REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinių apdovanojimų projektas „Lietuvos garbė“ jau dvylika metų iš eilės pagerbė žmones, kurie daro mūsų visuomenę geresnę, o šalį gražesnę. Šio projekto misija – pastebėti tuos, kurie nesivaiko šlovės, neieško garbės, bet tyliai daro didžius darbus – gelbsti gyvybes, padeda kaimynams, savanoriauja ligoninėse, ištiesia pagalbos ranką į nelaimę pakliuvusiam, rūpinasi savo bendruomene ar įkvepia geriems darbams kitus. Paprasti žmonės, darantys nepaprastus darbus – mūsų šalies pasididžiavimas.

Nacionalinių apdovanojimų projektas „Lietuvos garbė“ jau dvylika metų iš eilės pagerbė žmones, kurie daro mūsų visuomenę geresnę, o šalį gražesnę. Šio projekto misija – pastebėti tuos, kurie nesivaiko šlovės, neieško garbės, bet tyliai daro didžius darbus – gelbsti gyvybes, padeda kaimynams, savanoriauja ligoninėse, ištiesia pagalbos ranką į nelaimę pakliuvusiam, rūpinasi savo bendruomene ar įkvepia geriems darbams kitus. Paprasti žmonės, darantys nepaprastus darbus – mūsų šalies pasididžiavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet jau tryliktą kartą nacionalinių apdovanojimų projektas „Lietuvos garbė“ kviečia papasakoti apie žmones, kurie padarė gražius, prasmingus darbus ar didvyriškus žygdarbius ir nusipelnė didžiausios pagarbos bei padėkų. Jei jūsų artimas, pažįstamas, kolega ar kaimynas savo poelgiais puošia mūsų šalį – siūlykite jį „Lietuvos garbės“ apdovanojimams užpildydami anketą: http://lietuvosgarbe.tv3.lt/nominuok-zygdarbi. Anketas pateikti galima iki vasario 18 d.

REKLAMA

Iškilmingi projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimai rengiami kasmet kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventinės ceremonijos metu apdovanojami paprasti Lietuvos žmonės, kurie savo tyliais, bet kilniais darbais, didvyriškais poelgiais, drąsa ir pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimus, mūsų šalį ir net pasaulį. Projektą organizuoja žiūrimiausia televizija TV3 ir prekybos tinklas MAXIMA.

Nusipelniusius tradiciškai renka „Lietuvos garbės“ komisija – garsūs Lietuvai nusipelnę žmonės. Apdovanojimų renginys ir jo transliacija kasmet sulaukia milžiniško verslo ir visuomenės atstovų, politikų ir TV3 žiūrovų susidomėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Prisiminkime pernai metais apdovanotus „Lietuvos garbės“ didvyrius.

Už nuopelnus Lietuvai: Jon Baldvin Hannibalsson

Netradicine nominacija pernai buvo pagerbtas buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jon Baldvin Hannibalsson. Jį lietuviai atsimena kaip vienintelį Vakarų valstybių politiką po Sausio 13-osios įvykių atskubėjusį į Lietuvą ir ne tik pareiškusį solidarumą, bet ir skatinusį kitas valstybes nelikti abejingais Baltijos seserų kovai už nepriklausomybę. Praėjus keletui savaičių po vizito, Islandija tapo pirmąja Vakarų valstybe, pripažinusia Lietuvos laisvės siekį. Nominaciją pristatė prof. Vytautas Landsbergis, o statulėlę įteikė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Metų globėja: Michaela Rak

Vulkanu vadinama vienuolė iš Lenkijos į Vilnių atkeliavo turėdama vos 3 zlotus. Nuo jų ir prasidėjo pirmojo Lietuvoje hospiso – slaugos namų, skirtų paskutinėms onkologinių ligonių dienoms praleisti – istorija. Michaela dėl ligonių, kuriems medicina jau nebegali pagelbėti, beldžiasi į kiekvienas duris. Noras padėti oriai išeiti į kitą pasaulį Michaelą nuvedė ir iki NASA dirbančio lietuvaičio Jono Žmuidzino, kuris paaukojo savo mokslinę premiją hospisui, ir iki Bobo Dylano, kurio moteris prašė paaukoti savo Nobelio premiją. Kiekvienas, susidūręs su Micheala, liudija – šiai moteriai nėra ribų, o jos ugnis ir energija ne tik užkrečia aplinkinius, bet ir paverčia paskutiniąsias ligonių dienas lengvesnes. Hospise ne tik teikiama visapusiška psichologinė, medicininė ir dvasinė pagalba, bet ir pildomos ligonių svajonės – nuo paskutinės žvejybos iki vestuvių, kurių Michaelos globotiniai kartais ir nesulaukia. Nominaciją pristatė Katažina Zvonkuvienė, o statulėlę Michaelai įteikė olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

REKLAMA

Metų gelbėtojas: Gediminas Sprindys

Gruodį sprogus senjoro Jono vairuojamam automobiliui, nemaža dalis liudininkų išsitraukė telefonus ir tiesiog fiksavo nelaimę. Tuo tarpu Gediminas puolė prie liepsnojančio automobilio ir šiaip ne taip išplėšęs užsitrenkusias dureles iš jo ištraukė nukentėjusį vairuotoją. Neįtikėtina drąsa vyrui ir pačiam vos nekainavo gyvybės – Gediminui ir Jonui pasitraukus nuo mašinos, ji dar sykį sprogo su didžiule jėga. Ugniagesiai neslepia – jei ne gelbėtojo narsa, antrasis sprogimas būtų nusinešęs vairuotojo gyvybę. Istoriją pristatė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis, o statulėlę roko muzikos mėgėjui Gediminui įteikė Saulius Urbonavičius-Samas.

REKLAMA

Metų drąsa: Arminas Ivkovas

Dvylikametis Arminas Ivkovas, išgirdęs apie gaisrą įspėjantį dūmų detektorių, nedvejojo nė akimirkos. Berniukas, negalvodamas apie savo saugumą ir neišsigandęs liepsnų, puolė į degantį namą ir išnešė brangiausią savo turtą – dvimetę sesutę Elzę. Didvyrio poelgis ne tik drąsus, bet netikėtas ir profesionaliems ugniagesiams, kurie stebėjosi Armino nepasimetimu siaubingoje situacijoje ir greita reakcija. Istoriją pristatė Indrė Kavaliauskaite-Morkūnienė, o statulėlę Arminui įteikė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Metų iniciatyva: Algimantas Jucevičius

Jau daugiau nei keturiasdešimt metų Algimantas Jucevičius buria aplink save aktyvų bei sveiką gyvenimo būdą mėgstančius žmones. Užkariautos tolimų kalnų viršūnės ir kiekvieną žiemą tūkstančius įtraukiantys „Snaigės“ žygiai Lietuvos miestų žaliosiose zonose – jo kasdienio darbo ir aistros rezultatas. Kuklusis herojus džiaugiasi, galėdamas sudominti jaunus žmones. Didžiausias įvertinimas jam – kasmet didėjantis sveikos gyvensenos aistruolių būrys. Istoriją pristatė alpinistas Vladas Vitkauskas, o statulėlę Algimantui įteikė „Maxima LT“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

REKLAMA

Metų kaimynas: Dovilė ir Genutė

Užsiliepsnojus keturis vaikus ir du globotinius užauginusių Danutės ir Petro namams, abejingų neliko. Siaubinga likimo ironija – ugniagesiui Petrui teko pačiam važiuoti į iškvietimą ir mėginti sutramdyti jo namus apėmusias liepsnas. Vos išgirdusios apie nelaimę į pagalbą atskubėjo Dovilė – toje pačioje gatvėje užaugusi kaimynė ir Genutė – gretimo kaimo seniūnaitė, iki gaisro menkai pažinojusi šeimyną. Drauge jos subūrė šimtus lietuvaičių ir pagelbėjo šeimai ne tik pirmosiomis nežinios dienomis, bet ir surinko paramą, padėjusią Danutei ir Petrui įsigyti naują būstą.

REKLAMA

Metų narsa: „Ambersail“ įgula

Matyt, mažai kas žino, jog štormo metu žmogui atsidūrus už borto, visos buriavimo taisyklės liepia kapitonui priimti sudėtingą sprendimą ir jo negelbėti. Siaučiant 14–15 metrų bangoms, kurias galima sulyginti su keturių aukštų pastatu, mėginimas apsukti jachtą gali pasibaigti visos įgulos mirtimi. Audros Ramiajame vandenyne metu nuo denio nuplautas Romas Čereška neslėpė – sunkiausia buvo matyti tolstantį laivo stiebą. Vis dėlto buvo priimtas ryžtingas sprendimas. Neįtikėtinas įgulos profesionalumas padėjo išgelbėti nelaimės ištiktą kolegą. Buriavimo profesionalai tai prilygina stebuklui. Statulėlę įteikė specialusis TV3 korespondentas ir buriavimo entuziastas Darius Ratautas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų