Kataraktos gydymas privačiai gali būti nemokamas

Geras regėjimas – gyvenimo būtinybė, o ne privilegija. Tačiau, bėgant metams, dažnas vyresnio amžiaus žmogus pajunta, kad jo matymas suprastėjo, akis lyg aptraukė rūkas, atsirado nemalonūs pojūčiai vairuojant tamsoje, jautrumas ryškiai šviesai.

Tai gali būti ženklas, kad vystosi katarakta – akies lęšiuko drumstis, kuri ir sukelia regėjimo problemų. Įprasta manyti, kad katarakta serga tik vyresnio amžiaus (60–70 metų) žmonės, tačiau pasitaiko ir įgimtos kataraktos atvejų. Tikslios kataraktos vystymosi priežastys nėra žinomos. Manoma, kad akies lęšiuko drumstis atsiranda dėl natūralaus senėjimo proceso sutrikus medžiagų apykaitai pačiame lęšiuke.

REKLAMA

Medicinoje išskiriami keli kataraktos tipai: branduolinė (kai regėjimas blogėja palaipsniui, tenka dažnai keisti akinius), žievinė (kai dvigubinasi daikto vaizdas, matomi žiedai aplink objektus), užpakalinė subkapsulinė (rečiau pasitaikanti, tačiau bene labiausiai regėjimą pažeidžianti ligos forma). Jei liga ima vystytis vienoje akyje, žmogus dažnai nejaučia, kad jo regėjimas blogėja, nes visas matymo krūvis tenka sveikajai akiai. Deja, negydoma katarakta gali sukelti visišką aklumą, todėl privalu rūpintis savo akimis ir reguliariai tikrintis regėjimą. Pagrindinis kataraktos gydymo būdas – natūralaus drumsto akies lęšiuko pakeitimas skaidriu dirbtiniu lęšiu. Šis lešiukas vadinamas intraokuliniu, implantuotas akyje jis išlieka visam gyvenimui. Šiandien tai viena sėkmingiausių operacijų, kuri trunka labai neilgai, o žmogaus regėjimas po jos ženkliai pagerėja.

Turbūt daugelis savo aplinkoje turime artimųjų ar pažįstamų, kurių regėjimas pradėjo prastėti dėl didėjančio akies lęšiuko drumstumo – kataraktos. Nors dabar virtualioje erdvėje apstu informacijos apie šios ligos gydymą teikiančias klinikas, vyresnio amžiaus katarakta sergantys žmonės ne visada žino, kokias galimybes siūlo šiandienos medicina. Todėl tampa svarbu apie kataraktos operacijas ir siūlomas gydymo sąlygas žinoti kiekvienam iš mūsų, kad galėtume padėti ir patarti savo šeimos nariams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų