Pamatykite pirmieji: parodė, kaip atrodys Kauno kalėdinė eglė

Ketvirtadienį ryte Kauno rotušėje menininkė Jolanta Šmidtienė pristatė, kaip šiemet atrodys pagrindinė miesto kalėdinė eglė. Pasirodo, kad kūrėją sukurti būtent tokiais motyvais puoštą eglę įkvėpė ne kas kitas, o saldusis morengas.

Pagrindinį Kalėdų simbolį Kaune vėl kuria unikalių eglučių autorė – menininkė Jolanta Šmidtienė. Jos idėjos ir darbai kasmet maloniai nustebina ir džiugina kauniečius bei miesto svečius.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Štai, kaip atrodys Kauno eglė 2020

Pernai Rotušės aikštėje dominavusias ryškiaspalves „kosmines“ dekoracijas pakeis kalėdinės pasakos motyvai. Eglė bus visiškai kitokia, bet tradiciškai kerinti ir šventiška

Metai buvo sudėtingi, tad Kalėdos Kaune tegul bus ramios ir lengvos. Tai atspindi ir šių metų šūkis:

„Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“. Į Rotušės aikštę sugrįš šviesios spalvos, o čia vykdavusios veiklos ir pramogos iš kalėdinio miestelio persikels į virtualią erdvę ir miestiečių namus“, – anksčiau pasakojo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Įkvėpimo sėmėsi iš morengų

J. Šmidtienė atskleidė, kad inspiracija šių metų Kalėdų simboliui ją aplankė netikėtai. Namuose, smaližiaudama morengais, ji atkreipė dėmesį į dailią deserto tekstūrą. Žinoma tekstilininkė tiki, kad saldumynai yra neatskiriama švenčių dalis, ypač šių dienų kontekste, kai žmonės namuose praleidžia itin daug laiko.

„Norėjosi sukurti tokią, kuri būtų saldi, lengva ir kvepianti namais. Bandėme išgauti skirtingas tekstūras ir galiausiai atradome vieną, kuri ypač primena morengą ar plaktą grietinėlę. Dabar iš to ir gimsta Kauno kalėdų eglė“, – šypsodamasi pasakojo menininkė.

Bendradarbiaudama su Kauno kultūros centru, šiųmečius kalėdinio miestelio papuošimus menininkė kuria panaudodama 2018 metais miesto įsigytus šventinių dekoracijų pagrindus, karkasus bei detales. Kaip įprastai, intensyviuose darbuose talkina gausi savanorių komanda.


Rašyti komentarą...
f
fu
2020-11-26 15:25:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip šiukšles sumestos ankrūmo taip ir atrodo.Nieko gražaus
Atsakyti
-1

E
Elena
2020-11-26 14:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu kaip atrodis,kai bus daug sniego
Atsakyti
-2

G
Gaidjirdis
2020-11-26 14:38:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai. Gal būtų galima ją suvalgyti po švenčių jeigu tokia saldi
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų