REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Toma Žebelienė (tv3.lt fotomontažas)

 Prieš penkerius metus veterinarui Vitalijui Žebeliui gimusi idėja pagaliau tapo realybe – gegužės mėnesį kartu su žmona Toma jiedu įkūrė augintinių krematoriumą.

14

 Prieš penkerius metus veterinarui Vitalijui Žebeliui gimusi idėja pagaliau tapo realybe – gegužės mėnesį kartu su žmona Toma jiedu įkūrė augintinių krematoriumą.

REKLAMA

Tai pirma tokia paslauga Lietuvoje, kuri pasirūpina nugaišusiu gyvūnu ir padeda etiškai bei humaniškai šeimininkams atsisveikinti su augintiniu.

Užsienyje tai ne naujiena

Nors kaimyninėse šalyse yra ne vienas gyvūnų krematoriumas, tai visiška naujovė Lietuvoje: „Idėja kilo mano vyrui prieš penkerius metus, kuomet atvyko jo kolegos iš užsienio ir papasakojo, kad jų šalyje gyvūnų krematoriumas yra normalus ir įprastas dalykas.“

Šeimos verslas siūlo individualią augintinių kremavimo paslaugą – oriai ir pagarbiai atsisveikinti su savo augintiniais: „Bendradarbiaujame su 70 veterinarijos klinikų, su kuriomis esame pasirašę sutartis. Atsisveikinti su gyvūnėliais šeimininkai gali atvykdami pas mus, iš anksto suderinus laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat bendradarbiaudami su veterinarijos klinikomis siūlome nugaišusius augintinius palikti pas mūsų partnerius, o mes individuliai sukremavę kiekvieną augintinį atgal į veterinarijos kliniką grąžinsime augintinio urnelę su pelenais. Esant poreikiui, be abejo, galime atvykti ir nugaišusį augintinį pasiimti iš šeimininkų namų.“

REKLAMA

Reikia laiko

Pasak Tomos Žebelienės, reikia laiko, kol žmonės susigyvens su idėja ir mintimi, kad jau ir Lietuvoje yra galimybė atsisveikinti su augintiniu – jį kremuojant: „Labai džiaugiuosi, kad tenka bendrauti, su šeimininkais, kuriems augintinis buvo tikras šeimos narys“.

Šiai dienai įmonė dirba dar ne visu pajėgumu: „Dar nėra tiek daug besikreipiančių, kad dirbtumėme pilnu krūviu. Kaip rodo kaimyninių šalių praktika, šios paslaugos paklausa padidėja žiemą. Būna sudėtinga žemę įkasti, šaltasis laikotarpis kelia daugiau trukdžių.“

REKLAMA
REKLAMA

Krematoriumas yra įsikūręs Tauragės rajone: „Yra pastatytas specialus kremavimui skirtas pastatas su laukimo ir stebėjimo kambariukais. Gyvūnėlių kremavimui naudojamas amerikiečių gamybos aparatas, kurio pajėgumas – 50 kilogramų per valandą. Reikėjo pereiti daugybę institucijų, kad gautume patvirtinimus mūsų veiklai, prireikė dviejų metų, nes esame pirmieji Lietuvoje“

Taip pat galima pasirinkti ir urnų stilių: „Individualaus augintinio kremavimo kaina priklauso nuo gyvūnėlio svorio. Į kainą yra įskaičiuota gyvūnėlio gaišenos paėmimas iš veterinarijos klinikų, su kuriomis mes bendradarbiaujame, individualus kremavimas, bei standartinės urnelės su pelenais pristatymas atgal į veterinarijos kliniką iš kurios buvo paimtas nugaišęs gyvūnas. Norint rinktis išskirtinę urną yra sukurtas specialus katalogas, kuriame galima išsirinkti patikusį stilių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugybė nuomonių

Toma sako, kad sulaukia įvairių komentarų, ypač feisbuko paskyroje: „Vieni džiaugiasi, kitiems ši mintis galbūt nėra tokia priimtina.“

Moteris sulaukia nemažai žmonių skambučių: „Žmonės teiraujasi ar mes jau dirbame, kaip vyksta visas procesas, ar bus kremuojamas tik jų augintinis. Stengiuosi atsakyti į visus jų klausimus, paaiškinant visą veiklos procesą. Pas mus kiekvienas nugaišęs gyvūnėlis yra kremuojamas tik individualiai. Jokio masinio kremavimo nevykdome. Greitu laiku viešinsime video medžiagą apie visą mūsų darbo procesą. Taip manau padėsime augintinių savininkams atsakyti į daugelį klausimų.“

Toma džiaugiasi, kad augintinių šeimininkams, užmezgusiems šiltus jausmus su savo augintiniais, gali pasiūlyti etišką ir humanišką atsisveikinimo būdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų