Keliautojo A. Bakučio istorija: sugrįžęs iš kelionės aplink pasaulį atrado kitokį Kauną

Virtuvės šefu dirbantis 23 metų Augustinas Bakutis prieš keletą metų ryžosi gyvenimo avantiūrai. Kartu su draugu į kelionę aplink pasaulį išvykęs kaunietis ne tik pakeitė požiūrį į gyvenimą, bet ir kitomis akimis pamatė besikeičiantį Kauną.

Augustinas Bakutis (nuotr. Organizatorių)

Pastaruosius metus nemažą laiko dalį praleidote užsienyje, ką ten veikėte?

Ilgai gyvenau užsienyje besimokindamas ir daug keliavau. Pavyko aplankyti visas Europos šalis, teko pabuvoti ir Azijoje, Irane, Pakistane, Indijoje, Tailande, Nepale ir t.t. O pasiryžimo didelio tam nereikėjo – esu jaunas žmogus, linkęs ieškoti ir judėti į priekį. Siekis kažką keisti, daryti geriau, paskatino leistis į kelionę. Kelionė buvo su tam tikrais sustojimais, pabuvimais mylimose vietose, tačiau viską sudėjus – kelyje praleidau kiek daugiau nei dvejus metus.

REKLAMA

Koks jūsų santykis su Kaunu?

Kaunas – mano miestas. Čia gimiau ir užaugau. Turėjau tiek gerų, tiek blogų akimirkų, tačiau tai ir kelia nostalgiją bei prisirišimą. Kauną visuomet mačiau kaip miestą, kuriame noriu, jog augtų mano vaikai, kuriame noriu pasenti. Kauniečiai ypatingi – jie linkę padėti, o kartais net ir eilę užleisti (šypsosi). O kelionė padėjo tiek miestą, tiek pačią Lietuvą labiau įvertinti. Supratau, kiek daug turime aplinkui. Ir džiaugiuosi matydamas, kaip dabar turimi resursai naudojami tikslingai: kuriamos naujos darbo vietos, o nauji projektai nelieka stalčiuose. Kaune matau daug gyvybės, judėjimo, geros trinties – tai geras dalykas.

Kas pasikeitė kol keliavote?

Iki dabar prisimenu, kokį miestą palikau išvykdamas – pilką, su netvarkingomis gatvėmis ir įvairiomis problemomis. Grįžau ne taip ir seniai – prieš gerus keturis mėnesius ir dabar noriu ploti Kaunui už nuostabų darbą, kurį atlieka miestas. Žmonės sako, jog tai dėl naujojo mero. Iš dalies sutinku – Visvaldas Matijošaitis nuostabus žmogus ir įdeda didelį indėlį į mūsų miestą. Tačiau manau, jog tai ne tik jis. Tai visa komanda - nuo valytojos iki patarėjo.

Žinau, jog ne tik aš, tačiau ir kiti gyventojai pastebi mieste vykstančius pasikeitimus ir mes tuo džiaugiamės. Ką pastebėjau kitose šalyse, kurias aplankiau - tai jog stipriausi ir laimingiausi žmonės ten, kur jie vieningi. Kurie žino savo praeitį, kurie pažįsta savo kaimyną, kurie turi daugiau pasitikėjimo vieni kitais. Vilniaus gimtadienio projektas - tai vienas iš jų. Jis suartino žmonės, miestus. Mus labiau suriš. Juk net įspėjimai, kuomet tvarkomi keliai, gali pakelti nuotaiką – „Kaunas tvarkosi“, „Kaunas švenčia“. Juk skamba nerealiai, tiesa? Dėl tokių mažų dalykų žmonės pradeda mėgautis savo miestu.

REKLAMA

Augustinas Bakutis (nuotr. Organizatorių)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų