Kaunietis kasmet kitiems kuria kalėdinį stebuklą: likimas jam už tai atsilygino žmona

Sakoma, kad per šventes vyksta tikri stebuklai, tačiau dažniausiai juos sukuria patys žmonės. Štai 24-erių Deividas Šadis šiemet jau šeštus metus iš eilės taps Kalėdų seneliu ir lankys ligoninėje gulinčius vaikus bei vienišus senelius, padės sunkiau gyvenančioms šeimoms. Vaikinas džiaugiasi, kad taip gali praskaidrinti kitų kasdienybę ir mano, jog likimas jam už gerus darbus jau atsidėkojo nuostabia žmona ir dukrele.

6

Kaune gyvenantis ir ugniagesiu gelbėtoju dirbantis Deividas šią gražią akciją pradėjo būdamas vos 18-niolikos. Šiam žingsniui jį paskatino asmeninė patirtis, kadangi kartą Kalėdas jam ir pačiam teko sutikti ligoninėje.

„Tuo metu atrodė, kad ten labai liūdna, nemalonu, nuotaika slogi, o kai kurie vaikai išvis buvo be tėvų. Man norėjosi kaip nors padėti, kad per šventes ten būtų daugiau džiaugsmo.

Po kelerių metų parduotuvėje pamačiau Kalėdų senelio kostiumą, nusprendžiau jį nusipirkti ir nuvažiuoti aplankyti vaikų. Taip vieną kartą, antrą, o dabar tai jau tapo tradicija“, – idėjos pradžią prisimena pašnekovas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 24-erių Deividas per šventes virsta Kalėdų seneliu: tai daro dėl kilnaus tikslo

Lanko ne tik vaikus

Į ligoninę pirmą kartą aplankyti vaikų Deividas keliavo ne vienas, prie jo prisijungė teta ir jos draugė. Vaikinas persirengė Kalėdų seneliu ir kartu su savo pagalbininkėmis dovanojo šventinę dvasią Kauno klinikose gulėjusiems mažiesiems ligoniukams.

„Per tikrąją Kalėdų dieną ėjome į palatas, pasveikindavome su šventėmis, įteikdavome dovanėles. Visi buvo labai nustebę, personalas klausė, kas čia per organizacija, koks apsilankymo tikslas, kokia mums nauda iš to, bet mes viską darėme tik dėl gerų emocijų, be jokios naudos sau.

Vaikai tikrai labai nustemba, jų veiduose atsiranda šypsenos ir visiems būna labai smagu, nes niekas to nesitiki. Dėl to verta stengtis“, – entuziastingai kalba vaikinas.

Laikui bėgant, Deividas ir jo bendraminčiai su šventėmis pradėjo sveikinti ne tik vaikus, bet ir vienišus senelius, o pernai lankėsi ir Krizių centre.

REKLAMA

„Būna ir iš kitų žmonių prašymų, kad, pavyzdžiui, mūsų kaimynė labai vargingai gyvena, ar būtų galima atvykti ir įteikti jai dovanėlę. Tai kiekvienais metais būna ir taip, kad nuvykstame pas kokią šeimą ir išpildome norus.

Pernai vienas vaikas labai norėjo mašinėlės su valdymo pultu, tai nupirkome. Šiais metais vienas kolega jau padovanojo žaidimų konsolę, dabar ieškosime šeimos, kuriai labiausiai reikia ir padovanosime“, – dalijasi Deividas.

Kiti žmonės prie akcijos prisideda vangiai

Vaikinas pasakoja, kad ruošimasis šiai akcijai kiekvienais metais prasideda iki Kalėdų likus maždaug mėnesiui. Per tą laiką jis perka dovanėles, jas pakuoja, derina apsilankymų detales, o vaikus, vienišus senelius ir sunkiau gyvenančias šeimas lanko tikrąją Kalėdų dieną:

„Viskas prasideda nuo ankstyvo ryto, tad mes kaip ir aukojame savo Kalėdas. Todėl stengiamės kaip galėdami greičiau visus aplankyti, nes šeimos mūsų laukia namuose.“

Iš pradžių visas dovanėles jis su kitais geradariais pirko vien iš savo lėšų, tačiau vėliau socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė grupę, kurioje dalijasi informacija apie akciją.

„Stengiamės įtraukti ir kitus, kad prisidėtų. Esu pastebėjęs tai, kad tie, kurie turi mažiausiai, prisideda daugiausiai. Kitus sunku prikalbinti, daug kas nepasitiki, galvoja, kad mes turime iš to naudos, bet taip nėra.

Mes nesame kokia nors organizacija, tiesiog paprasti žmonės iš gatvės, kurie paėmė, nuvažiavo, padarė ir pralinksmino vaikus“, – sako Deividas.

Viską daro dėl gerų emocijų ir šypsenų

Jis nurodo, kad būtent šypsenos, nuoširdus džiaugsmas ir yra didžiausias įvertinimas bei padėka už gerus darbus.

REKLAMA

„Norisi bent kažkiek praskaidrinti nuotaiką, prisidėti prie to, kad šventės būtų sutiktos su šypsenomis. Vaikai labai džiaugiasi pamatę Kalėdų senelį, ligoninėje seka paskui. Smagu pamatyti tas geras emocijas.

Tai ir yra įsimintiniausias dalykas, nes jos sukyla, kartais pasirodo ir ašaros. Žmonės netiki, kad tokie dalykai vyksta. Pavyzdžiui, senelių tiek metų niekas nelankė, o dabar pas juos atvažiavo. Suvirpa ir jų pačių širdelė, ir mūsų. Gera matyti, kai žmogus džiaugiasi“, – šypsosi Deividas.

Ir nors jis į ligoninę veža įvairias simbolines dovanėles – saldainius, meduolius, spalvinimo knygeles ir flomasterius, kad vaikai ligoninėje turėtų užsiėmimą, sako, kad svarbiausios dovanos iš tiesų yra visai kitos:

„Visų pirma, dovanojame geras emocijas, šypsenas, apkabinimus. Seneliams tos dovanėlės mažiausiai rūpi, jiems didžiausią džiaugsmą teikia pats apsilankymas, pasikalbėjimas, dėmesys.“

Pavyzdžiu seka ir kiti

Taip pat vaikinas atskleidžia dar vieną malonų dalyką – prie šios akcijos noriai prisideda ir tie, kuriuos prieš metus ar kelis jis su bendraminčiais lankė ligoninėje.

„Nemažai yra tokių atvejų, kad žmonės gulėjo ligoninėje anksčiau, mes juos aplankėme, o dabar jie patys prisideda. Labai smagu, kad žmonės, gavę tokią dovaną, padeda mums ir toliau daryti gerus darbus“, – sako tarsi gerų darbų ratą pradedantis ir užsukantis vaikinas.

Kiekvienais metais atsiranda ir savanorių, kurie parašo Deividui, nes nori prisidėti prie akcijos ir kartu dovanoti Kalėdų stebuklą:

„Pavyzdžiui, praėjusiais metais gavosi labai nuotaikinga akcija, nes atsirado savanorė, kuri parašė, jog nori vykti kartu, taip atsirado snieguolė. Prisijungė ir dar vienas mano draugas, kuris taip pat išsinuomojo kostiumą ir važiavo kartu. Buvo labai smagu, netrūko geros nuotaikos.“

REKLAMA

Deivido ir kitų geradarių pavyzdžiu jau seka ir kitų miestų gyventojai:

„Žmonės rašo, kad mes juos įkvepiame, kad jie irgi keliauja per kitus miestus, kuria tokius dalykus, važiuoja į ligonines.“

Akcija padėjo atrasti ir meilę

Pasidomėjus, kaip šiais metais bus su šia akcija ir ar ji, esant sudėtingai koronaviruso situacijai Lietuvoje, išvis įvyks, Deividas nepraranda pozityvumo ir viliasi, kad viską pavyks suorganizuoti.

„Šiais metais jau skambinausi į ligoninę, žinoma, dar reikės viską tikslintis, bet panašu, kad akcija vyks, bent kažkiek tikrai važiuosime. Tik turbūt Kalėdų seneliui teks pasidaryti koronaviruso testą prieš 24 valandas“, – šypsosi pašnekovas.

Jis neslepia, kad, turint šeimą, kiekvienais metais laiko akcijai lieka vis mažiau, tačiau kol kas nežada jos nutraukti:

„Vis tiek norisi pabūti su šeima, atrodo, kad aukoji tas šventes, o ir pasiruošimas atima daug jėgų... Bet nesinori numesti, todėl stengiuosi daryti tiek, kiek galiu, ir toliau vykdyti akciją, dovanoti gražias emocijas kitiems.“

Deividas tiki karma ir tuo, kad už gerus darbus vėliau atlyginama su kaupu, tačiau sako, jog jam likimas jau atsidėkojo.

„Savo žmoną aš jau pažinojau, tačiau prieš dvejus metus mes pradėjome artimiau bendrauti būtent dėl šios akcijos. Ji man parašė, kad nori perduoti dovanėlę ir taip pradėjome bendrauti. Dabar ji mano žmona ir jau turime vaiką. Tad man atrodo, kad karma man jau grįžo“, – šiltai kalba vaikinas.

Praėjusių metų akcijos vaizdo įrašą galite pamatyti čia.

Deividas kviečia norinčius prisidėti prie akcijos ir pasidalinti šiluma parašyti asmeniškai jam, o galinčius finansiškai prisidėti prie dovanėlių sergantiems vaikams ir seneliams kviečia paaukoti šiais rekvizitais: Deividas Šadis, LT867300010138603457 (Swedbank), paskirtis – Kalėdinė akcija vaikams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų