REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
24
Apatiniai (nuotr. 123rf.com)

Moterys dalijasi savo apatinių nuotraukomis – teisme dėl išprievartavimo buvo demonstruojami paauglės apatiniai.

24

Moterys dalijasi savo apatinių nuotraukomis – teisme dėl išprievartavimo buvo demonstruojami paauglės apatiniai.

REKLAMA

Airijoje vyksta protestai dėl to, kad paauglės išprievartavimu kaltinamo vyro tesime buvo demonstruojami ir aptarinėjami paauglės apatiniai, rašoma buzzfeednews.com.

Teismo metu gynybos advokatė Elizabeth O‘Connell iškėlusi laikė septyniolikmetės kelnaites ir sakė: „Reikia pasižiūrėti, kaip ji buvo apsirengusi. Ji mūvėjo „stringus“ su nėriniuota priekine dalimi.“

27-erių metų vyras šį mėnesį buvo išteisintas dėl nepilnametės išprievartavimo.

E. O‘Connell komentarai, apie kuriuos praneša „Irish Examiner“ ir kitos žiniasklaidos priemonės, sukėlė pasipiktinimo bangą, o Dublino išprievartavimų krizių centras paragino tokiems komentarams užkirsti kelią teisiškai, tačiau pažymėjo, kad bylos verdikto nekvestionuoja.

„Tokie su seksualine prievarta susiję mitai ir stereotipai teismuose pasigirsta vėl ir vėl, kadangi prievartavimu kaltinamo asmens gynyba visuomet teigia, kad seksui sutikimas buvo gautas.“ – dienraščiui „Irish Independent“ sakė Dublino išprievartavimų krizių centro vadovė Noeline Blackwell. – „Taigi, kaltinamasis visuomet naudos viską, kas tik galėtų parodyti, kad sutikimas buvo.“

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį visoje Airijoje moterys rengė protesto akcijas dėl bylos sprendimo būdo.

Iš jų nepasitenkinimo teismo procesui pasibaigus gimė internetinis judėjimas, kuriam pritariantys naudojosi grotažyme #ThisIsNotConsent (Tai – ne sutikimas), pradėtas aktyvistų grupės „I Believe Her“ („Aš ja tikiu“).

REKLAMA

„Trumpai tariant, jokie drabužiai nereiškia sutikimo. Tokio pobūdžio aukos kaltinimas yra pasenęs ir jam neturi būti vietos mūsų teisinėje sistemoje.“ – „BuzzFeed News“ sakė airė Susan Dillon, viena pirmųjų, „Twitter“ pradėjusių naudoti grotažymę. – „Ieškojome ko nors, kas galėtų padaryti poveikį ir atkreipti dėmesį į šią problemą, todėl nusprendėme naudoti apatinius.“

Keturiasdešimtmetė S. Dillon taip pat sakė, kad toks platus atgarsis ją nustebino. „Žinojome, kad žmonės mus parems ir norės padėti seksualinės prievartos aukoms, tačiau tokio palaikymo nesitikėjome.“

REKLAMA
REKLAMA

Teismo procesui pasibaigus šimtai moterų ėmė dalintis savo apatinių nuotraukomis, komentuodamos, kad požiūris į sutikimą vis dar yra pasenęs ir giliai problematiškas. Daugelis apie bylą „Twitter“ rašiusių moterų sakė, kad paauglės apatinių panaudojimas teisme buvo „aukos kaltinimo“ apraiška.

Jos dalijosi savo pačių apatinių nuotraukomis, taip parodydamos, kad jų drabužių pasirinkimas nenulemia jų sutikimo seksui.

Sarah Shiel iš Golvėjaus, šiam tikslui nupiešusi paveikslėlį, „BuzzFeed News“ sakė, kad matydama jį visur aplink buvo tiesiog apstulbinta.

„Bandėme ieškoti būdo išreikšti savo pyktį.“ – sakė 39-erių metų moteris, ir paaiškino, kad piešinį sukūrė po diskusijos apie šią bylą, kilusios jos piešimo pamokoje. Tuomet piešiniu ji pasidalijo savo „Facebook“ paskyroje ir „iš ten piešinys pasklido visur kitur, kartu su kitų moterų nuotraukomis!“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji pridėjo: „Namuose prižiūriu vaikus, todėl žinojau, kad greičiausiai negalėsiu dalyvauti protesto akcijose... Todėl vietoj to nupiešiau šį piešinį!“

Kitos, savo apatinių nuotraukomis nesidalijusios moterys taip pat komentavo situaciją ir reiškė savo įsiūtį dėl atskaitingumo už tokius veiksmus stokos bei sunkumų iškelti bylą dėl išprievartavimo.

Ši žinutė pasiekė ir Airijos parlamentą, kai posėdžių salėje parlamentarė Ruth Coppinger iškėlusi laikė apatines kelnaites.

„Gali atrodyti keista ir nepatogu čia rodyti „stringus“. – sakė R. Coppinger. – „Kaip manote, kaip jaučiasi išprievartavimo auka ar moteris, kai nederamoje vietoje, teismo salėje yra demonstruojami ir aptarinėjami jos apatiniai?“

REKLAMA

Anksčiau šiais metais žiniasklaidoje buvo kalbama apie Šiaurės Airiją, dėl šio regiono teismų požiūrio į sutikimą seksui.

Grotažymė #IBelieveHer pasklido po visą pasaulį, kai buvo išteisinti du išprievartavimu kaltinti regbio žaidėjai.

Diskusijos kilo pasirodžius naujam pranešimui, kuris parodė, kad nors Šiaurės Airijoje per pastaruosius 18 metų skundų dėl seksualinės prievartos padidėjo tris kartus, mažiau nei 2% bylų baigiamos apkaltinamuoju nuosprendžiu.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų