergės ligoninės chirurgas, o pandemijai surakinus pasaulį – ir COVID-19 skyriaus vadovas Nikas Samuolis karantino pradžią prisimins ilgai. (nuotr. asm. archyvo)
Ukmergės ligoninės chirurgas, o pandemijai surakinus pasaulį – ir COVID-19 skyriaus vadovas Nikas Samuolis karantino pradžią prisimins ilgai. Vos tik šalyje prasidėjus ...
Emocionalus mamos susitikimas su dukromis po devynių savaičių darbo ligoninėje įamžintas vaizdo įraše (nuotr. YouTube)
Emocionalus mamos susitikimas su dukromis po devynių savaičių darbo ligoninėje įamžintas vaizdo įraše. Suzie Vaughan (43) iš Norfolko, Didžiosios Britanijos, nustebino savo ...
Gediminas Girdvainis  (nuotr. facebook.com)
Vilniaus mažasis teatras pranešė, kur ir kada bus galima atsisveikinti su netikėtai trečiadienį išėjusiu aktoriumi Gediminu Girdvainiu. „Vilniaus mažasis teatras kviečia ...
In memoriam Gediminas Girdvainis (Fotobankas)
Trečiadienį Lietuva neteko daug įsimintinų vaidmenų sukūrusio ir žiūrovų pagarbą bei meilę pelniusio aktoriaus Gedimino Girdvainio. Jo kolegos negaili šiltų žodžių ir neslepia, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų