Ką reiškia mirusiųjų pasirodymas sapnuose, kokie ženklai praneša apie artėjančią mirtį, kaip nedera elgtis kapinėse – šie ir daugybė kitų mistinių klausimų daugeliui atrodo kaip neišaiškinamos paslaptys. Vis dėlto, ekspertai sako, jog kiekvienam mistiniam reiškiniui ar prietarui galima rasti paaiškinimą.

Kapinės (nuotr. Fotodiena.lt)

Kapinės (nuotr. Fotodiena.lt)

„Mirusiųjų pasirodymas sapnuose niekuomet nebūna atsitiktinis dalykas. Kartais mirusieji aplanko siekdami pranešti gyviesiems, kad dėl jų nereikia jaudintis – ten, kur jie nukeliavo, jiems yra gera ir ramu. Visgi, pernelyg dažnas murusiųjų apsilankymas nakties vizijose reikalauja papildomo dėmesio.

Kartais nutinka taip, kad dėl staigios netikėtos mirties, pavyzdžiui, dėl nelaimingo atsitikimo, perėjimas į kitą pasaulį būna apsunkintas ir tuomet mirusysis prašo gyvųjų pagalbos“, – aiškina filosofijos daktarė, ragana Jelena Simonova.

Jausmas, kuomet mirusysis šalia

Pagalbos šauksmas yra užkoduotas ir tuose sapnuose, kuriuose mirusieji apsilanko taip, tarytum jie priklausytų gyvųjų pasauliui ir lyg niekur nieko gyventų savo įprastą gyvenimą. Pasak pašnekovės, kai kurių sapnų simbolika vienaip ar kitaip perteikia sunkumo jausmą.

REKLAMA

Mirusysis sapnuojamas nešdamas rankose sunkius akmenis, duris, taip pat tiesiogiai prašydamas pagalbos, atidarant sunkius vartus ar sudaužant krištolo, stiklo sieną, duris, lubas bei kitus dalykus, simbolizuojančius perėjimo iš vieno būvio į kitą, kliūtis.

„Krikščioniškoje tradicijoje gyvieji gali padėti mirusiesiems mišiomis bei malda. Taip pat sapne besilankančio mirusiojo žodžiai gali būti išties pranašiški arba juose gali būti užkoduotas įspėjimas ar net tikslios rekomendacijos gyviesiems, kaip elgtis vienoje ar kitoje gyvenimiškoje situacijoje.

Pasitaiko ir tokių atvejų, kai gyvas žmogus nuolat išgyvena keistą jausmą, jog mirusysis jo nepaleidžia. Šis pojūtis gali būti lydimas fizinio bei psichologinio išsekimo, sąstingio asmeniniame gyvenime ar profesinėje veikloje. Tokie atvejai išreiškia ypatingą gyvo žmogaus su mirusiuoju formą ir nors dažniausiai šis reiškinys būna grynai subjektyvios prigimties, visgi reikalauja specialisto pagalbos“, – sako J. Simonova.

Apie artėjančią mirtį pranešantys ženklai

Liaudies prietarų visuma diktuoja atvejus, kai mirtį pranašauja į langą atsitrenkęs paukštis, sudužęs veidrodis ar gausiai išbarstyta druska. Vis dėlto, moteris sako, kad šiuos ženklus reikėtų vertinti konstruktyviai.

„Jie įspėja, jog dėl kokio nors netinkamo poelgio ar nuostatos nyksta gyvybiškai svarbus vientisumas, į kurį pats laikas atkreipti dėmesį ir imtis atitinkamų veiksmų, siekiant jį atstatyti. Nenuostabu, kad ignoruojant tokius ženklus, vienas jų galiausiai iš tiesų gali virsti pranašišku.

REKLAMA

Iracionalioji žmogiškos prigimties pusė diktuoja savas taisykles. Mums yra duota nujausti ne tik artimųjų žmonių, bet tam tikrais atvejais ir svetimų žmonių mirtį. Apie tai gali pranešti ne tik sapnai, vizijos, gamtos reiškiniai, bet ir buitiniai prietaisai: sustoję laikrodžiai, telefono gedimas, skambinant tam, kuris ką tik iškeliavo anapilin bei kiti sutapimai, neturintys racionalaus paaiškinimo.

Mano praktikoje dažnai tenka prisiliesti prie ženkliškos tikrovės paslapčių, padėti besikreipiantiems žmonėms šifruoti klausimus, paliečiančius gyvenimo – mirties dialektiką.

Šios priešybės visada šalia ir tampriai persipynusios. Visgi, klausimas apie mirties ženklus yra pats sudėtingiausias, nes priklausydami gyvųjų pasauliui pirmiausia turime fokusuotis į tą ženklišką tikrovę bei simbolinius turinius, kurie tarytum vedliai, sufleruoja, kaip galėtume pagerinti gyvenimo kokybę, kūrybinių bei gyvybinių jėgų rezervuarą. Tokių ženklų mūsų kasdienybėje yra gausu, tereikia išmokti juos pastebėti ir taisyklingai perskaityti“, – tvirtina pašnekovė.

Mistiniai reiškiniai

Mistiniai reiškiniai

Būtina paslėpti mirusiojo nuotrauką

Ne kartą esame girdėję perspėjimą, jog nedera skinti šalia kapinių esančių augalų, o tuo labiau nieko nenešti iš kapinių. Parapsichologas Vladimiras Azanovas tvirtina, kad to būtina laikytis ir ką kartą atnešėme į kapines, ten dera viską ir palikti. „Visi daiktai, augalai, kurie buvo prie karsto ar paminklo, skleidžia neigiamą informaciją ir žmogus to nežinodamas gali sau prisiimti labai daug blogos energijos. Tai gali neigiamai paveikti tiek žmogaus sveikatą, tiek bendrai prišaukti įvairias nelaimes“, – sako parapsichologas.

REKLAMA

Taip pat kartais visai nekaltai atrodantys vaikų žaidimai, siekiant išsikviesti dvasias, pašnekovo teigimu, irgi gali prišaukti nemalonumus, kurių vėliau atsikratyti labai sudėtinga.

„Vaikai gali būti tarpininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų. Taip pat jie yra labai jautrūs: bijo tamsos ar likti vieni, o tokia jaučiama baimė irgi gali padėti prišaukti mirusįjį, kuris dar yra astraliniame plane – visiškai neiškeliavęs į aną pasaulį. Taip dažnai būna po žmogaus savižudybės ar netikėtos mirties, pavyzdžiui, avarijos. Taigi, taip vadinamais žaidimais kviečiant dvasias, vaikai gali prikviesti poltergeistą, kuris su vaiku pradeda žaisti. Tokiu atveju pradedama girdėti balsus, matyti siluetus, vaikas naktį nebejaučia ramybės, tampa įsitempęs, nuolat jaučia nerimą, o kaip to atsikratyti – nežinia“, – kalba Vladimiras Azanovas.

Parapsichologas pasakoja, kad mirusiojo nuotraukos laikymas matomoje vietoje taip pat gali prišaukti nelaimes, kadangi nuotrauka – tai informacija apie žmogų, į kurią pažvelgus galima nuskanuoti charakterį, ligas, ateitį bei praeitį. Tuo atveju, kada žmogus yra miręs, informacija apie jį niekur nedingsta ir jei tokio žmogaus nuotrauka kabo ant sienos, mirusiai sielai gali atrodyti, kad ji dar egzistuoja, o tuomet namuose prasideda nesklandumai, kaip girdimi žingsniai, įvairūs garsai, pradeda dingti ar atsirasti netinkamose vietose daiktai.

Rosit
2017-10-24 19:39:57
Monika-kaimiete☺
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Netikiu 2019-10-28 23:49:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nežinau kas sutapimai, kas ne. Bet nemažai ženklų, minimų liaudyje yr buvę. Pvz dieną prieš močiutės mirtį pajuodavo kuriam laikui tv ekranas. Daugiau tai niekad nesikartojo su tv. Jau mirus tetai ir prieš sužinant visą dieną svetimam mieste mačiau mirties ženklus. Kartą net glostant katiną ryte atėjo mintis, kad paskutinįsyk jį liečiu, grįžus namo vakarop paaiškėjo, kad jis apsinuodijo ir mirė.. ir t.t. Bet geriau neturėti jokių reikalų su šia "juoda dama", nes netektys visai nedžiugina, kad ir neišvengiamos..   ATSAKYTI
Netikiu 2019-10-28 23:42:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laikom mirusiųjų nuotraukas matomoje vietoje, ir nei sapnuojam nei kažkas blogai. Priešingai. Geri atsiminimai.   ATSAKYTI
All Saints 2018-01-02 22:02:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra tiesos yra ir mešlo.. per gyvenima praradau daug mylimu zmoniu ir pasakysiu tik viena.. tai ka skaitot google yra meslas ir skiedalai.. uoj Dievas nepriima savizudziu jie klaidzioja tarp zemes ir dangaus.. aha.. tikiu Dievu ir pasakysiu tiek kad ir jis sh**** pries zmogaus galia mylet. jei baigi gyvenima del zmogaus kuri labai labai myli, ateini prie dangaus vartu ir net kai Dievas i tave skersom ziures tu paspirk vartus ir iejes vidun pasakyk: jug ne as tas "gerasis" Dievas kuris atima mylimuosius..   ATSAKYTI
Netikek ir bus ramu 2017-10-30 08:45:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nesamones. Netikėkite šitais paistalais ir ramiai sau gyvenkite! Kada bus laikas kiekvienam tada ir iškiausim. Ir nėra čia ko baimintis!    ATSAKYTI
vardas 2017-11-19 22:55:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar biblija tiki?  
Ilona 2017-10-30 00:05:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Po sunaus laidotuviu pora kart sapnavau ji ,bet db kad ir noriu susapnuot nesapnuoju tai cia gerai ar blogai    ATSAKYTI
Asta 2017-10-29 18:33:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
mano tetes nuotrauka stovi jau 15 metų matomoje vietoja ir nieko nejaučiu gal reiktų ją jau įdėti į stalčių   ATSAKYTI
Virgina 2017-10-29 06:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Nebijojome gimti nebijokime ir mirti...   ATSAKYTI
Petronele 2017-10-29 01:06:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Italijoje pilni kambariai mirusiuju nuotrauku padaryti kampeliai mirusiesiems gryniausia nesamone kad kazkas nutiks netikekite cia ponu ismislai   ATSAKYTI
Jurga 2017-10-29 08:12:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Tai kodel negyvenat Italijoje? Kiekviena salis, kiekvienas krastas turi savo kultura, netgi krikscioniskame pasaulyje yra ivairiu ypatumu, liaudies tikejimu, paprociu, iprociu. Tai simtu metu praktika ir tuo mes skriames.   
Onute 2017-10-29 13:17:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Aš manau , kad ne tik Italijoje , bet ir Lietuvoje kiekvieno šeimoje rastume mirusiuju nuotrauku .Tai normalu ir tikrai nereikia bijoti , juk tai mūsų artimieji  
Raminta 2017-10-25 22:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Koks skirtumas kada mirsi? Mirsim visi. Gyvenkim ir mylėkim gyvenima, o ne kada mirsim speliokim.   ATSAKYTI
Giedrius 2017-10-26 01:12:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Kad ji juk ir pasake: "turime fokusuotis į tą ženklišką tikrovę bei simbolinius turinius, kurie tarytum vedliai, sufleruoja, kaip galėtume pagerinti gyvenimo kokybę, kūrybinių bei gyvybinių jėgų rezervuarą. Tokių ženklų mūsų kasdienybėje yra gausu, tereikia išmokti juos pastebėti ir taisyklingai perskaityti"
  
Birute 2017-10-31 09:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na Jurga matyt dar nieks labai artimas nemire :(  
Demo 2017-10-25 09:12:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O jeigu pavyzdžiui turi mirusio mylimojo nuotrauką telefone,tai irgi gali būti kaškas netaip?   ATSAKYTI
Jelena 2017-10-25 11:59:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Būtų geriau nelaikyti mirusio žmogaus nuotrauką telefone ne tik dėl jo sielos ramybės, bet ir dėl Jūsų.Jį reikia paleisti...  
irena 2017-10-24 14:18:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
po vyro mirties nuotrauka laikiau ant komodos kur musu miegamasis yra kai pazvelgdavau i ja asaros bego upeliu nes man buvo geras kaip sutuoktinis ir draugas po keliu savaiciu pradejau keistai jaustis ko jis venge nekente nenorejo matyt as pasijutau jo vietoje taip pat kovojau uz jo mastymas kol jis gyvas buvo man tiesiog nenorejosi matyt ka jis nenorejo matyt salia bet drauge paprotino sako pavaziuos protas slepk nuotrauka taip ir padariau jau menuo lyg buc nuopeciu didziule nasta nusimetusi pradingo viskas ko nenorejau matyt liko pareiga aplankyt kapelius ir bendravimas su mylimais zmonem grizta tik nezinau kur nuotrauka padet    ATSAKYTI
Monika 2017-10-24 14:59:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-74
Berastė. Bent žinai kad taškas sakinio gale turi būt. Nu ir nachui..  
Rosit 2017-10-24 19:39:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Monika-kaimiete☺  
Rima 2017-10-31 08:42:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš laidotuvių nuotraukas deginu.Ugnis yra šventa ir paima viską ko nebereikia.O mirusio artimo nuotraukas reikia paslėpti iki metinių,kol žmogus išeina anapus.  
Petras 2017-10-24 08:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Telepatija, žmogaus smegenų ,minties jėga iki šiol labai mažai ištirti ir žinomi. Kaip buvo žmonių matoma ateitis (Vanga ,Mesingas) iki šiol lieka mįslė. Tuo naudojasi kai kurios raganos ,būrėjai. Katalikų tikėjime draudžiama tikėti "auksiniu veršiu" o tikėti vienintelį Dievą.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Astrologija (nuotr. 123rf.com)
Penktadienis Zodiako ženklams gali atnešti malonių potyrių. Visgi, jeigu nesugebėsite susidoroti su iškilusiais iššūkiais, mintis gali užplūsti ir neigiamos emocijos, ...
Astrologija (nuotr. 123rf.com)
Ketvirtadienis – ne pati palankiausia diena kai kuriems Zodiako ženklams. Astrologai prognozuoja, kad dauguma susidurs su įvairiais sunkumais. Kai kam patariama nesiimti ...
Paveikslėlis
Vienas smagiausių asmenybės testų tipų – optinės iliuzijos. Optinė iliuzija – tai tokia iliuzija, dėl kurios smegenyse esantys laideliai nesuveikia. Per sekundę nuo tos ...
Astrologija (nuotr. 123rf.com)
Trečiadienis – darbinga diena beveik visiems Zodiako ženklams. Astrologai pataria nešvaistyti laiko ir imtis tik svarbiausių darbų. Šis metas palankus tvarkyti ir finansinius ...
Paveikslėlis
Vienas smagiausių asmenybės testų tipų – optinės iliuzijos. Per sekundę nuo tos akimirkos, kai akys pamato vaizdą, mūsų smegenys apdoroja milijonus bitų informacijos, kad ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų