Tv3.lt redakciją pasiekė pasipiktinusios skaitytojos, dvimečio mamos Aistės (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) laiškas. Moteris tikina, kad kraujo ėmimo procedūros metu slaugytojos netinkamai elgėsi su jos mažamečiu vaiku, spaudė, elgėsi grubiai, o personalas pačią moterį žemino. Savo ruožtu Kauno klinikų atstovai tikina, kad tokių procedūrų metu šalia mažamečių vaikų visada rekomenduojama likti ir jų mamoms bei taip sukurti jaukesnę atmosferą.

Mažamečio mama skundžiasi Kauno klinikų personalo elgesiu  (Alius Koroliovas/Fotobankas)

Mažamečio mama skundžiasi Kauno klinikų personalo elgesiu (Alius Koroliovas/Fotobankas)

Kaip pasakoja pati dvimečio mama Aistė, jos vaikas kelias dienas intensyviai karščiavo, o spalio 22 dieną temperatūra pakilo virš 39 laipsnių. Aistė kartu su vaiku, vidury nakties (apie 2 val.) savo transportu atvažiavo į Kauno klinikų vaikų skubios pagalbos skyrių.

Kaip prisimena pati Aistė, ją iš karto nustebino personalo elgesys. „Atėjo apsimiegojusi gydytoja, matėsi miegojimo žymės ant veido, likusios nuo pagalvės.

Gydytoja apžiūrėjo vaiką, nedavė jokių vaistų nuo skausmo ar karščiavimo, nesuteikė pirmos pagalbos. Vaikas buvo neramus, irzlus, verkė, nes jam skaudėjo. Tada nusprendė imti kraują, gydymo išraše parašyta, kad kraujas imtas iš venos, o iš tikrųjų – iš piršto“, – tv3.lt portalui pasakoja pašnekovė.

REKLAMA

Spaudė ir žemino

Netrukus buvo nuspręsta, kad reikia ištirti mažamečio kraują, todėl tam reikia paimti kraują iš piršto. Aistė pasakoja, kad tada atėjo dvi vidutinio amžiaus seselės, o Aistės buvo paprašyta vaiką pasisodinti ant kelių. Tačiau tolimesni veiksmai, pasak Aistės, privertė išsigąsti ne tik ją, bet ir jos mažametį.

„Viena iš seselių uždėjo kojas ant mano vaiko kojos ir tuo pačiu spaudė mane ir vaiką, o su abiem rankomis laikė jo rankytę, kraujas nebėgo, ranka išbalo. Jos spaudė vis stipriau, jėgą jaučiau ir aš.

Kraujas niekaip nebėgo, aš pradėjau pati verkti, sakiau, kad man skauda, prašiau paleisti ranką... O jos man tik atrėžė – Netrukdyk čia, galėsi važiuoti tuoj į savo kliniką“, – ašarų nesulaiko Aistė, kuri iki šiol prisimena visas gydytojų elgesio detales:

„Pasakiau joms – jums čia žaislas ar vaikas? Man atšovė, iš kur aš tokia protinga būsiu, pradėjo mane žeminti. Išėjau iš kabineto su vaiku, rankos nenuplovė, nieko neužklijavo, net vatos neuždėjo.

Man pasidarė bloga, atsisėdau, vaikas buvo šoko būsenoje. Iš karto pradėjo tinti riešas, matėsi pirštų žymės nuo laikymo. Iškviečiau policijos pareigūnus, kad užfiksuotų šį įvykį“.

Susidūrė ne pirmą kartą 

Aistės teigimu, policijos pareigūnai sulygino riešus ir matėsi akivaizdus vieno iš jų patinimas. Moteris greitai viską surašė pareigūnams ir išvažiavo namo. Tačiau pasižiūrėjusi į pareigūnų pateiktą išrašą, moteris nustebo – gydytojos pavardė jai buvo žinoma dar prieš porą metų.

„Prieš dvejus metus panašus atvejis man buvo su ja. Despotė ji yra, žemina visus savo veiksmais ir žodžiais. Prieš du metus rašiau skundą apie jos elgesį, šešių mėnesiu buvo mano kūdikis.

REKLAMA

Tada buvo užgulusi nosytė, o ji man žinote ką atšovė? – Išsivalyk savo vaikui nosį ir įkišo vaikui tamponą. Įdomu, ar ji praėjusi, tarkime, vaikų psichologiją ar kokius kursus“, – sako ji.

Aistė pasakoja, kad vėliau ji nuvyko į savo kliniką, kurioje vaikui davė antibiotikų.

„Iš karto jam pagerėjo. Bet kiek dar tokių yra nukentėjusių skubios pagalbos skyriuose, kodėl niekas neveda, kiek vaikų yra sužalota būtent ten?“, – nerimo neslėpė moteris.

Supranta tėvų nerimą 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų viešosios komunikacijos tarnybos vyriausia specialistė Eglė Audickaitė pateikė oficialų klinikos atsakymą:

„Suprantame tėvų nerimą, kai jų vaikai suserga, blogai jaučiasi ar tenka kreiptis pagalbos į sveikatos priežiūros įstaigas. Geriausias diagnostikos ir gydymo rezultatas pasiekiamas tik tada, kai tėvai bendradarbiauja su gydytojais.

Vaikų skubios pagalbos skyriuje dirbantys gydytojai dialogo su tėvais metu visuomet stengiasi rasti optimaliausią sprendimą dėl procedūros atlikimo galimybių.

Kiekvienas vaikas yra labai individualus ir visi skirtingai reaguoja į gydytojus bei konsultacijos metu atliekamas procedūras.

Siekiame, kad visi pacientai, atvykę pas mus, gautų reikalingą pagalbą ir patirtų kuo mažiau nemalonių pojūčių. Kalbant apie konkrečią situaciją, kraujas reikalingiems tyrimams buvo paimtas pagal patvirtintą procedūros atlikimo tvarką.

Kraujo tyrimas yra pirmo pasirinkimo ir leidžia gydytojams spręsti apie vykstančius organizmo procesus ar paciento ligą ir taip priimti optimaliausią gydymo taktiką.

REKLAMA

Tam, kad vaikas būtų ramesnis ir gydytojai galėtų saugiau atlikti reikiamas procedūras, tėvai visuomet skatinami likti su savo vaikais visos procedūros metu. Mamos, žindančios kūdikius ar vaikus, jei tik įmanoma, skatinamos žindyti procedūrų metu, kad mažieji pacientai patirtų kuo mažiau streso.

Procedūriniuose kabinetuose įrengti televizoriai, kuriuose rodomi filmukai, norint nukreipti vaiko dėmesį nuo patiriamo skausmo ar nemalonių pojūčių, gerinant jo emocinę būklę.

Kauno klinikų Vaikų skubios pagalbos skyriuje šiuo metu marginamos sienos žaismingais piešiniais tam, kad mažieji pacientai ir jų artimieji, laukdami gydytojo konsultacijos ar tyrimo rezultatų, jaustųsi jaukiau.

Norime dar kartą priminti, kad Vaikų skubios pagalbos skyriuje pagalba pirmiausiai suteikiama tiems pacientams, kurių gyvybei gresia pavojus. Todėl tėvus, įtarus, jog vaikas susirgo, pirmiausiai skatiname kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Tai ypatingai aktualu šiuo metų laiku, kai padaugėjo virusinių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, kurios sukelia slogą, kosulį ar nežymiai pakilusią temperatūrą”.

Atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą 

Kauno apsikrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė tv3.lt portalui patvirtino, kad policija gavo tokį moters pranešimą:

„Spalio 22 d. apie 2 val. 55 min. gautas 39 metų moters pranešimas, kad Kauno gydymo įstaigoje, skubios pagalbos skyriuje, nepagarbiai elgiamasi su pranešėja, kad medikai imdami kraują iš mažamečio grubiai su juo elgėsi, galimai sukėlė jam skausmą. Į pranešimą buvo nedelsiant sureaguota, atvykę pareigūnai priėmė mažamečio mamos pareiškimą.

Kauno apskrities policijos pareigūnams atlikus įvykio aplinkybių patikslinimą, buvo priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, už kurį numatoma baudžiamoji atsakomybė. Moteris, nesutikdama su priimtu pareigūnų sprendimu, gali skųsti jį teisės aktų nustatyta tvarka“, – sako J. Kazragytė.  

Tada
2018-11-13 10:40:54
Pasitaiko gydytojų ir slaugytojų, dirbančių ne iš pašaukimo.Taciau, kai vaikui imamas kraujas, būtina užtikrinti,kad vaikas nesujudėtų,kad dėl to neatsirastų rimtų problemų. Gal geriau buvo paprašyti pačią motiną, kad ji tą padarytų.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rugile 2018-11-15 13:39:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mamos,dziaukites,kad cia Lietuvoje bent kraujo tyrima vaikui paima.Anglijoje 10 metu del tokiu skundu niekas net nesiruosia to daryti. Tokios jau visos susireiksminusios jaunosios ,,barbes'' Lietuvoje,kad net zodzio nedrisk joms pasakyti. . . .,,Apsimiegojusi gydytoja,ant veido randas nuo pagalves ''.O ka? gydytojas ne zmogus? Taip - jis robotas. . . Nes priversti dirbti kaip robotai. . . .   ATSAKYTI
Keista 2018-11-14 22:34:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Būtú įdomu išklausyti abi puses, tik tada kažká kaltinti. Iš šio straipsnio matosi, kad kažkas čia ne taip...   ATSAKYTI
Mama 2018-11-14 00:44:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Varnas varnui akies nekerta! Esu ne kartą sudidūrusi su labai nemandagiais ir net įžūliais medicinos darbuotojais. Užuojauta mamai.   ATSAKYTI
Severnas 2018-11-14 09:22:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cia lietuviska liga- zmones, kuriu darbas yra suteikti paslauga, ar tai valdininkas, ar medicinos darbuotojas, pakelia save i isdidaus valdovo pozicija  
Tiesiog kvaila mama 2018-11-14 00:15:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na, čia jau ir mama kalta, kad nesugeba vaiko nuraminti prieš imant kraują. Mano abu vaikai niekada nei verkia, nei muistosi. Išskyrus vieną kartą, kai dukrai mažai būnant, imant kraują suspaudė seselė rankytę. Aš pasakiau, kad nespaustų, pati palaikysiu, ir vaikas nusiramino. Gal daugiau reikėtų bendrauti ir su sesele. Pasakyti, kaip vaikas reaguoja. Kad yra ramus, kai nespaudžiama rankytė ar kažkas panašaus. O kad vaikų bliuvių ir išlepusių pilna tai jau tiesa. Mano draugė negali net vaikui 3,5 metų sugirdyti paprastų vaistų. Rikdo, pražiodo ir su kažkokiu švirkštu suleidžia. Ar ne išsidirbinėjimas? Mano mažasis, net neprašomas žiojasi. Tiesiog bendrauti su vaikais reikia. Tada ir būsit super mamytės, o ne "vištos" nemokančios elgtis su vaikais ir kurioms viskas netinka. Mastykit galva.   ATSAKYTI
Nu taiiiip 2018-11-14 09:32:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Omg'kokia protinga  
Lina 2018-11-13 20:45:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Klinikom visiškai nusivyliau,kai gegužę atvežiau tėtį,amžinatilsį deja,priėmime praleidom visą dieną,nutrenkė kai šunį ir pamiršo,kol nepradėjau reikalaut dėmesio,nes jau atsibodo nežinioj sėdėt prie silpstančio žmogaus,darė tada jau tyrimus susiraukę,peršvietė plaučius,viskas ok kažkoks tipo virusas,išsiuntė į infekcinę,o pasirodo plaučių uždegimas buvo,tai naktį ir numirė,šlykščiausiai man ten krūva rezidentų,žvengia strapalioja,lekia rūkyt kas pusvalandis,tyčiojasi iš žmonių,vieno snukio gyvenime nepamiršiu,o kai atvežė sužalotą vyrą tai nuo ratukų kaip pagslį nuvertė,baisus riksmas tik pasigirdo,neduok dieve daugiau,vaikų priėmime valytoja išvis verhą laužia,2 metų anūkei liepė sėdėt ir nevaikščiot,teko ginčytis ir ten   ATSAKYTI
Keista 2018-11-13 20:36:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kazkokia nesamone:))) Ant dvieju metu vaiko kojyciu sesute uzdejo savo dvi kojas:))) O mama ant keliu laike vaika ir gydytojos kojas:)))) Fantastika:))))   ATSAKYTI
Lina 2018-11-13 20:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Palaikau mamos pozicija.Turiu tris vaikus ,tai kiek jau teko patirti pažeminimo ir skaudmo ligoninese .Patylėsiu.Toks jausmas kad jos sadistės nei vaiku,nei šeimos neturi.Robotai ne moterys.   ATSAKYTI
Cha 2018-11-13 18:25:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nu čia viena iš super mamyčių tikriausiai. Tegul neveda to savo vaiko niekur, nebus ir problemos. Pati pabandytų paimti krauja tokiam mažam, pažiūrėčiau su mielu noru kaip sektusi.    ATSAKYTI
Kamile 2018-11-13 16:46:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gydytojai siulo tevams likti su vaiku? MELAS!!!palikau savo 5meti krauja nuleist..sesutem sakiau,esu vaikui prizadejus but kartu.liepe iseit.vaikas net nebliove,o zviege,negalejau klausyt!o tada meluot turejau,jog proced.durys uzsikirto! Vaikas db bijo krauja duot,nesileidzia.daugiau niekad neprivers iseit,tik per mano lavona!   ATSAKYTI
Jole 2018-11-13 20:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekada neliepe iseit. O kai reikejo maziukui kateteri istatyt tai tryse laikem,bet po to su 1,5m vaiku jau susitarem. Nesam tokiu jau baisiu situaciju turejusi. Nors tarp vaiku didelis skirtumas  
Janina 2018-11-14 00:00:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikrai priklauso nuo sesuciu. Klinikose, kai eme is venos metu sunui vaiku poliklonikoj vadinamoj, liepe likti ir dar kojom, rankom vaika supanciojus laikyt. Ponios buvo dvi, bet nei viena nesuskubo padet palaikyt.
Kai keleta kartu lekem del karsciavimo, tai liepe iseiti. Paaiskinimas, kad statant kateteri mamyciu nervai neatlaiko. Zviegdina ten tuos vaikus ojojoy! Kadangi vaikas daug sirgo ir ligoninej teko n kartu paguleti, tai isvada, kad yra visokiu sesuciu, bet siaip didziajai daliai reikia ir kursus, kaip su vaikais bendrauti ir kaip su mamytem nezeminant kalbetis, tikrai isklausyti.   
Dovile 2018-11-13 16:20:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Neduok Die, jei tenka susidurti su medikais....patys turejom sveikatos bedu,ko pasekoje kvietem greitaja ir keliavom i Kauno 2 -aja ligonine, Infekcini skyriu....jau greitosios pagalbos felcere nuteike "GERAI"....visos keliones iki kliniku metu,nei karto neatsisuko,nepasiteiravo kaip vaikas,kaip laikomes.....o skyriaus sesutes....jokio zmogiskumo,jokio paprasto nuosirdaus bendravimo,rupescio....visko prasyt reikedavo patiems,ar patalyne pakeist,ar popieriaus atnest...nors gulejom mokamoj palatoj.atsiminimai TIK is blogos puses   ATSAKYTI
D 2018-11-13 16:21:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O krauja kai eme vaikui,tai per piktumus issikovojau likt su mazyliu.....  
Linute 2018-11-13 16:13:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai as buvau maza.....Su mama laukiau savo eiles pas gydytoja.Kartu pries mane lauke berniukas.Visa laukima zyze, muistesi, mums liezuvi rode.Ka jam dare nesisivaizduoju, zviege siaubingai.Atsjus mano eilei, manes negalejo atplesti nuo duru rankinos, man buvo baisu.Pavyko, pridaveme krauja.Isejau laiminga ir nesupratusi ko tas ten taip zviege.   ATSAKYTI
2018-11-13 14:22:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
O tai kaip paimti mazam vaikui krauja jo nelaikant?! Juk nei vienas vaikas nesileis to daryti. As savo vaiko niekaip neikalbedavau, o personalo jis aplamai neklausydavo,tad dziaugdavausi kad personalas padedavo ji nulaikyt. Be streso ir skausmo juk to neimanoma atlikti, nu kas cia nenormalaus?   ATSAKYTI
el 2018-11-13 14:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Normalu, kad istino ranka?? koks laikymas turi but! Mano vaika irgi laiko, niekada neistino ar neisbalo ranka. jei jusu vaikams taip nutiktu, manau sneketumete kitaip!   
Mama. 2018-11-13 14:36:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Niekad nėra taip laike kad ištintu rankos, visad pasakoja kaip uogytes byra ar kas panašaus iš pieštuko, ramiausiai paima. Nieko čia normalaus nematau.   
Pasiurpus 2018-11-13 12:40:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Varkseli moka norėjo kad sokinetu aplink je, man tokiu žmonių gaila, nežino kaip issipisineti. Rašytoja supista.    ATSAKYTI
Vts 2018-11-13 13:21:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
O tu gal grįžk į mokyklą, nes rašai kaip pirmokė!!!  
Tusela 2018-11-13 13:49:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Išsiplauk burną
Nemokša nepraustaburnė  
Tusela 2018-11-13 13:53:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Bjaurnemokša ir nepraustaburnė  
Mama 2018-11-13 23:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mano vaikas pradinukas,na taip siaubingai neraso  
Aaaaaa 2018-11-13 12:28:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Teko lankytis kelis kartus Skubios pagalbos centre,seseliu elgesys tikrai yra netinkamas,siurkstus, jei reikia pasiepia,kas liecia daktarus tikrai visi malonus, rezidentai ypac atsakingiau i viska ziuri ir tik viska atlike paleidzia vykti i namus.
   ATSAKYTI
Adrė 2018-11-13 19:08:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tiek skundžiatės slaugytojų darbu,nors joms tiek rėikia kantrybės ir ištvermės dirbti su tokiom pacientėm kaip jūs.Pabandytumete idurti į vėna besispardančiam vaikui ir dar tėvai dėjuoja šalia.Idomu ponia,kur ir kuo dirbate Jūs,ir ar visada šipsotės darbe .Paprastai skundžiasi ir rašo tos,kurios pačios bjauriai elgesi su aplinkiniais.  
xxL 2018-11-13 11:44:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Visokių situacijų pasitaiko, gal ir seselės ne visai malonios, gal ir mamytė tikėjosi išskirtinių sąlygų, bet juk ir būna situacijų, kai kito pasirinkimo nėra, kai iš sumaitoto automobilio negali iškelti nukentėjusio žmogaus nesukeldamas papildomo skausmo arba kai iš mažiuko vaiko negali paimti kraujo kai jis yra išgąstyje ir priešinasi.   ATSAKYTI
Aaaaa 2018-11-13 12:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Manau niekas ir nepraso isskirtiniu salygu nuvykus,tiesiog nera zmogisko bendravimo is seseliu.  
? 2018-11-13 11:23:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Hmm.... na jeigu tevai nesugeba nuraminti vaiko taip, kad butu imanoma paimti krauja ar padaryt injekcija, tai gal ir nereiketu nieko daryt. Darbuotoju pareiga atlikt savo darba teisingai techniskai, na o tevu pareiga nuteikti vaika, kad jis leistusi tai atlikti.   ATSAKYTI
Rasa 2018-11-13 11:04:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Kazko nesupratau-cia palaikot sesele?nagi tikrai seseles (ar gydytoja ten?)elgesys nenormalus!saunuole mama,kad kreipesi I policija.   ATSAKYTI
el 2018-11-13 14:26:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
cia susirinke nesusiprateliai, jei ju vaikui taip nutiktu tikrai kitokia nuomone butu! Tikrai saunuole mama, kad netyli! Uztenka bjauriu seseliu ir daktaru visoje Lietuvoje, reikia netyleti nes kitaip ir vel zalos visus ir vaikai bijos eiti pas daktarus po tokiu ivykiu.   
Alexsas 2018-11-13 11:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Laukan vyti tokias seseles ir gydytojus,jiems gydyti sunis kates o ne zmones ir vaikus,baisu.Ir is kur tokiu randasi baisunai,del tokiu daktaru aplaidumo mire ir mano brolis,jie sundaktariai nieko nebesupranta,laikas zmones daryti tvarka.
   ATSAKYTI
Lina 2018-11-13 20:50:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kad šunų gydytojai tikrai daug malonesni,kiek teko susidurti tai ir pakalbina pacientą gauruotą ir paglosto,aš irgi tėvą palaidojau per jų žioplumą  
senė 2018-11-13 10:44:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Šiltnamio sąlygom auginami vaikai, oi, oi susidūrė su laukinio kapitalizmo aplinka. Ir
kada vaikas išmoks pamoką "išgyventi". Nekenčiu lepūnėlių, vienturtėlių ,tokių , kai mano sūnui (47 metai), du spuogai atsirado ir jau problema...   ATSAKYTI
As 2018-11-13 13:13:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ai davatka issitrink galwa  
elija 2018-11-13 14:21:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tai jusu sunus gal siltnamio salygomis gyveno, kad du spuogai pasaulio pabaiga, o isvis gal ne cia papuolete, nes cia apie mazus vaikus ir netinkama elgesi seseliu!   
Rolandas 2018-11-13 10:40:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Teko lankytis pas kardiologų-paskyrė mrt tyrimą kurį prisiminsiu visa gyvenimą. "vamzdije" mane išlaikė 2,5 valandos nes strigo jų aparatūra   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Triukšmas miegamajame (nuotr. 123rf.com)
Žmonės vis daugiau naršo miego sąskaita. Per penkerius metus vidutinė miego trukmė 25-44 metų amžiaus grupėse sutrumpėjo beveik valanda ir jau nesiekia septynių valandų ribos, ...
Parodė, kaip atrodo organo transplantacija (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vis labiau švelninant karantino sąlygas, kelionių išsiilgę žmonės planuoja atostogas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad ...
Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena.lt)
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė laikinai keičianti karantino metu galiojusią atsiskaitymo tvarką gydymo įstaigoms už pacientams suteiktas paslaugas. Nuo šiol ...
Vaikas ligoninėje (nuotr. Shutterstock.com)
Atostogų, aktyvių veiklų, buvimo lauke ir žaidimų išsiilgę vaikai dažnai nenustygsta vietoje. Nors vasara daugeliui ir yra smagus laikotarpis, tačiau jį apkartinti gali ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per paskutinę parą užfiksuoti vos 2 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1684. Tai mažiausias fiksuotas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų