Evelinos Zaicaitės gyvenimas neglostė jos jau nuo tada, kai ji dar buvo motinos pilve – mama gėrė, rūkė, vartojo narkotikus. Dėl tokio jos gyvenimo būdo, Evelinai teko pabuvoti ir kūdikių namuose, vėliau ją priglaudė teta. Bet ir čia gyvenimas apkarto – mergaitei reikėjo vykti į vaikų namus. Evelina sako niekada nepatyrusi nei mamos, nei tėčio meilės ir šilumos.

Evelina Zaicaitė (nuotr. asm. archyvo)

Evelina Zaicaitė (nuotr. asm. archyvo)

„Mano gimimas buvo ne ligoninėje, o namuose. Kiek žinau, kol manes mama laukėsi, ji vartojo ir alkoholį, ir narkotikus, ir rūkė – darė viską, ką galėjo, kad sau kenktų. Kiek žinau, buvau ir kūdikų namuose, o sulaukus dviejų-trejų metų teta, gyvenanti Šiauliuose, mane atėmė iš mamos dėl tokio jos gyvenimo būdo ir alkoholio vartojimo. Mano penkeriais metais vyresnę sesę, kai jai buvo keleri metai, taip pat atėmė iš mamos“, - tv3.lt pasakojo 18-tą gimtadienį neseniai atšventusi mergina.

REKLAMA

Tuomet iki devynerių metų Evelina su sese augo pas tetą, kurią mergina vadino mama. Tačiau ten taip pat buvo visko:

„Toje šeimoje visko būdavo, ir mušimo už menkiausius dalykus – na, nieko ypatingo, kaip kiekvienoje šeimoje. Tačiau negaliu sakyti, kad teta manęs nemylėjo – aš ją „mama“ vadinau, o ilgą laiką išvis nežinojau, kad ji nėra mano mama. Net neatsimenu iš tikro, kaip aš sužinojau, kad ta teta nėra mano mama. Aš tik atsimenu, kad, kai gyvenau pas tetą, mama ateidavo ne su manimi pabūti, o tik mano sesės atsiprašinėdavo. Su manimi tuo tarpu išvis nebendraudavo – retkarčiais tik kokių sausainių atnešdavo“, - nurodė Evelina.

Evelina Zaicaitė (nuotr. asm. archyvo)

Evelina Zaicaitė (nuotr. asm. archyvo)

Į vaikų namus

Tačiau padėtis pasikeitė, kai merginos teta susituokė su vyru, kuris smurtaudavo ir prieš jos tetą, ir prieš ją pačią.

„Mano sesė labai daug kartų kvietė vaikų teises dėl to smurto, po kurio laiko vaikų teisių atstovai atvažiavo ir pasiėmė sesę, o prie manęs atėjusi viena moteris paklausė, ar aš lieku, ar važiuoju su sese. Aš pasirinkau važiuoti su sese, nes man sesė buvo brangesnė. Taip, būdama 9-nerių, atsidūriau vaikų namuose Šiauliuose“, - prisimena Evelina.

Atsidūrusi vaikų namuose, pirmaisiais metais mergaitė turėjusi globėjus italus, pas kuriuos skraidydavo vasarą ir per žiemos atostogas. Tačiau net vaikų namų duona jai pasirodė geresnė nei italų glėbys.

„Tie globėjai nebuvo labai geri, jie buvo labai griežti. Kaip jie pasakydavo, taip ir turėdavo būti. Jie man nieko neleisdavo paimti – jei žmonės atnešdavo kokių saldainių, jie labai pykdavo, jei aš kažką paimdavau.

REKLAMA

Skridau iš viso pas juos šešis kartus – vasaromis ir žiemos metu. Tačiau man visai pas juos nepatikdavo - kai po pirmo karto grįžau į Lietuvą, iškart pasakiau, kad man ten nepatinka, tik niekas manęs nesiklausė.

Bet aš vis tiek turėjau pas juos važiuoti, o kiekvieną sykį, kai ten nuvažiuodavau, būdavo smurto : neiššluoju kambario tinkamai, gaudavau per veidą ar už rankos griežtai sugriebdavo. Daug grubumo ten sulaukiau“, - pasakojo mergina.

Galiausiai, po šeštojo karto, kai pas italus buvo kartu su sese, kuri taip pat matė grubų globėjų elgesį, grįžusi į Lietuvą Evelina pasakė, kad daugiau ten nebevažiuos.

Gyvenimas vaikų namuose

Po kurio laiko Evelina vėl buvo patekusi pas tetą, kadangi nebenorėjo būti vaikų namuose – ten Evelina jausdavosi nepalaikoma.

„Man labai trūko to, ką dažniausiai kiti gaudavo, o aš ne: jausdavausi išskirtinė, kad man jokio dėmesio neskirdavo, nepritapau ten. Todėl vėl buvau pakliuvusi pas tetą, pasiėmusią mane globai. Po to visgi vėl teko grįžti į vaikų namus, nes pas mano tetą atsirado kitas draugas, kuris gėrė ir vėl ranką kėlė. Todėl turėjau vėl grįžti į vaikų namus, ir ten buvau iki pilnametystės“, - kalbėjo mergina.

Reikia pagalbos įsikuriant

Gegužę, kai Evelinai suėjo 18, mergina iš vaikų namų išėjo – laimei, patiko į vienos geranoriškos šeimos rankas.

„Prieš dvejus metus susipažinau su viena labai malonia šeima, kurie mane geranoriškai priėmė, nes pas tetą, kuri turi naują draugą, tikrai negalėjau grįžti“,- kalbėjo ji.

Išeidama iš vaikų namų Evelina gavo kelis tūkstančius eurų ir planuoju pirkti butą Rokiškio rajone, tačiau jame yra tik dušas ir tualetas – merginai reikia visų baldų.

REKLAMA

„Man labai reikėtų žmonių pagalbos įsikūrimui – baldais. Jeigu vien šaldytuvas kainuoja virš 300 eurų, o man įsikūrimui telieka 400 eurų, tai nelabai įmanoma įsikurti... Man reikia ir lovos, ir skalbimo mašinos – žodžiu, visų baldų“, - kalba Evelina.

Mergina sako pati nuo rudens keliaus toliau mokytis į Kauną, kad taptų virėja. Evelina sako norinti mokytis, kad užsitikrintų ateitį. Ir nors tuomet artimiausius metus Evelina negyvens savo naujame bute Rokiškyje, tačiau jį nusipirkti vis tiek nori, nes, kaip ji teigia, vėliau tokios puikios progos taip pigiai nusipirkti gyvenamą vietą gali ir nebūti.

Evelina Zaicaitė (nuotr. asm. archyvo)

Evelina Zaicaitė (nuotr. asm. archyvo)

Bendrauja tik su viena močiute

Šiuo metu, kalbant apie giminaičius, Evelina labiausiai bendrauja su savo mamos mama. Kai bandė susipažinti su kita močiute, ji, kaip sako mergina, užtrenkė jai duris prieš nosį, nieko nenorėdama apie ją daugiau žinoti.

„Su mama labai mažai bendraujame, kartą ar kelis į metus pasimatome. Su sese irgi ryšio beveik nėra nuo tada, kai ji išėjo iš vaikų namų. Yra dar ir kitų giminių, bet jie kituose miestuose. Tėtį savo gyvenime mačiau vos kelis kartus. Taip ir nepajaučiau nei mamos, nei tėčio meilės“, - kalbėjo mergina.

Kas gali padėti Evelinai įsikurti, susisiekite dėl pagalbos perdavimo per labdaros fondą „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“. Taip pat galima pervesti pinigus į fondo sąskaitą:

LT267300010142143000. AB bankas Swedbank, b/k 73000, su nuoroda “Evelinai”.

 

 

 

 

 

Amdrius
2016-07-21 22:03:28
Labai geras patarimas, tik si mergaite jo nesupras...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
VALENTINA 2016-08-05 14:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gailo mergaites   ATSAKYTI
Greta 2016-07-24 00:31:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kad mergina jau mokosi virėja Šiauliuose, pirmas kursas pabaigtas... Kodėl tada reikia mesti mokslą ir eiti vėl mokytis virėja kitur?   ATSAKYTI
as 2016-07-23 18:11:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dirbu pati vaikų namuose, susipažinusi su ta sistema.
Auginu savo vaikus. Ir norėčiau atkreipti dėmesį, kad mano vaikai išėję savarankiškai gyventi negauna kelių tūksrančių eurų.Mano vaikai negauna kas dieną vaisių, saldumynų, ir netaško į sienas sakydami neskanu...Negaliu skaityti tokių straipsnių. Jie visą laiką įpratę gauti, nes jiem priklauso...Gaila, kad valstybė neskiria tiek daug dėmesio vaikams, augantiems šeimose. Juk tai nereiškia, kad jiems nieko netrūksta...   ATSAKYTI
Kataleja 2016-07-23 17:55:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Skaitau komentarus ir tiesiog nesuprantu tik vieno. Iš kut tiek pykčio? Iš kur tiek nenoro padėti. Kad ir kaip bebūtų kad ir kokia Evelinos situacija buvo patikėkite manimi tai palieka didžiuli randa viduje. Nei vienas nežinijot ir nežinosit kaip jai sunku visa tai buvo ištverti. Ji neprašo naujų baldų ar kažko praštmanaus tiesiog pasake kokias kainas matė. Net ir durnam aišku vien perskaičius straipsnį. Manau kreipiasi i visus nes daugeu nebera i ką kreiptis. Kad ir kokia ši situacija aš nenusiviliu ir tikiu kad atsiras gerų žmonių kurie padės. O jūs su savo tokiais negatyviais komentarais neverkit iš jūsų ji nieko neatims ir juns nuo to nebus blogiau. Kad ir kaip bebūtų Lietuviai tokie skurdi savo vidumi kad net baisu. Po tokių nelaimingų žmonių kurie nemoka džiaugtis gyvenimu praeina noras prašyti kada tau sunku. Neoamirškit mieli žmonės lengviau duoti negu imti!!!!!   ATSAKYTI
tiesa 2016-07-28 00:43:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
stebina jūsų toks geranoriškumas. O jūs pažįstate šią mergaitę ir žinote tikrąją situaciją, tikslus ir ketinimus? Susidaro nuomonė, kad kartu kūrėte šią istoriją…. Deja, tiesa kitokia.  
Arunas 2016-07-22 21:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ner apie ka ir diskutuoti is apsurdisku prasymu , nereik mergaitei nei baldu nei saldytuvo
zmones atsibuskit , reik pinigu :]]   ATSAKYTI
skaitytoja 2016-07-24 09:48:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pinigų merginai niekas neperves - nurodyta sąskaita yra fondo, kuris atsakingai elgsis su pinigais.  
is vaiku namu 2016-07-22 20:32:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
as ten pat gyvenau kur ir evelina. mano tevai taip pat alkoholikai ir tai dar turiu 3sese kurios ten gyvena broli ir kita sesyte kuri jau pas globeja ir viena pati rupinuose savo sesutem nei tevai niekas nesidomi tik aukso kalnus joms prizada irgi man iseinan is vaiku namu niekas nepadejo kaskaip bandziau isikurti susikurti kaska bet kas is to noriu kad ir man gerai butu ir mano sesutem gerai butu. as vieos savo seser klausiau kaip ji is ten is vaiku namu iseis kur eis ji net nedvejodama pasake kad pas tave, aisku as viriause sesuo esu kad ir kas butu visas priimciau pas save pati geriau miegociau ant zemes... tai man ir taip iseina daba reiketu cia pasisklebti prasyti kad padetu koki nama pasistatyti kur sesutes priimti.. yra tam mokykla kyri ismoko specialybe ir eini dirbt pats viska susikuri tiesio kiek moniu isejo is vaiku namu nei vienas nieko neprase nors neiko neturi nei mociuciu vieni kaip pirstai bet ir tai zino ko nori ir ko jiem reike. ir susikure jie gyvenima...   ATSAKYTI
skaitytoja 2016-07-24 09:51:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
prašyti tikrai nėra nusikaltimas pagal jokius įstatymus.  
Kaunietis 2016-07-22 18:56:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai daug visko nori panele, ir tokio amziaus jau buta tureti. Nu gal Rokiskyje nebrangus...
Is kur tokio amziaus panele gali buta nusipirkti, juk tik 18.. Kiti metu metais taupo. Nelogiska visiskai... Juk nekainuoja butas 2000 EUR, kad ir Rokiskyje. Ar esi bent dirbusi?
Nuvaziuok i Kauna, kaip ten zadi issilaikyti? Ar zinai kiek viskas kainuoja? nzn kaip ten zadi isgyventi net, jei nieko neturi, net pazistamu... Lietuvoje neimanoma susitaupyti ant buto. Pats asmeniskai i Norge islekes, tai jau baigiu taupyti...   ATSAKYTI
skaitytoja 2016-07-24 09:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kainuoja butai ir pigiau negu 2000 eu ( žinoma ne miestuose, o miesteliuose).Kaune mergina mokysis ir gyvens bendrabutyje,kaip ir didelė dalis Lietuvos jaunimo dalis.Savaitgaliais ir atostogoms griš į SAVO namus.O pasaulis tikrai ne be gerų žmonių.:) Linkiu ir jums tokių sutikt :)  
Anonimas 2016-07-22 18:33:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
300 uz saldytuva?! Jei negyvens tam bute, tai nauju baldu ir buitines technikos tikrai nereikia! Tam yra skelbimai ir sandeliai kur viska pigiai parduoda panaudotus, bet puikiai veikiancius. Manau merginai reiktu apsilankyti ten, o beje ir jau komentaruose zmones raso kad atiduotu ir net atveztu...   ATSAKYTI
che 2016-07-29 01:09:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai, kad šaldytuvui ir visai buitinei technikai yra skiriami pinigai išeinantiems iš vaikų namų. Ką čia panelė susigalvojo. O gal draugeliai ar giminė pamokė, kaip pasirinkti pinigų, juk tikrai yra gerų žmonių, kurie patiki viskuo, pvz., kad ir telefoniniais sukčiais.  
dima 2016-07-22 16:00:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mano situacija baisesne.ir nieks man
Nepades.nesuprantu kaip jus tv3 surandat tokius zmones kuriems maziausiai reikia pagalbos.ir darot is ju aukas.as isrgi is globos namu per nelaime tapau invalidu nei tewu nei gimines neturiu.liko paskutines dvi savaites ir mane isleis.i tokia situacija.as nieko neturiu nei tewu nei namu nei draugu.isleidzia i gatve gywent.tai gal ir man padesit.??iki to turejau darba vaika
Nuomavausi.o kaip neigaliam pradet gywenima is naujo be niekeno pagalbos?????   ATSAKYTI
skaitytoja 2016-07-24 10:02:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
prašykit ir Jums padės.Gal ne TV, gal kitur sulauksit pagalbos.O jei baisu , nemalonu , nepatogu, negražu , nemandagu ( ar kaip kitaip :)) prašyt -- tai jūsų požiūris.Prašyt ne nusikaltimas.  
Astrida 2016-07-22 15:32:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodel aukoti i fondą ???? Parašykit jos sąskaitos numerį. Geruoliai matai atsirado, visu pirma apie savo kišene galvoja. Ech ..   ATSAKYTI
pažįstu 2016-07-22 15:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
esu labai nustebusi, dėl Evelinos kreipimosi, nes jai buvo leista toliau gyventi globos namuose iki rudens, deja, atsisakė, pati išėjo. Pinigėlių savo sąskaitoje susitaupiusi turėjo nemažai, deja per 3 diena juos kažkur išleido. O kur įsikūrimo pinigai? Čia kažkas nesuprantama… Beje, mergaitė tikrai gera, tik sakyčiau ieško savarankiškumo neklausydama globėjų patarimų. Evelina, kreipkis į savo buvusius , kad ir laikinuosius namus.   ATSAKYTI
?? 2016-07-24 10:06:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai gal tie laikinieji namai nelabai svetingi Evelinai buvo, kad išėjo?  
Keista 2016-07-25 22:31:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nėra ko stebėtis, mergaite, įtartina padėjėja, gudriai pasiviliojusi ir gerumo sparnais prisidengusi... po kokio pusmečio nauja istorija bus....tokių sąlygų, kokios jai buvo sudarytos ne viena pavydėtų, bet tuomet ir įsikūrimo pašalpos negauni.....vėjų prirašyta, gal sesuo perskaitys   
Lūgita 2016-07-22 13:55:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galiu keleta baldu atiduoti, gal net nuvezti pasitaikius progai i ta puse vaziuoti. Kokie šos mergaites kontaktai. Noriu susisiekti.   ATSAKYTI
Edita 2016-07-22 13:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki. Džiugu matyti jog žmonės stengiasi. Pati esu bvusi globos namų auklėtinė ir žinau, kaip yra sunku gyventi savarankiškai. Geri darbai nelieka pamiršti. O kalbant apie mergaitės situaciją linkiu stiprybės ir sėkmės, kuriant gyvenimo pamatus. Esi tikra šaunuolė:)   ATSAKYTI
Elena 2016-07-22 12:50:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tik neaukot i to fondo saskaita pinigeliu nes jie tikrai neperduoda visos sumos kiek zmones suaukoja. juk del to ir laikosi tokie fondai. Geriau asmeniskai perduoti viska mergaitei   ATSAKYTI
Audrone 2016-07-22 15:43:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai kad neduoda tie fondai kontaktu  
mimi 2016-07-22 11:44:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebūtina važiuot į Kauną, kad įgytų virėjos specialybę,nuo šio rugsėjo maisto pramonės darbuotojus ruoš ir Rokiškio TVŽŪmokykla.Jei mergaitė pirks butą Rokiškyje, ir norės čia pasilikti tikrai baigusi mokyklą gaus darbą .Reikia tik noro ir kantrybės.Už tokius pinigėlius,kokius gauna šiai dienai našlaičiai,tik provincijoje gyvenamas plotas ir išeina .nusipirkti.   ATSAKYTI
Skaitytoja 2016-07-22 12:02:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kodėl nebūtina ?? Mergina gali laisvai rinktis mokymosi įstaigą. Turės SAVO namus ir galės mokytis kur patinka. Pats juodžiausias laikas baigėsi !!! :)  
up 2016-07-28 00:49:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mergaitė jau metus laiko mokėsi tos specialybės gyvendama globos namuose, deja, draugių keliauninkių trauka didesnė….  
Zinok 2016-07-22 11:28:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Butas turi būti ten, kur darbas. Kitaip- pinigai į balą. Ką ten veiks virėja? Toli dar iki pensijos   ATSAKYTI
patarimas 2016-07-21 21:33:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tik nepirk, mergaite, to buto, jei laikysi tuščią. Juk bus komunaliniai mokesčiai, kad ir negyvensi jame. Iš ko mokėsi?   ATSAKYTI
Amdrius 2016-07-21 22:03:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Labai geras patarimas, tik si mergaite jo nesupras...  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Pasaulinė Televizijos diena
TV3 televizija šiandien drauge su visu pasauliu švenčia Pasaulinę televizijos dieną. Per devyniasdešimt televizijos egzistavimo metų, ji tapo daugelio mūsų neatsiejama gyvenimo ...
Orchidėja namuose  (nuotr. YouTube)
Orchidėjos yra tikri gamtos stebuklai – jų dramatiški žiedai su tinklelius primenančiais ornamentais būna mėlynos safyrinės, violetinės ir levandų, baltų spalvų. Šių gėlių ...
Kalėdinės lemputės  (nuotr. 123rf.com)
Psichologas Robertas Petruškevičius sako, kad nebūtina laukti Kalėdų, jei norite džiaugtis jaukia šviečiančios girliandos šviesa. Tamsiuoju metų laiku jos gali būti reikalingos ...
Čiaupo valymas (nuotr. 123rf.com)
Daugelis namų šeimininkių sutiks, kad išvalyti vandens čiaupą taip, kad šis atrodytų lyg naujas ir blizgėtų, rimtas iššūkis. Ko gi moterys tik neprisigalvoja – imasi ...
Patarimai auginantiems veją: dažniausios klaidos ir pasiruošimas žiemai
Laidoje „Svajonių sodai“ – naudingi patarimai, ka padaryti su vėjapjove žiemą, kad ji pavasarį ne tik veiktų be priekaištų, bet ir tinkamai pjautų žolę. Sodo technikos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų