REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savo orientacijos neslepiantis garsiai pasisakantis gėjus Mindaugas Grudzinskas-Gocht Lietuvos spaudoje išgarsėjo, kai prieš kelerius metus susituokė su septyniais metais vyresniu vokiečiu Wolfgangu Gochtu.

Savo orientacijos neslepiantis garsiai pasisakantis gėjus Mindaugas Grudzinskas-Gocht Lietuvos spaudoje išgarsėjo, kai prieš kelerius metus susituokė su septyniais metais vyresniu vokiečiu Wolfgangu Gochtu.

REKLAMA

Tuomet jis neslėpė, kad poros planuose – kelionė į Ameriką, kur įteisinta pakaitinė motinystė. Šiandien po ilgos tylos pertraukos vyras atviravo apie savo gyvenimo planus ir potyrius.

Tėvo praeitis pakišo koją

Kaip Mindaugas sako – gyvenimas teka savo vaga. Per paskutiniuosius metus vyras pakeitė gyvenamąją vietą, o po naujų metų lietuvio sutuoktinis atidarys kompiuterių įmonę.

Taip pat šeima apie metus laiko gyveno Amerikoje: „Ten planavome įsikurti ilgam, bet mums koją pakišo mano tėvo sunkūs kriminaliniai nusikaltimai, dėl to aš negavau vizos ten gyventi ir dirbti.“

Vyras su tėvu jokių ryšių nepalaiko, laiko kartėlį už tai, kad jį mušdavo kaip šunį. Mindaugo tėvas, per daug nuoskaudų ir žalos padarė dar vaikystėje.

REKLAMA
REKLAMA

Šeima grįžo atgal į Vokietiją. Vyras sako, kad vokiečių požiūris į homoseksualus yra gan normali reakcija: „Dauguma vokiečių yra konservatyvaus požiūrio, bet jie mus priima tokius, kokie mes esame.

REKLAMA

Gyvenu Vokietijoje penkerius metus ir dar nė karto nesu išgirdęs, kad vokietis mane būtų garsiai diskriminavęs ar įžeidęs. Svarbiausia neafišuoti ir nedemonstruoti viešai savo meilės ir viskas bus gerai.“

Net gėjų paradai Vokietijoje yra labai mėgstami: „Vyksta kaip ir visos tradicinės šventės, į paradą susirenka labai daug žmonių, tame tarpe ir tėvai su mažais vaikais.

Homoseksualai nesidaugina, šio geno mutacija nėra paveldima, taip gali nutikti kiekvienam iš mūsų. Tad jei giminėje buvo homoseksualumo atvejų, tai dar nieko nereiškia.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak vyro, šeimos, kuriose užauga netradicinės lytinės orientacijos asmenys, niekuo neišsiskiria: „Jos kaip ir visos, nei asocialios, nei dar kuo nors ypatingos. Nėra vienareikšmiško santykių modelio, kuris nulemtų vaiko homoseksualumą.

Vokiečiai yra gan draugiški ir tolerantiški žmonės, jei reikia dalijasi staleliu, Vokietijoje tai įprasta. Gal tai mums atrodo keista, bet jei restorane nėra laisvų stalelių, galima prisijungti prie kitų ir nesvarbu, kokia tavo seksualinė orientacija.“

Dar tvirtesni santykiai

Mindaugas atviravo, kad santykiai su vyru po vestuvių nepasikeitė, anaiptol, jie tapo dar tvirtesni: „Daugelis įsimylėjėlių įsivaizduoja, kad jų meilė ir aistra truks amžinai, visiškai nebūtina jos skatinti, lyg tai būtų natūralus procesas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau stebėdami meiliai besielgiančius, ilgą santuokinį gyvenimą gyvenančius žmones, mes retai susimąstome, kaip sunkiai jiems reikėjo dirbti su savimi ir dėl vienas kito, kad sukurtų šiuos pasitikėjimu ir meile paremtus santykius.“

Kaip vyras sako, visko išmokstama per patirtis ir kartais net labai sunkias pamokas: „Tik tada supranti, kad tam, jog galėtum mėgautis saldžiais meilės vaisiais, reikia kaip reikiant paplušėti. Atsisakyti kaprizų, paaukoti kai kurias savo svajones ir išmokti priimti kitą žmogų su visais jo trūkumais.“

Taip elgtis verta: „Laikas kartu turėtų būti prioritetas. Jis yra santykių „valiuta“, todėl nuolatos investuokite į santuoką. Apsupkite save žmonėmis, kurie stiprins jūsų santuoką ir pašalinkite iš savo gyvenimo tuos, kurie priverčia jus abejoti savo pasirinkimu.“

REKLAMA

„Niekada kitiems žmonėms apie savo antrąją pusę nekalbėkite blogų dalykų. Juk pats pasirinkote su tuo žmogumi būti. Apsaugokite savo meilę nuo visų neigiamų dalykų. Pasistenkite, kad juokas būtų jūsų santuokos garso takeliu. Dalykitės džiaugsmo akimirkomis ir net sunkiausiu metu raskite priežasčių nusišypsoti,“ – patarimais dalijosi Mindaugas.

Norint išlaikyti gerus santykius ir stiprią santuoką, reikėtų prisiminti: „Retai tuo pačiu metu būna du stiprūs žmonės. Dažniausiai vienas iš partnerių būna stiprus dėl kito, kai šis jaučiasi silpnas. Pasimokykite iš kitų klaidų, tačiau nelyginkite savo santuokos su kitų porų santykiais. Jūsų gyvenimo planas yra unikalus Dievo kūrinys.“

REKLAMA

Didingi planai

Laiminga homoseksualų šeima planuoja įsivaikinti: „Tai gan ilgas ir sudėtingas procesas, bet viskas įmanoma, kada yra noras. Juk Eifelio bokštas ar Egipto piramidės nebuvo pastatytos per vieną dieną, viskam savas laikas, kaip sakoma, bus laikas, bus ir vaikas.“

„Gėjams ir lesbietėms buvo suteikta teisė į vienodas mokesčių lengvatas ir įsivaikinimo teises, kaip ir tradicinėms šeimoms. Tam reikia turėti geras finansines galimybes, neturėti jokių žalingų įpročių, o pats pagrindinis žingsnis yra toks, kad abiem partneriams reikia pereiti kursus ir įrodyti, kad yra tinkamai pasiruošę auginti vaiką, juk vaikas nėra pliušinis žaislas,“ – apie griežtas taisykles kalbėjo vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mindaugo manymu, geriau jau vaikas augtų homoseksualų šeimoje, nei alkoholikų apsuptyje: „Yra daug šeimų, kuriose alkoholis bėga tarsi vanduo iš čiaupo, o vaikai būna alkani. Tokių šeimų yra ir vokiečių tarpe, manau, kad tai viena iš priežasčių, kodėl Vokietijos vyriausybė davė leidimą homoseksualams įsivaikinti vaikus.“

Bet Mindaugas įsivaikinimo planus atidėjo ateičiai: „Dabar mano planai susiję su kitais metais vykstančiu gėjų grožio konkursu „Mr. Gay Europe 2019“ Kelno mieste, kadangi vokiečių kalbą moku puikiai, tai buvau priimtas kaip dalyvis.

Kas liečia modelio karjerą, manau, tai jau praeities etapas, ne paslaptis, man jau greitai bus 33-eji metai, tad modelio duonos kąsnį galiu pamiršti ir prisiminti tik kaip gražų praeities etapą.“

REKLAMA

Lietuva purto

Planų grįžti gyventi į Lietuvą Mindaugas kol kas neturi: „Dėl kelių priežasčių, visų pirmą, tai dėl mūsų valdžios ir visuomenės požiūrio į homoseksualus, nežinau, kas turėtų nutikti, kad apsispręsčiau grįžti ten gyventi. Greičiausiai kraustyčiausi į kosmosą gyventi, bet tikrai ne į Lietuvą.“

Vyras sako, kad nieko brangaus Lietuvoje nepaliko: „Į Lietuvą mane sugrąžina tik geri ir pelningi filmavimo pasiūlymai, aplankau šeimos narius. Kada grįžtų į Lietuvą, neslėpsiu, jaučiu šiokį tokį nerimą, šiek tiek ir baimės jausmą, nes Lietuvoje aš jaučiuosi ne itin saugiai.“

Mindaugo artimieji, tai sesuo Laura ir teta iš Anglijos: „Jos mane palaiko visomis prasmėmis, turime stiprų ryšį. Tėvas man giliai širdyje yra miręs, nes jis išsižadėjo sūnaus gėjaus. Įdomus jo pasirinkimas, gerbiu jį, nes aš taip pat prieš ateidamas į šį pasaulį negalėjau pats pasirinkti kuo gimti. Kaip vaikai negali pasirinkti sau tėvų, taip tėvai sau vaikų.“

REKLAMA

Vyrą stebina, kad homoseksualumo klausimai Lietuvoje, vis dar sukelia tokią neigiamą reakciją: „Grįžęs į Lietuvą jaučiuosi tarsi būčiau sugrįžęs į viduramžius, kai buvo deginamos raganos.

Tiesa, žmonės mane atpažįsta gatvėje, išgirstu įvairaus plauko žmonių reakcijų, tiek teigiamų, tiek neigiamų. Aš esu save parengęs, paruošęs psichologiškai, priimu įvairias nuomones ir pasisakymus, juk nesu pinigas, kad visiems patikčiau ar įtikčiau.“

Ruošia knygą

Mindaugas tiki, kad yra savo laimingo gyvenimo kūrėjas: „Sėkmingas gyvenimas yra daugelio žmonių tikslas. Mes norime būti sėkmingais darbe, kurti sėkmingus santykius, auginti sėkmingus vaikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš bendrauju su pozityviais žmonėmis, kurie mane palaiko ir priima tokį, koks esu. Priimu realybę tokią kokia ji yra – kartais su liūdnais dalykais, kartais su nesėkmėmis. Vertinu nesėkmes, kaip normalų kelio į viršūnę etapą.“

Šiandien Mindaugas planuoja išleisti knygą, kurioje bus aprašytas jo gyvenimas. Knyga bus išleista Vokietijoje ir staigmena Lietuvos visuomenei.

Vyras visiems Lietuvos žmonėms linki daugiau pakantumo bei tolerancijos, ypač, kai žinome, kad tolerancija yra labai būtina ir vystoma vertybė.

Mindaugas susitaikė su tuo, kad negali patikti visiems ir nesiruošia to daryti, nes tai yra neįmanoma misija, daug žmonių, daug skirtingų nuomonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų