Abortas dvigubai padidina psichinių ligų riziką

Pasak mokslininkų, moterys, kurioms buvo atliktas abortas patenka į didelę psichinės sveikatos ligų rizikos grupę. Tyrimais buvo nustatyta, kad abortą patyrusios moterys turi dvigubai didesnę riziką susirgti psichinėmis ligomis lyginant su kitomis moterimis.

Britanijos konservatorių partijos narė Nadine Dorries siūlo priimti pataisą, kuria remiantis moterų bus reikalaujama pasitarti su nepriklausomu konsultantu, prieš priimant sprendimą atlikti abortą,.

„DailyMail“ naujienų portalui panelė Dorries vakar pranešė, kad jai nuolat grasinama ir ji yra šmeižiama dėl savo požiūrio į abortus. Nors daugelis organizacijų šiuo metu ir siūlo abortų konsultacijas, jos gali būti neobjektyvios, kadangi organizacijų pelnas priklauso nuo nėštumo nutraukimo skaičiaus.

Siūlymui priimti minėtąją pataisą pritaria ir Karališkosios kolegijos psichiatrijos padalinio profesorė Priscilla Coleman, kurios tyrimas buvo publikuojamas viename Britanijos žurnalų apie psichiatriją.

P. Coleman siekdama įrodyti, kad nėštumo nutraukimas yra glaudžiai susijęs su psichinėmis ligomis, tapo pagrindiniu už abortą Amerikoje šalininkų taikiniu.

Nors kritikai ir nepalankiai vertino moters tyrimo rezultatus, jiems nepavyko pakenkti akademinei profesorės reputacijai ir straipsnio publikacijai apie aborto sąsają su nerimu, depresija, alkoholizmu, piktnaudžiavimu narkotikais ir savižudybe.

REKLAMA

Pirminiai mokslininkų tyrimai teigė, kad nėštumo nutraukimas ne didina, o, priešingai, mažina moters sveikatos problemų riziką. Tuo tarpu profesorės Coleman tyrimo analizė, paremta 22 atskirais projektais, kurie išanalizavo 163 831 aborto atvejus, pateikia kontraversiškas išvadas..

„Rezultatai atskleidžia, kad abortas yra susijęs su vidutinio sunkumo ir sunkiomis psichologinėmis problemomis.“

„Apskritai, rezultatai rodo, kad moterys, patyrusios abortą 81% padidina psichikos sveikatos problemų riziką ir apie 10% psichinės sveikatos sutrikimų buvo tiesiogiai susiję su nėštumo nutraukimu“, - teigė ji.

Tyrimas taip pat atskleidžia, kad abortas 34% padidina nerimą sukeliančius veiksnius, 37% padidėja tikimybė susirgti depresija, 110%  - piktnaudžiavimas alkoholiu, 220% - narkotinėmis medžiagomis ir 155% padidėja savižudybės tikimybė.

„Šie veiksniai turėtų būti aptarti su nepriklausomu konsultantu dar prieš atliekant abortą“, - tikina profesorė.

„Labai svarbu, kad moterys žinotų kokios problemos joms gresia nutraukus nėštumą. Todėl šis visapusiškas, plataus mąsto mokslinis tyrimas yra sveikintinas žingsnis“, - kalbėjo krikščionių medicinos fondo narė, Philippa Taylor.


Rašyti komentarą...
G
GBR
2011-09-02 19:18:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal pagaliau atsiras vilties ir poabortinį sindromą įrašyti į psichinių sutrikimų sąrašus? Kiek žinau, jis vis dar ignoruojamas.
Atsakyti
0

A
Asta
2011-09-17 17:07:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka dievas sukure, ta zmogui nevale sunaikinti! As pries abortus ir visokias panasias zudynes! Taip,-Zudynes! Nes abortas tikras kudikio nuzudymas, kuris ispjaustomas gabalais! Baisu!!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų