Kaune sutvisko pagrindinė miesto eglė: įvertinkite, kaip ji atrodo

Kaunas šeštadienio vakarą įžiebė savo pagrindinę kalėdinę eglę, kuri gyventojus džiugins iki pat Trijų karalių. 

18

Šiemet kauniečiai gali didžiuotis savo „saldžia“ kalėdine egle, kurią sukurti Jolantą Šmidtienę įkvėpė ne kas kitas, o morengai. Pernai Rotušės aikštėje dominavusias ryškiaspalves „kosmines“ dekoracijas šiemet pakeitė kalėdinės pasakos motyvai. Kauniečių eglė šiemet visiškai kitokia, bet tradiciškai kerinti ir šventiška.

Kviečiame 2020-ųjų metų Kauno kalėdinę eglę išvysti mūsų nuotraukų galerijoje: 

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Eglės įžiebimas Kaune 2020

Metai buvo sudėtingi, tad Kalėdos Kaune bus ramios ir lengvos. Tai atspindi ir šių metų šūkis: „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“. Į Rotušės aikštę sugrįžta šviesios spalvos, o čia vykdavusios veiklos ir pramogos iš kalėdinio miestelio persikelia į virtualią erdvę ir miestiečių namus“, – prieš kurį laiką pasakojo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Atsižvelgiant į šalyje galiojančius saugumo reikalavimus bei rekomendacijas, šįkart tradicinės miestelio veiklos iš Rotušės aikštės persikels į virtualią erdvę. Mažųjų kauniečių ypač pamėgtos edukacijos, dirbtuvėlės ir kitos veiklos drauge su kalėdiniu paštu lankytojų lauks internete – kaledos.kaunas.lt

Įkvėpimo sėmėsi iš morengų

J. Šmidtienė atskleidė, kad inspiracija šių metų Kalėdų simboliui ją aplankė netikėtai. Namuose, smaližiaudama morengais, ji atkreipė dėmesį į dailią deserto tekstūrą. Žinoma tekstilininkė tiki, kad saldumynai yra neatskiriama švenčių dalis, ypač šių dienų kontekste, kai žmonės namuose praleidžia itin daug laiko.

„Norėjosi sukurti tokią, kuri būtų saldi, lengva ir kvepianti namais. Bandėme išgauti skirtingas tekstūras ir galiausiai atradome vieną, kuri ypač primena morengą ar plaktą grietinėlę. Dabar iš to ir gimė Kauno kalėdų eglė“, – šypsodamasi pasakojo menininkė.

Bendradarbiaudama su Kauno kultūros centru, šiųmečius kalėdinio miestelio papuošimus menininkė kūrė panaudodama 2018 metais miesto įsigytus šventinių dekoracijų pagrindus, karkasus bei detales. Kaip įprastai, intensyviuose darbuose talkino gausi savanorių komanda.

REKLAMA

Papuoš tūkstančiai švieselių

Kalėdinę dvasią visame Kaune jau žadina įsibėgėję miesto puošimo darbai. „Lietučio“ girliandos sužibės virš pagrindinių miesto gatvių, o žiemiškai „apšerkšnijusiomis“ dekoracijomis pasipuoš Kauno tiltai. Tradiciškai švieselėmis pasidabins ir senamiesčio gatvės, Santakos parkas bei Smetonos alėja.

Rotušės aikštė kauniečius taip pat pasitiks gerokai šviesesnė nei anksčiau. Šiemet kur kas daugiau lempučių ir girliandų sužibs medžiuose, o aikštę supančių pastatų fasadus išryškins prožektorių šviesos.

„Aišku viena – nors šiemet gražiausios žiemos šventės bus kitokios nei įprastai, jas vis tiek pasitiksime šviesiai ir jaukiai, leisdami laiką artimiausių žmonių draugijoje, nesibūriuodami ir mėgaudamiesi pasipuošusiu miestu iki pat Trijų karalių“, – pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Vilniaus eglės įžiebimą žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
A
As
2020-11-29 07:07:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai grazi egle,bet svarbiausia kad ir matai papuosta egle,o vilniaus va yra statinys,kur jau turi ijungti fantazija kad isivaizduotum egle,nes kurejai jug pasake kad cia yra miesto egle.Kauno egle labai grazi,ir svarbiausia kad tikrai matai egle o ne statini.(siais laikais kartais ziuri i vyra o matai moteri,taip ir su eglem kai kur)
Atsakyti
0

G
Gintare
2020-11-28 19:11:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grazi labai
Atsakyti
-5

K
Kauno fanė
2020-11-29 08:53:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai kauniečiai.Labai įspūdinga eglutė ir ją supanti aplinka.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų