Retą smegenų ligą sumaišė su psichikos sutrikimu: 25-erių mergina įspėja kitus

Prieš ketverius metus Lucy Dawson buvo Lesterio universiteto studentė, studijavusi kriminologiją ir svajojo dirbti policijoje.

10

Tačiau mergina lyg iš giedro dangaus patyrė du manijos epizodus, o jos elgesys darėsi vis nepastovesnis. 

Tris mėnesius ji praleido psichiatrijos skyriuje ir kentėjo nuo didelių priepuolių, tarp jų – iškrito iš lovos ir nusidegino koją į radiatorių, pažeidė sėdmens raumenį, o tai reiškia, kad dabar ji turi vaikščioti su lazda ar ramentu.

Tačiau Lucy iš tikrųjų neturėjo psichinės sveikatos problemų – vietoj to, ji sirgo reta smegenų liga, encefalitu, kuri atsiranda, kai smegenys patinsta dėl infekcijos, rašoma metro.co.uk.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lucy Dawson

25-erių Lucy daug dirbo, kad pasveiktų, sugebėjo baigti universitetą ir tapo modeliu. Lucy sakė:

„Atsižvelgdama į tai, kad viskas buvo visiškai siaubinga. Tėvai manė, kad mane prarado – pažodžiui jiems buvo pasakyta, kad mirsiu.

Dabar aš gyvenu pati, esu savarankiška. Tai buvo ne tik fizinė ir neurologinė kelionė, bet psichologinė trauma. Buvo dienų, kai norėčiau tiesiog gailėtis savęs ir verkti kiekvieną dieną.

Puikiai prisimenu, kai „Facebook“ skaičiau apie 21-erių metų vyrą, mirusį nuo encefalito, ir tai buvo ta akimirka, kai pasikeičiau.

Maniau, kad šie žmonės padarytų viską, kad tas žmogus grįžtų. Todėl nebegaliu praleisti nė sekundės norėdama, kad gyvenimas būtų kitoks, ar norėdama nepabusti.“

Liucija mėgavosi trečiaisiais universiteto metais, kai jai prasidėjo intensyvi migrena ir jautėsi prislėgtas, daug laiko tiesiog gulėdavo lovoje.

„Mano draugai sakė, kad mano charakteris visiškai pasikeitė", – prisiminė ji.

Tada, tarsi iš dangaus, Lucy turėjo du manijos epizodus. Ji sudarkė savo kambarį, pradėjo maniakiškai juoktis ir verkti, rėkti, kad niekada neturės vaikino. Tėvai suskubo jai padėti, ir ji buvo nuvežta į Linkolno apygardos ligoninę.

REKLAMA

Pakeliui Liucija judėdama bandė iššokti iš jų automobilio, o ligoninės laukiamajame nuplėšė visas užuolaidas. Ji buvo paguldyta į psichiatrijos skyrių ir ten buvo tris mėnesius, kol jai galiausiai diagnozuotas encefalitas.

„Visą laiką jie sakė, kad aš turiu protinį sutrikimą", – sakė ji.

 „Per tuos tris mėnesius, kiekvieną dieną, mano elgesys blogėjo, kol buvau neatpažįstama. Kiekvieną dieną aš galėjau vis mažiau kalbėti. Aš nemačiau prasmės. Galiausiai visiškai negalėjau judėti“. Gydytojai nusprendė išbandyti elektrokonvulsinę terapiją, kurią NHS retai naudoja, kad per smegenis eitų mažos elektros srovės.

„Tai buvo visiškas stebuklas, tai tarsi atstatė mano smegenis“, – sakė Lucy.

Ji buvo perkelta atgal į ligoninės lovą, tačiau ją vis ištikdavo smarkūs priepuoliai.

Liucija buvo paleista iš ligoninės per Kalėdas, tačiau negalėjo vaikščioti, todėl jai reikėjo naudotis invalido vežimėliu. Ji negalėjo pajudinti kojos ir didžiąją dienos dalį praleido miegodama. Po Kalėdų jos šeima toliau siekė gydymo ir sausio mėnesį jai pagaliau buvo diagnozuotas encefalitas – praėjus trims mėnesiams po to, kai ji iš pradžių buvo paguldyta į ligoninę.

Lėtai, laikui bėgant, globojama ir palaikoma šeimos, Liucija pasveiko ir netgi sugebėjo baigti universitetą.

Lucy taip pat pradėjo dalytis savo istorija tinklaraštyje ir susipažino su dešimtimis kitų žmonių, patekusių į panašias situacijas.

„Aš sužinojau, kaip siaubingai klaidingai gali būti diagnozuota būklė“, – sakė Lucy. „Štai kodėl man taip svarbu apie tai kalbėti.“

Ji taip pat pasirašė sutartį su „Zebedee“ – modelių valdymo agentūra, kuri specializuojasi darbe su neįgaliais žmonėmis – ir dabar ji yra pagrindinių prekės ženklų modelis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų