I. Milinavičiūtė ir jos vaikai (nuotr. asm. archyvo)

I. Milinavičiūtė ir jos vaikai (nuotr. asm. archyvo)

Varėnos mieste gyvenančios Irmos Milinavičiūtės (39) gyvenimas galbūt ne vienam primintų dramos kupiną scenarijų. Tačiau realybė yra kur kas skaudesnė ir šiandien moteris yra priversta viena auginti net šešis savo vaikus.

Išgirdus Irmos Milinavičiūtės istoriją, sunkiai galima patikėti, kaip viena moteris gali savyje turėti tiek ryžto. Nors Lietuvoje parama yra reikalinga ne vienai sunkiau besiverčiančiai šeimai, I. Milinavičiūtė savo stiprybe ir meile vaikams galėtų įkvėpti ne vieną. Todėl ji visai nesibaimina prisipažinti – jai šiandien reikalinga aplinkinių pagalba.

Kartu su savo penkiais vaikais (14 m., 8 m., 6 m., ir 2,5 m. dvynukėmis) I. Milinavičiūtė šiuo metu gyvena Varėnos mieste. Tačiau, kad būtų lengviau suprasti šios šeimos istoriją, peržvelkime I. Milinavičiūtės gyvenimą nuo pradžių – o viskas prasidėjo nuo pirmosios moters meilės.

REKLAMA

Idilišką meilę pakeitė smurtas ir alkoholis

Atsukus laiką atgal, I. Milinavičiūtė pripažįsta, kad ištekėjo ji gana anksti – vos sulaukusi 19-iolikos metų. Moteris dabar nuogastauja, kad tikriausiai ji kaip ir visi, norėjo paskubėti ir kuo greičiau sukurti savo šeimyninę laimę.

Kaip prisimena pati ji, gyvenimas Druskininkuose su pirmuoju vyru iš pradžių buvo ganėtinai idiliškas. Vyras kiekvieną dieną išeidavo į darbą, o ji pati skubėdavo į vaikų darželį, kuriame buvo atradusi ir savo mėgstamą auklėtojos darbą.

Sulaukus trijų be galo mylimų dukrelių, šeimos gyvenimas vieną dieną pasikeitė kardinaliai. Mylimas vyras pamėgo alkoholio skonį. O vėliau sekė ir dar tragiškesni įvykiai – smurtas, skurdas, buto praradimas.

„Vyras išgerinėjo, negrįždavo į namus savaitėmis, vėliau ir mėnesiais.. Kadangi auginau viena vaikučius, ne visada užtekdavo pinigų. Neretai tekdavo kentėti net ir bado dienas. Būna, atsikeliu ryte, pasižiūriu į lentynas ir matau vieną saują kruopų su viena dešrele. O kaip išmaitinti vaikus? Labai sunku buvo...“, – prisimena moteris.

Kadangi vyras į šeimos namus pinigų nebeparnešdavo, moteriai kartu su savo dukromis teko persikelti į jo surastą namą. Moteris iki dabar prisimena seno namelio atvaizdą. Kaip ji pati pasakoja, teko kentėti ir žiurkes, ir beveik neveikiantį pečių.

„Negalėjau rinktis – arba gatvė, arba bent jau tokia pastogė“, – į prisiminimus grįžta ji.

Deja, žiaurų tėvo elgesį su mylima mama prisimena ir moters dukros, o ypač vyriausioji, kuriai tuomet buvo vos ketveri metukai. „Ji prisimena kiekvieną smulkmeną. Matė, kaip vyras mane mušė, tempdavo už plaukų nuo laiptų ir vilkdavo grindimis... Ji viską matė savo akimis. Vieną kartą mes jį radome su kita moterimi. Po visko dukra yra pasakiusi, kad senatvei tėvui nepaduos net vandens puodelio. Jis paliko mus liko valiai“, – jautriai renka žodžius I. Milinavičiūtė.

REKLAMA

Šiuo metu vyriausioji 19-metė moters dukra gyvena atskirai su savo draugu. Tiesa, pati I. Milinavičiūtė pasakoja, kad ji ragina dukrą niekur neskubėti ir nedaryti mamos klaidos. Kadangi, anot moters, Varėnoje nėra lengva susirasti darbą, jos dukra savanoriauja su neįgaliaisiais.

„Jai labai patinka tokia veikla. Tikriausiai todėl, nes mūsų broliukas taip pat yra neįgalus“, – sako moteris.

Neįgalaus vaiko atsisakė iš karto

Po pirmųjų skyrybų I. Milinavičiūtė netrukus sutiko ir naująjį širdies draugą, kuris atrodė, pagaliau suteiks moteriai taip išsvajotą laimę, o visi košmariški prisiminimai liks toli praeityje. Tačiau ir šį kartą likimas moteriai atsiuntė ne šeimos žmogų.

I. Milinavičiūtės vaikai (nuotr. asm. archyvo)

I. Milinavičiūtės vaikai (nuotr. asm. archyvo)

Kaip prisimena pati moteris, iš pradžių jų santykiuose viskas buvo gražu, pasimatymai tapdavo vis romantiškesni. Tačiau pranešus džiaugsmingą žinią apie moters nėštumą, vyras moteriai atkirto – jis neketina juo rūpintis ar prisidėti prie jo gyvenimo.

Moteris neprarado vilties, nuolatos rašydavo jam žinutes, net važiuodama gimdyti – ir tai ji pranešė jam mobiliu telefonu. Tačiau vyro širdies nesuminkštino I. Milinavičiūtės prašymai ir žinutės, todėl moteris nutarė atsitraukti.

Tik teismo dėl vaiko alimentų dieną vyras sužinojo, kad turi neįgalų vaiką. Mokėti pinigus jis sutiko, bet jį bent kartą aplankyti – deja, ne.

Pati I. Milinavičiūtė tikina, kad jos šešiametis sūnus yra labai gudrus ir imlus, nors vaikui ir yra diagnozuotas vidutinio lygio Downo sindromas. Kadangi vaiko raumenukai yra labai silpni, juos nuolatos reikia stiprinti sportu, o tai daryti jam, kaip sako I. Milinavičiūtė, labai patinka.

REKLAMA

Tačiau kaip ir visiems vaikams, taip ir šešiamečiui moters sūnui kartais būna ir neramių dienų.

„Jam užeina pykčio priepuoliai, jis ganėtinai kerštingas. Kol aš nematysiu, jis tikrai atsilygins kitam. Buvo vieną kartą net su puoduku mažąjai galvą praskėlęs...“, – kalba šešių vaikų mama.

Šešiametis sunkiai vaikšto, eiti jis toli negali, todėl I. Milinavičiūtė turi nuolatos jį prilaikyti. Jis taip pat pats nenueina ir į tualetą, nes jo labai bijo.

Todėl moteriai tenka kiekvieną dieną pirkti ir sauskelnes. Tačiau moteris pasakoja, kad jai labai padeda jos vaikai. O ypač ašuonmetė dukra, kuri prižiūri brolį, moka padaryti mišinuką, o jeigu ir prireikia – pasiima brolį iš darželio.

Vienintelis padeda su vaikais 

Vėliau moteris susipažino su antruoju savo vyru, dvynukių tėčiu, ir taip apsigyveno Varėnoje. Nors moteris apie šį vyrą negali pasakyti nieko blogo, vis dėlto jų santuoka taip pat nenusisekė.

„Kažkas nesutapo. Mes gyvenome kartu, bet jis nesitardavo su manimi, o nuolatos patarimų prašydavo savo mamos. Tokie jo poelgiai mane ganėtinai siutindavo, taip kildavo nesklandumų“, – paaiškina moteris.

Moteris patikina, dvynukėmis šis vyras rūpinasi idealiai, nuolatos moka joms alimentus, o jeigu tik reikia nuvežti kur nors ne tik jas, bet ir kitus moters vaikus – jis nedvejodamas padeda.

Šiuo metu moteris gauna 549 eurus pašalpą, bet dirbti ji vis dar negali – tenka prižiūrėti mažąsias dvynukes. Tačiau moteris tikina, kad grįžti dirbti atgal į vaikų darželį – didžiausia ir be galo laukiama jos svajonė.

REKLAMA

„Juokauju, kad namuose turiu pusę grupės, bet vis tiek norisi į darželį. Aš labai myliu vaikus, jei tik turėčiau galimybę sugrįžti, nedvejodama tai padaryčiau“, – sako ji.

Reikalinga bet kokia pagalba 

Dabar moteris yra gavusi ir socialinį būstą. Tiesa, norint įsikrausti į jį, šeimai vis dar teks palaukti, kadangi, kaip ji pati įvardija, būstas iš tiesų yra kritinės būklės.

Socialinio būsto nuotraukos (nuotr. asm. archyvo)

Socialinio būsto nuotraukos (nuotr. asm. archyvo)

Kaip pati moteris pasakoja, būstą sudaro du kambariai ir koridorius, bet jame visi langai kiauri, per stogą bėga vanduo, todėl jis reikalauja kapitalinio remonto. Moteris tikina, kad savivaldybė sutiko peržiūrėti butą, tačiau didžioji dalis darbų vis dėlto liks pačiai I. Milinavičiūtei.

„Tapetus ir grindis turiu pirkti už savo lėšas. Vakar paskaičiavau, kad vien vaikų kambariui ištiesti laminatą kainuotų apie 70 eurų. Tokių pinigų aš neturiu, tada tektų arba nevalgyti, arba nemokėti komunalinių mokesčių dabartiniame nuomojamame bute“, – atvirauja ji.

Moteris atvira – ji priimtų bet kokią žmonių pagalbą. Šeimai ypač reikalingi baldai, šviestuvai, užuolaidos, tapetai ir grindys. Būsto virtuvė labai maža, tačiau moteris patikina, kad ten užtektų vos stalo su kėdėmis ir poros spintelių. Tualetą su vonia moteris taip pat turės susitvarkyti už savo lėšas.

Viso pokalbio pabaigoje nuoširdžiai savo istoriją pasakojusi moteris, vis dėlto nebesusilaiko ir nesutvardo savo ašarų – ji patikina, jos didžiausias spyris yra ne kas kitas, o vaikai.

REKLAMA

„Būna labai sunku, tačiau aš privalau nenuleisti rankų ir kovoti. Turiu būti stipri. Aš negaliu leisti, kad mano vaikai mane matytų verkiančią.

Kartais nueinu į savo lovą ir verkiu tiesiai į pagalvę. Išsiverkiu, kitą dieną atsikeliu ir einu toliau. Aš negaliu palikti savo vaikų likimo valiai, nes tik vaikus aš ir teturiu“, – jautriai ir atvirai kalba moteris.

Susisiekus su Varėnos rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Stankevičiūte, moteris patvirtino, kad šeima gyvena jų rajone ir yra tvarkinga bei žmonių paramą iš tiesų išnaudotų tikslingai.

Jeigu ir jūs norite prisidėti prie geresnio šeimos gyvenimo piniginėmis lėšomis, o galbūt turite ir nenaudojamus, nereikalingus baldus, padėti jais galite čia.

 

Jolanta
2018-07-12 22:46:37
Kritikuoti kitus matau sugebi,o uzsidirbi nelabai.Zinai yra toke patarle `Neteisk kitu ir nebusi teisiamas`
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Geriau pagalvojus 2018-10-04 09:36:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na Lietuviai tik daug moka kalbėti bet kaip jau viskas padaryta ir šaukštai po pietų matyt ši moteris yra be galo veisli ir iš tiesų myli vaikus o mūsų tautai juk reikia kuo daugiau piliečių kad būtų kam dirbti todėl kodėl visiems nesusimetus uzuit čia išsiliejus po kelis eurus ir nepadarius tokio darbo nei verčiau tuos pinigus išleisti ant nesėkmingo loterijos bilieto o ta šeima galėtų nusipirkti naują namą ir taip Lietuvoje zmones pamažu isbristu iš to baisaus skurdo apie kurį mums visiems tenka galvoti vos pamačius tokias baisias nuotraukas pagalvokit jūs visi kas geriau būtų ar šis dalykas ar tik dar vienas lakstantis erelis ir visus guldantis iš eilės...   ATSAKYTI
janė 2018-07-31 09:09:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu šios moters,ji vyrus keičia, vaikus gimdo ir palieka ligoninėje palieka auginti kitiems o paramos prašo, jūs manęs gailėkit,sunkiai gyvenu. Dirbti reikia, dirbti ir užsidirbti.   ATSAKYTI
Leja 2018-09-27 09:55:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokios gimdo del pasalpu ir toliau gimdys ir metys  
Ona 2018-07-29 13:43:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jai ne vaikai galvoj o vyrai ir parama is kuriu gerai gyvena   ATSAKYTI
RIMA 2018-07-29 13:26:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pasakysiu sąžiningai,man tokių visai negaila(nors esu jautrus žmogus kito nelaimėms).Su vienu nepasisekė,tai tu ,moterie,nebūk naivuolė,nepulk vėl į meiles su kitu...o dabar vienas,antras ,trečias,nu ,sorry,man protu nesuvokiama,suaugus boba,o proto nulis,kam tuos vaikus leist į gyvenimą ir kokia ateitis...jei moteriškė masto ne smegenim ,o tarpkoju,tai čia ir jos problema,atleiskiy man beširdei !   ATSAKYTI
Nijolė 2018-07-28 16:04:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Galiu padovanoti tapetų   ATSAKYTI
lina 2018-07-27 16:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
tik paramų prašinėja labai gudri moterytė   ATSAKYTI
Rima 2018-07-29 13:27:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Būtent  
saulė 2018-07-27 16:32:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai kad ne visus augina yra iškarto palikusi ligoninėje ir tai visai nesenai   ATSAKYTI
dina 2018-07-27 15:58:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nesuprantu, kodėl jūs moterys tokios žiaurios, na buvo tų vyrų, bet ji taip kaip ir jūs norėjo meilės, tikėjosi, kad jau šitas tai tas vienintelis su kuriuo aš būsiu saugi, bet deja likimo ne tai duota tai moteriai. Juk jį gimdė, nepaliko kažkur po krūmu, ar dar kur, bet augina, kad ir sunkiai, bet augina stengiasi rūpinasi, juk nieko nežino kokie jos vaikai išaugs, gal bus labai dori žmonės. O jūs kurios kvarksit, pirmiausia pažiūrėkit į save, juk nei vieno nėra be nuodėmės! Sėkmės mamytei susitvarkyti namelius.    ATSAKYTI
L 2018-07-27 15:43:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negalima sitaip smerkti dar nenugivenot o sitokie pasisakymai ar cia ta lietuviska prigimtis geda nezinot kaip gyvenimas gali atsisukti   ATSAKYTI
na 2018-07-18 09:33:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aš irgi jauna likau našlė(32)ir vaikas mažas,užauginau,norejosi ir daugiau,bet sutikdavau tik alfonsus(atsiprašau rimtų vyrų).Esu apsirūpinus,nors niekas ir neskubėjo padėti,bet dirbau papildomus darbus ir neverkiau.Gal lengviau yra gimdyti ir verkt,nei pasistengti išgyventi ?!   ATSAKYTI
Kasandra 2018-07-27 01:26:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Brangioji, na ur sulyginote- kur 1 vaikas, o kur 6, ir dar neįgaliukas jų tarpe...  
Dana 2018-07-29 13:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai kas privertė tuos šešis turėt !????nu nesuprantu tokių ,gal 21-as amžius ?!   
Xxl 2018-07-14 13:57:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip gyvenimas nelepino,bet isivaizduokime save toje vietoje ir i zmogaus vidu neilisime neaisku kaip ten buvo.   ATSAKYTI
Ha 2018-07-13 20:40:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pati kalta, ar reikėjo su kiekvienu sutiktų vyrų vaikų šitiek prisidaryt? Kaimiečiai nežino kaip saugotis reikia..    ATSAKYTI
Inga 2018-07-27 23:56:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Butent.Prisigimdo o paskui paramu prasineja.  
Marija 2018-07-29 13:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žino,bet jokios atsakomybės!kažkas padės,pasibėdavos ir visi puls globoti...nu ne reikia galvot pries gulantis !  
Sigita 2018-07-13 19:07:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nekokybiškas vaikas??? Skaitau ir verkti norisi, man visai nesvarbu kiek vyrų turėjo, faktas tas, kad vaikams reikia pagalbos.   ATSAKYTI
Margarita 2018-07-13 08:48:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Labai daug netiesos parasyta pati nezino gal kiek nuo pirmo vyro vaiku turi bjauru klausyt.Tik vaiku gaila kad tokia motka, vyru tiek reikia jei ir gimdo vaikus nuo kiekvieno sutikto vyro   ATSAKYTI
Ha 2018-07-13 20:41:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tikrai taip, su kiekvienu sutiktų duodasi ir nes išaugo, tai kas kaltas..   
as 2018-07-12 22:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Geri komentarai. bet deja tai moteriai galvos smegenu nepapylde. Ras kita drauga dar pratesimas bus, o valstybe islaikys.   ATSAKYTI
Edita 2018-07-12 21:57:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Seimo nariai, susimeskit ir padėkit daugiavaikiai mamai!!!!!
   ATSAKYTI
as 2018-07-12 21:51:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
va vaiku kokybes deja mes pasirinkti negalime ..... ir nei vienas nuo to neapsaugotas .o kad bandymu daug tai tikrai .   ATSAKYTI
babyte 2018-07-12 21:45:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
o ko gimdei jei vyrasblogas buvo...   ATSAKYTI
Audrone 2018-07-12 21:42:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pikta del tokios durnos bobos    ATSAKYTI
as 2018-07-12 21:29:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na va, o mums geriau paminklus prie seimo statyti, jokios atjautos, nu lietuvis ir liks lietuvis....   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs
DABAR RODOMA
Prie Panevėžio – viename kieme negyvi brolis ir sesuo: aplinkybės kelia šiurpą
DABAR RODOMA
Kerbedžio bičiulis: tokios prastos būklės jo dar nemačiau
DABAR RODOMA
Klaipėdos paplūdimyje – kraupus radinys: žmogus neteko žado
REKLAMA
Jolita su vyru Švedijoje (nuotr. asm. archyvo)
Nors dažnai yra atkreipiamas dėmesys apie Lietuvą paliekančius žmones, bet taip pat netrūksta istorijų, kai emigrantai apsisprendžia sugrįžti į gimtinę. Ši istorija – viena iš ...
D. Narauskas svajoja apibėgti Aliaską  (nuotr. asm. archyvo)
Neretai daugelis svajoja praplėsti savo gyvenimišką akiratį ir mesti sau įvairius iššūkius. Tačiau kaunietis Danielius Narauskas (24) ne tik apie tai pasvajoja, bet vos ...
Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)
Apie auglį 46-erių metų Vilma sužinojo netikėtai. „2012 metais Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoja dr. Nora Šiupšinskienė mano dukrą operavo dėl ...
Nelly Paltinienė švenčia 90 metų jubiliejų (nuotr. Fotodiena.lt)
Nelly Paltinienę iki šiol jos mylimi gerbėjai vadina didžiąja Lietuvos estrados legenda. O tai jie daro tikrai ne veltui – moteris visą savo gyvenimą paskyrė muzikai ir scenoje ...
12-mečiui Tomui likimas nepagailėjo išbandymų.
12-mečiui Tomui likimas nepagailėjo išbandymų. Sveikam ir laimingam vaikui, planuojančiam mėgautis gyvenimu, smogė vėžys, o vėliau paaiškėjo, kad onkologinė liga nusitaikė ir į ...
REKLAMA

Top Video

Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs
DABAR RODOMA
Prie Panevėžio – viename kieme negyvi brolis ir sesuo: aplinkybės kelia šiurpą
DABAR RODOMA
Kerbedžio bičiulis: tokios prastos būklės jo dar nemačiau
DABAR RODOMA
Klaipėdos paplūdimyje – kraupus radinys: žmogus neteko žado

TELEVIZIJA

 


×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų