Norite puansetijomis džiaugtis ilgą laiką? Pasakė, ką reikia padaryti

Ar jūsų puansetija greitai pradžiugins dailiais žiedais, priklauso nuo keleto dalykų. Augalo brandos, kada jį įsigijote ir kaip jį prižiūrite. Jei tinkamai jomis rūpinsitės, puansetijos džiugins keletą savaičių, o kai kurios jų rūšys – net kelis mėnesius.

Puansetija  (nuotr. Shutterstock.com)

Išsirinkę savo puansetiją, būtinai prieš nešdamiesi namo gerai ją suvyniokite, nes kontaktas su žema temperatūra net ir kelioms minutėms gali pažeisti pažiedes ir lapus.

Namuose puansetiją išvyniokite ir pastatykite netiesioginiuose saulės spinduliuose. Geriausiai puansetijai tinka šešios valandos šviesos per dieną. Žiūrėkite, kad augalas nesiliestų prie šalto lango, rašoma illinois.edu

Puansetijas taip pat reikia laikyti atokiai nuo vėsių skersvėjų ir radiatorių, oro kondicionierių ir atvirų durų bei langų. Puansetijoms geriausiai tinka 16–21°C temperatūra, o naktį – 13°C. Per aukštoje temperatūroje laikomas augalas gyvens trumpiau. Todėl jei įmanoma, naktį puansetijas perneškite į vėsesnį kambarį.

Kasdien tikrinkite žemę. Vazoną rinkitės su skylėmis dugne, kad vandens perteklius galėtų nutekėti. Laistykite tada, kai žemė būna sausa. Palaukite, kol vanduo nutekės po vazonu, ir tada jį išpilkite. Nuvytusių augalų pažiedės nukris daug greičiau.

Puansetiją tręškite, jei ruošiatės ir toliau ją laikyti, pasibaigus šventiniam sezonui. Kambarinių augalų trąšų papurkškite kartą per mėnesį. Netręškite žydėjimo laikotarpiu. Jei gerai ja rūpinsitės, puansetijas jus džiugins 6–8 savaites.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų