Stano su Elena Puidokaite (nuotr. facebook.com)

Stano su Elena Puidokaite (nuotr. facebook.com)

 Praėjusią savaitę, penktadienį, garsus dainininkas, tekstų autorius Stanislavas Stavickis savo feisbuko paskyroje viešai paskelbė sergantis vėžiu.

Viešai tada jis pasidalijo ne tik diagnoze: netikėtai smogusiu kraujo vėžiu, bet ir jautriomis įžvalgomis apie tai, kaip po diagnozės pasikeitė jo gyvenimas.

Praėjus kelioms dienoms, Stano feisbuke pasidalijo dar viena itin jautria ir visuomenei reikalinga žinute apie palaikymą ir užplūdusias šiltas emocijas po to, kai viešai prisipažino apie ligą.

Jis rašė: „Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad Jūsų pas mane tiek daug, net 17 tūkst. Galėčiau pasakyti, kad jaučiuosi labai dėkingas, bet tie žodžiai, žodžiai. Geriau papasakosiu, kas nutiko per pastarąsias dienas ir, galbūt, tai paaiškins daugiau.

Aš gavau šimtus laiškų iš žmonių, kuriems likimas skyrė panašius išbandymus. Vieni patys serga, kiti rūpinasi sergančiais vaikais ar artimaisiais ir visus šiuos laiškus vienija bendra mintis - galima išgyventi bet kokį skausmą, jei gali juo pasidalinti, arba tiesiog pasipasakoti.

REKLAMA

Realiai istorija, kuria pasidalinau facebooke, tai vieno žmogaus, Stano pasakojimas, niekuom nesiskiriantis nuo kitų, panašaus likimo žmonių pasakojimų.

Ypatinga šią istoriją padarėte Jūs komentuodami, dalindamiesi ir nelikdami abejingais. Jūs ne vien man linkėjote sveikatos ir stiprybės, bet ir visiems su panašia liga susiduriantiems žmonėms.

Jūsų dėka geriau pasijautė tūkstančiai. Nuoširdžiai dėkoju.

P. S. Sveikata mano dabar tikrai puiki, pergyventi neverta, nemeluoju. Ir labai panašu, kad viskas bus gerai.“, - rašė Stano.

Prisipažino viešai

Primename, kad apie diagnozę garsus vyras pranešė praėjusią savaitę.

Tada jis rašė: „Kad nesu nemirtingas sužinojau vėlyvą šių metų pavasarį stovėdamas Santariškių ligoninėje. Daktaras liūdnai palingavo galva besdamas pirštų į didžiulį šešėlį tarp plaučių rentgeno nuotraukoje:

- Tai tikrai ne oro kišenė, tai piktybinis auglys. Ką čia pasakoti kiek visokių „linksmų“ minčių per akimirką apsigyveno galvoje. Aš dėl viso pikto perklausiau: - Vėžys? - Vėžys.

O aš nieko nejaučiau... Su Zvonkum nesėkmingai metėme svorį, miegodavau idealiai, jėgų pilni kibirai ir netgi rytais išgerdavau puslitrį vandens su citrina - kažkur sakė, kad tikrai apsaugos nuo vėžio ir visų kitų ligų.

Diagnozę išgirdau penktadienį, ją pasakęs daktaras buvo mano pažįstamas, pasidarė gaila jo, kad tokias žinias tenka pranešti. Savęs gaila pasidarė vakare.

Vaikams prieš miegą vietoje pasakų kūriau istorijas apie tai, kaip kažką veiksim. Tuo metu trendingas buvo istorijos apie būsimą kelionę į Ispaniją, kurią planavom jau metus.

REKLAMA

Supratau kad jokios Ispanijos nebus, kad manęs laukia velnias žino kas, ir baisiausia: galiu nebepamatyti, kaip jie užaugs.

Tas jausmas, kai supranti, jog stiklinė išslydo iš rankų ir krenta, tačiau gali tik stebėti, pagauti jau nebespėsi. Niekam nieko nesakiau.

Nusprendžiau palaukti, kol paaiškės tiksli diagnoze ir perspektyvos. Žiūrėjau į besišypsančią žmoną ir buvo siaubingai gaila, netrukus viskas pasikeis.

Po kelių dienų prasidėjo tyrimai, onkologai, ir t.t. Sužinojau, kad man kraujo vėžys – Limfoma.

Pasakiau namiškiams ir jau netrukus prasidėjo chemoterapija. Man paskyrė šešis intensyvius kursus kas dvi savaites. Kas kartą žygiuodamas į ligoninę negalėjau patikėti, kad tai vyksta su manim, jaučiausi kaip „Breaking Bad“ serialo herojus. Ir nors baisiausia chemoterapijos dalis buvo pats pavadinimas – „radikalusis gydymas“, niekam nelinkėčiau to patirti. Po pirmų kursų ėmė slinkti plaukai.

Paskambinau savo draugui kirpėjui, mane jis prižiūri jau penkioliką metų ir papasakojau, kad reikia šukuosenos „plikai“. Tada jau supratau, kad tokią diagnozę lengviau išgirsti pačiam negu sakyti kitiems.

Jis skuto manę, o aš mačiau didžiulį liūdesį akyse. Kai vakare pasižiūrėjau į save veidrodyje, liūdesį pajutau pats - atrodžiau labai blogai.

Nuo chemijos veidas patino, papilkėjo, o pliko ir be barzdos niekada nebuvau savęs matęs. Į pagalbą stojo kolega Zvonkus solidarumo dėlei "nusižarinęs" kaip ir aš. Dabar buvo du "urodai".

REKLAMA

Linksmumo ir geros nuotaikos bandžiau neprarasti ir tada kai chemoterapija ėjo link galo. Susisumavus vaistų poveikiui porą mėnesių iš eilės nuodytas organizmas jau sunkiai beatsigaudavo po eilinės „dozės“. Būdavo dienų kai neišeidavau iš namų, tačiau stengiausi dirbti kas dieną. Ir viskas baigėsi.

Liko tik vienas klausimas – ar padėjo? Po pusantro mėnesio laukimo sužinojau teigiamą atsakymą. Ligos nebėra. Deja, tai nieko nereiškia, ateinančius porą metų yra nemaža tikimybė, liga grįš ar partrenks troleibusas.

O dabar apie svarbiausią dalyką ir rimtai. Ilgai galvojau, ar reikia apie tai viešai pasakot. Dvejojau, žmonės jau nebežiūrės į mane kaip anksčiau, o dėl to labiausiai pikta. Dėl to ir kalbu. Diagnozė vėžys daugumai skamba lyg mirties nuosprendis. Aš ir pats taip galvojau.

Pirmas dvi savaites buvau atsidūręs pragare, giliausioje depresijoje ir pasimetime, numečiau daugiau svorio nei per visą gydimą. Jausmai susimaišė – ir neviltis, ir gėda, ir noras pasislėpti nuo viso pasaulio.

Bet baimė, tai jausmas kurį pažinau giliausiai, mačiau ją savo sieloje, mačiau artimųjų akyse, santaros klinikų koridoriuose. Šiandien daugybė žmonių išgirs diagnozę: vėžys ir prasidės jų pažintis su baime.

Aš noriu Jūs visus apkabinti ir pasakyti: nebijokite, mus užklupo netikėtas išbandymas, bet nebijokite, tai tiesiog liga, ji vaisai kitokia nei prieš dvidešimt metų.

Ji tikrai gydoma. Jūs ne vieni. Nebijokite, Lietuvoje neįtikėtinai profesionalūs ir jautrūs šios srities specialistai. Kraujo vėžio atveju išgydoma didžioji pacientų dalis.

Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu“, – rašoma feisbuke.

 

 

 

Sigita
2018-11-19 10:37:51
Tu jau sveikas, ir kitaip negali būti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

[email protected] 2018-12-24 22:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stano ,tu butinai pasvėiksi .Tu labai stiprus žmogus , tik nepamiruk Dievo ,prašyk ir duota bus.Melsiuos už tave .Mano dukra irgi serga.   ATSAKYTI
Nijole 2018-11-21 08:36:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sveikatos, tik sveikatos   ATSAKYTI
Virginija 2018-11-21 00:14:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prieš metus palaidojau seserį,ji paprasčiausiai pasidavė.Nesugebėjau,nemokėjau jos įtikinti,kad reikia nepasiduot.Kaltinu save,kad per mažai stengiausi.Man jos labai trūksta!!!   ATSAKYTI
Lina 2018-11-20 15:15:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-25
Na apie tai reikia mastyti esant populiarumo ir pingų viršūnėje mielijei! Jūs tada užplūsta gopšumo manija ir pasijaučet nemirtingais! Bet karma daro visad gryžtamą ratą! !!!   ATSAKYTI
Kristina 2018-11-20 11:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip norėjos kažką parašyt, tik mintys sukasi nuo ko pradėti...Galiu tik pasakyti, kad jaučiu tą patį, ką ir tu jauti, tik mes sergantys, galim labiausiai vienas kitą suprasti... Aš sužinojau Sausio mėnesį, kad man vėžys. Pragyvenau tikrą košmarą, susitaikyti su šia žinia yra be galo sunku. Dabar kiekvieną dieną meldžiu Dievo, kad pasveikciau, didžiausia mano svajonė užauginti savo vaikučius, matyti juos laimingus. Laikykis Stano, tikiu kad Dievas su mumis ir mums padės :)    ATSAKYTI
Dalia 2018-11-20 14:11:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Iš visos širdies linkiu jums ir Stano pasveikti. Būtinai pasveiksite, juk reikia vaikučius užauginti♥️♥️♥️  
foreksas 2018-11-20 11:02:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Jei as nuplikau dėl genu tai tapau urodas?    ATSAKYTI
Persirges 2018-11-20 09:50:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pirmiausia uzsiduodi sau klausima.kodel man?uz ka?info apie tai is pozityvios puses kaip ir nera.visi gedijasi ligos kaip maro.info pagrinde tik neigiama kurios finalas mirtis.ir uzsiduodi sau kalna klausimu ka netaip dariau.kas po manes.ar dar spesiu pamatyti ar padaryti.tuo momentu visai kitaip pradedi ziureti i visa tai kas tave supa pradedi dar labiau branginti savo artimus ir isbrauki daug ka is savo ale draugu.svarbiausia kad turi vaikus zmona ir artimus draugus kurie tavim rupinsis.kuriais kai pasveiksi rupinsies tu.o stiprybes jiems reiks daug.svarbiausia nepasiduoti moraliskai   ATSAKYTI
Rimas M 2018-11-20 08:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sveikas Stano, noriu palinkėti Tau didžiausios stiprybės ir daug pasitikėjimo savimi, atverk savo širdį Dievui ir paprasyk tik vieno, kad suteiktų Tau galimybę gyventi toliau, juk esi geras ir doras žmogus, Dievas padės Tau... Tikėk savim ir negalvok, kad esi ligonis, kuris serga... Galvok, kad to nėra, pakeisk mąstymą ir gyvensi dar ilgai... Gerbėjas Rimas M.   ATSAKYTI
Fanė 2018-11-20 06:13:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Mielas, Stano, jeigu dar sveikata 'leidžia' ir esate dar 'nekamuojamas' tolimesnių tyrimų, siūlau savo planuotos ir svajotos kelionės 'nenustumti' į šalį... su didžiausiais linkėjimais,Jūsų fanė Jurga.    ATSAKYTI
Laima, 2018-11-20 04:17:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Stano Tu stiprus.Tu PASVEIKSI.Stiprybres Tau.Sveikatos sveikatos ,,,,,,,,   ATSAKYTI
D 2018-11-19 21:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-41
Nai nai nai vel sukure nauja pakazuka pris lietuva paskui paaiskes kad ten ne vezys o bybyis siknoi   ATSAKYTI
2018-11-20 00:53:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
O tu asilas  
F 2018-11-20 08:05:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai kalbi taip tai pats pimpala is burnos issitrauk
  
Mambo 2018-11-19 21:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Laikykis brolau   ATSAKYTI
Ad 2018-11-19 18:11:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveikatos, stiprybės, ištvermės viskas bus gerai   ATSAKYTI
Nijolė 2018-11-19 15:31:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Visada kitam pasakyti laikykis lengviau,nei padaryti.Stiprybės !!!
Pati išgyvenau hemodializes ir transplantacija.Linkiu stiprybės,kurios labai kartais reikia.   ATSAKYTI
Ramute 2018-11-19 15:25:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Stiprybes ir dievo palaimos viskas bus gerai .   ATSAKYTI
Genute 2018-11-19 13:39:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tu esi stiprus ,ir jau pasveikai ,tad lieka palinketi stiprybes ir nepasidavimo ....viskas bus gerai   ATSAKYTI
Ak 2018-11-19 12:48:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Viskas bus gerai pamatysi stiprybės.   ATSAKYTI
Laima 2018-11-19 12:27:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Laikykis, zmogau!
Tau musu maldos, silti apkabinimai ir palaikymas !    ATSAKYTI
Dana 2018-11-19 12:06:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Stiprybes ir sveikatos   ATSAKYTI
Danguole 2018-11-19 10:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Labai linkiu sveikatos!!!   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
REKLAMA
Mokykla (nuotr. TV3)
Skandalas supurtė Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnaziją. Pagalbinis darbuotojas kaltinamas moksleivių tvirkinimu. Šią informaciją patvirtino gimnazijos pavaduotoja ...
Rima pasikeitė neatpažįstamai
Rima Kristina Antonovienė, dar visai neseniai svėrusi 144 kilogramus, šiuo metu ruošiasi ypatingai operacijai. Kaune SV Plastinės chirurgijos centre Saulius Vikšraitis Rimai ...
Jaudinanti mirštančios mamos dovana dukrai
Emma Lett (36) sako, kad ėmė lieti ašaras pamačiusi, kad batelius vestuvėms mama jai nupirko prieš savo mirtį, rašoma mirror.co.uk. Moteris buvo sujaudinta iki širdies gelmių, ...
Medikai ilgą laiką nepastebėjo klastingos Nicolo diagnozės (nuotr. asm. archyvo)
Vėžys – tai pats baisiausias žodis, kurio nenorėtų išgirsti nei vienas pacientas. Šią diagnozę, deja, išgirdo ir Šveicarijoje gyvenantis penkiolikmetis Nicolas. Tačiau ...
Mirė (nuotr. 123rf.com)
35-erių metų moteris pripažinta kalta dėl 13 mėnesių amžiaus dukros nužudymo: vaikas nuskendo vonioje, kol motina 47 minutes telefonu kalbėjosi su drauge, ...
REKLAMA

Top Video

Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų