Dar šių metų pradžioje dalijomės jautria lietuvės Rūtos Chaladauskaitės ir jos dukrelės Anajos istorija. Deja, gražiausia gimdymo diena moteriai ir jos šeimai virto sudėtingo ir skaudaus etapo pradžia. O šiandien mergaitei labiau nei bet kada anksčiau yra reikalinga aplinkinių pagalba.

R. Chaladauskaitės dukra Anaja (nuotr. asm. archyvo)

R. Chaladauskaitės dukra Anaja (nuotr. asm. archyvo)

Kaip tuomet pasakojo pati Rūta Chaladauskaitė, į Angliją moteris atvyko prieš šešerius metus. Čia ji susipažino su savo vyru, įsidarbino pardavimų vadybininke ir susilaukė pirmosios dukrelės Anajos.

Tačiau ši mergytė labiau nei kas kitas nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų turi iš visų jėgų kovoti už savo gyvybę. Anajos diagnozė – trečio, paties sunkiausio lygio hipoksinė išeminė encefalopatija, cerebrinis paralyžius ir epilepsija.

Šiandien Anaja jau turi ir mažesniąją sesutę, kuri yra sveika ir guvi. Tačiau drauge energingai žaisti jos, deja, negali. Kaip pasakoja pati Anajos mama R. Chaladauskaitė, dabar Anajai gali padėti tik kamieninių ląstelių terapija, tačiau ji – be galo brangi.

„Gavome patvirtinimą iš Panamos kamieninių ląstelių instituto. Tik bėda, jog terapija kainuoja 15 800 dolerius, plius kelionės išlaidos. Galėtume vykti vasario arba kovo mėnesį, bet sąskaitą reikia apmokėti per tris mėnesius. Tokių pinigų patiems sutaupyti neįmanoma, todėl labai reikalinga žmonių pagalba…”, - jautriai kalba Anajos mama.

REKLAMA

Primename anksčiau aprašyta Anajos istoriją:

Idealus nėštumas nežadėjo nieko blogo

Kaip dabar prisimena Rūta Chaladauskaitė, jos nėštumą būtų galima pavadinti idealiu. Tačiau jo pabaiga – moteriai buvo tikras išbandymas.

„Prasidėjus sąrėmiams, nuvažiavome į ligoninę, kurioje patikrino vaikelio tonusus. Jie nebuvo labai geri. Tačiau gydytojai išsiuntė mane atgal namo, liepdami gerti daugiau vandens. Kaklelis buvo atsivėręs tik vieną centimetrą.

Mane vis dar kamavo dideli skausmai, skaudėjo net pajudėjus vaikeliui pilve. Po paros nuvažiavome vėl į ligoninę. Bet vėl mane išsiuntė namo, nes kaklelis buvo atsivėręs tik du centimetrus.

Vaiko tonusai vis dar nebuvo geri. Trečią parą važiavome vėl – atsakymas buvo toks pats“, – savo nėštumo pabaigą prisimena moteris.

Prabudus šalia nieko nebuvo

Tačiau atvažiavus ketvirtą kartą į ligoninę, moteris nebegalėjo išvažiuoti atgal į namus. Rūta prašė gydytojų ją priimti, nes jėgų ji jau tikrai nebeturėjo.

„Prasidėjo gimdymas. Viskas klostėsi gerai, bet mažytės tonusai šokinėjo tai aukštyn, tai žemyn. Kai jie nukrito labai žemai – buvo paspaustas pagalbos mygtukas. Subėgo daktarai ir seselės, išvežė daryti Cezario pjūvį, bet vyro neleido į vidų. Aš gavau pilną narkozę, o atsikėlus nebuvo šalia nei mano vyro, nei mano dukrelės...“, – apie skaudžias akimirkas pasakoja ji.

Atsibudusi Rūta sužinojo, kad jos naujagimė mergaitė yra sveika. Gydytojai paaiškino, kad mergaitė gimdymo metu negavo deguonies dėl Rūtos atšokusios placentos, todėl vaiką turėjo pervežti į kitą ligoninę dėl šaldymo terapijos. Tačiau ir pačios Rūtos sveikata buvo sunki.

REKLAMA

R. Chaladauskaitės dukra Anaja (nuotr. asm. archyvo)

R. Chaladauskaitės dukra Anaja (nuotr. asm. archyvo)

„Po operacijos buvau silpna, man buvo perpiltas kraujas, pažeisti plaučiai. Dėl to dukrelės pamatyti negalėjau. Tačiau prieš pervežant ją, atvežė ją minutei parodyti. Mergaitė buvo komoje ir šalta. Deja, tai ne toks susitikimas apie kokį svajojau“, – sako moteris.

Rūta savo dukrelę pavadino Anajos vardu. Mergaitė tris paras buvo taikoma šaldymo terapija. Jos metu temperatūra yra sumažinama iki 34 laipsnių, kad sustabdytų didesnius pažeidimus smegenyse.

Tačiau Anajai pirmą gyvenimo dieną prasidėjo epilepsija, kurią buvo sunku sustabdyti.

Maitinama per zondą

Palaikyti savo dukrelę Rūta pirmą kartą galėjo tik po penkių dienų. Tik tą padaryti apsunkino prijungti daugybė laidų. Galiausiai šeštąją dieną mergaitė atmerkė akis ir pradėjo po truputį judėti.

„Vaiko verkimo negirdėjome apie mėnesį. Kiekvieną dieną vyko kažkas naujo ir gąsdinančio. Anaja neturėjo čiulpimo reflekso, todėl buvo maitinama per zonduką. Ji yra maitinama taip iki šiol, bet dėl kitų priežasčių.

Ji buvo pradėjusi valgyti maistą per burnytę, bet sužinojome, kad ji turi tylų springimą ir tam tikras kiekis maisto nukeliauja į plaučius. Po ilgų septynių savaičių ligoninėse parsivežėme mažylę į namus. Buvo labai baisu. Turėjome ją maitinti per zonduką, stebėti ar nėra epilepsijos. Tačiau epilepsija grįžo. Labai sunku ją sukontroliuoti, priepuoliai vyksta kiekvieną dieną“, – pasakoja ji.

Anajos diagnozės – HIE (hipoksinė išeminė encefalopatija), cerebrinis paralyžius ir epilepsija.

Padėtų reabilitacija ir terapija

Šiuo metu gydytojai nėra tikri dėl mergaitės ateities.

„Vyksta žaidimas – lauk ir pamatysi. Mergytei pasveikti vilčių nėra, bet su mankštomis ir užsiėmimais mažoji taptų savarankiškesnė. Anajai reikalinga nuolatinė kineziterapeutų, ergoterapeutų ir logopedų pagalba. Už ją reikia mokėti savo lėšomis, nes valstybės skiriamų nemokamų procedūrų Anajai neužtenka. Kineziterapeutę matome kartą į 2 – 3 mėnesius, o dėl ergoterapeutų esame laukiamųjų sąraše“, – sako moteris.

REKLAMA

Šiuo metu Rūta nedirba. Anglijoje motinystės atostogos trunka metus, bet apmoka jas tik dešimt mėnesių. Mėnesiai jau pasibaigė, o moteris į darbą grįžti negalės ir po metų – Anajai reikalinga speciali priežiūra.

„Auginti neįgalų vaiką nėra lengva. Reikia įdėti daug pastangų, nuolatos su ja dirbti ir mankštintis namie, kad nenyktų raumenys.

Negaliu jos niekam palikti, nes jai reikia ypatingos priežiūros. Neseniai buvome Lietuvoje. Net giminės bijojo pabūti su ja, kol nueisiu dešimt minučių iki parduotuvės“, – pasakoja Rūta. Anaja – rami mergaitė. Tačiau ją kiekvieną dieną kankina traukuliai, kurie padaro ją irzlia.

„Ji nesišypso, bet parodo jei kažkas nėra gerai. Jeigu nori dėmesio, ji mėgsta pasakyti – bu, jeigu jaučiasi negerai – verkia“, – paaiškina ji.

Anajai reikalingos terapijos ir reabilitacijos, kurios jai padėtų sustiprėti. Šiuo metu Rūtos tikslas – nuvažiuoti į reabilitaciją Lenkijoje.

„Didžiausia mūsų svajonė – kamieninių ląstelių terapija Amerikoje, bet ji yra labai brangi. Vien terapija kainuoja apie 15 tūkstančių dolerių, o kur dar kelionės išlaidos. Tai yra mūsų svajonė, nes esame girdėję daug įkvepiančių istorijų, kaip po jos vaikučiams pagerėja“, – nedrąsiai svajoja moteris.

Jeigu ir jūs norite padėti Anajai sustiprėti, tai galite padaryti paremdami Rūtos šeimą: Gavėjas : Ruta Chaladauskaite Bankas: AB Swedbank Banko saskaita : LT377300010093965133 Banko kodas:73000 Banko SWIFT kodas:HABALT22 Mokejimo paskirtis : Parama Anajai Paypal: [email protected]

Daugiau apie Anają rasite: https://www.youcaring.com/rutachaladauskaite-1060599

 

2018-10-01 05:31:09
Čia Jūs kalbate apie politiką,ar apie Antrą? Matyt ne tą straipsnį perskaitėte. Kalbama apiepagalbą vaikui.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Grigorij 2018-09-30 19:08:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sekmes Rutai, sveikatos Anajai! Deja, Lietuva sugriove patys lietuviai ("Okupantas" isejo, ir VISKA paliko, net savo milziniska visasajungine nuosavybe sioje teritorijoje). Viena is tu priezasciu buvo Rutos, kaip ir kitu lietuviu, isvykimas i GB. O dabar... LR pinigu neturi, o ka turi - panaudoja vis didejancioms karinems islaidoms, "independence" islaikymui, IAES laidojimui. Dabar ruosiamasi sinchronizuoti LR el.energetine sistema su ES, kad, neduok Dieve, nepirkti pigios el.energijos is nauju Kaliningrado bei Astravo AES!!! LR valdzia, is visu jegu kovojanti su RU, samoningai zlugdant ZU pelnytom ir teisetom RU kontrsankcijom, uzkertant bent koki RU, NVS saliu tranzita per Klaipedos Uosta, Lietuvos Gelezinkeliais, kad tik itikti JAV, nebegali vykdyti socialiniu isipareigojimu dar likusiems savo pilieciams, o ka besneketi apie pabegele Ruta...

LABAI liudna Rutos istorija - uzjauciu is visos sirdies!   ATSAKYTI
[email protected] 2018-10-01 05:31:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia Jūs kalbate apie politiką,ar apie Antrą? Matyt ne tą straipsnį perskaitėte. Kalbama apiepagalbą vaikui.   
Grigorij 2018-10-01 10:56:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
[email protected] ,
as sanprotauju apie tai, kuo LR galetu padeti savo tautietei Rutai. Dar apie tai, kad GB ji bent kazkokiu teoriniu sansu turi, o jei gimdytu LR - tai sansu isvis nebutu. :((( O kokia juokinga pinigu suma reikalinga Rutai, palyginus su karinem islaidom!.. Vien "Independence" islaikymas kainuoja kazkur apie 150 000 KASDIEN! O juk net stipriausio Saltojo Karo metu TSRS reguliariai tiekdavo dujas ES salims!  
Petras 2018-09-30 16:56:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Anglijos banke paimi paskola.   ATSAKYTI
Jooo 2018-09-30 16:53:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Su babaju pasidarė jų ir prašik.   ATSAKYTI
Drabliukas 2018-09-30 16:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ot Lietuvaiciai patys neduos ir dar slyktynes rasys gyvuliai kalhoznikai geda man del jusu .....   ATSAKYTI
Li 2018-09-30 15:39:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Tai ko ten sedit jei ir tokia suma nesugeba vyras uždirbt   ATSAKYTI
Sik 2018-09-30 16:16:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Jej negalit ir nenorit padeti tai gal nreiketu komentuoti ????
Manau Anglijoj maziau tokiu ilganosiu kaip jus .....Stai ir atsakymas nepades bet butinai dar sudu aplies.....  
JK 2018-09-30 14:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Pas anglus prasykit paramos   ATSAKYTI
Sarka 2018-09-30 16:11:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Nu ir kaip jum liezuvelis apsivercia rasyti tokius ziaurius niekus ziurint i syta vaikuti ?????  
Grigorij 2018-09-30 19:21:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sarka,
mintyse draugiskai glostau plunksneles ant Jusu galvos!  
Uoj 2018-09-30 14:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Ir vel pinigu prasytojai   ATSAKYTI
Kaimas 2018-09-30 16:20:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Is tamstos matyti jog oskyrus garsu lojima jokios pagalbos niekas nesulauks.
Tokie kaip jus net MARIJA SU JEZUMI ISVARYTU LAUK .  

Top Video

Dragūno ir kovotojo Misiūno konflikto vaizdo įrašas
DABAR RODOMA
Dragūno ir kovotojo Misiūno konflikto vaizdo įrašas
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
REKLAMA
Vilnietė Milda Bliumenzonienė (nuotr. asm. archyvo)
Vilnietė Milda Bliumenzonienė – viena iš Lietuvos kalinių globos draugijos (LKGD), šiemet švenčiančios veiklos 30-metį, įkūrėjų, Kalinių reabilitacijos centro vadovė, už šią ...
Paulius Morkūnas (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)
Laidos „TV Pagalba“ žvaigždė Paulius Morkūnas pristatė neeilinę paslaugą. Į Kauno gatves paleido greitosios pagalbos automobilį, skirtą gyvūnams gelbėti. Apie tai, kuo ...
15 metų kunigystės keliu ėjęs ir viską metęs Edgaras (nuotr. asm. archyvo)
Renatos Šakalytės-Jakovlevos laidoje „Lūžis“ vieši buvęs kunigas Edgaras Vegys. Po 15 metų, iš kurių septyneri buvo skirti mokymuisi kunigystės, o likusieji - kunigo darbui, ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Visiems patinka per gimtadienį gauti atviručių su sveikinimais. Tačiau ši moteris iš Tenesio valstijos JAV gavo atvirutę iš tėčio, kurią saugos visą likusį gyvenimą, rašoma ...
Aldona Katilienė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vaikštant po Vilniaus senamiestį ir pasukus į Savičiaus gatvę, pamatysite į dangų kylantį Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios bokštą. Iš pirmo žvilgsnio ši tikėjimo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų