Rekomenduoja miegoti be pižamos: įvardijo privalumus

Žmonės, kurie miega mažiau, dažnai turi problemų su svoriu, būna mažiau fiziškai aktyvūs ir apskritai susiduria su daugiau sveikatos problemų. Tačiau yra vienas paprastas būdas, kaip išvengti šių problemų – tiesiog nusivilkite pižamą.

Pižama  (nuotr. Shutterstock.com)

„Bright side“ sudarė sąrašą priežasčių, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę atsisakyti pižamų.

1. Padeda geriau išsimiegoti

Pasirodo, kad mūsų kūnai pailsi geriau, kai kūno temperatūra yra šiek tiek žemesnė. Net menkiausias temperatūros pokytis, pavyzdžiui, 0,4 °C gali paveikti smegenų sritis, kurios reguliuoja miegą ir taip jį sutrikdyti. Žinoma, papildomi drabužiai pakelia kūno temperatūrą, todėl natūralu, kad miegodami be jų, pailsėsite geriau.

2. Apsaugo odą

Atlikti tyrimai parodė, kad prieš vyrai pižamas keičiasi maždaug kas 13 naktų, o moterys – kas 17. Tačiau higienos specialistai sako, kad to vis tiek neužtenka, jeigu norite, kad pižamose nesikauptų kenksmingos bakterijos. Be to, tekstilės gamyboje naudojami chemikalai gali dirginti odą, todėl daug sveikiau miegoti nuogiems.

3. Gerina santykius

Odos kontaktas, kaip įrodyta, padidina vadinamojo „meilės hormono“ – oksitocino – kiekį tarp mamos ir naujagimio, tai lemia didesnį prisirišimą vienas prie kito. Be to, įrodyta, kad mes jaučiamės artimesni su tais, su kuriais liečiamės, todėl odos kontaktas su partneriu padarys jus artimesnius.

4. Neleidžia priaugti svorio

Nakties metu palaikoma žemesnė kūno temperatūra taip pat padeda išlikti lieknesniems. Vienas tyrimas įrodė, kad žemesnė temperatūra organizme paskatina kalorijų deginimą ir žmonės, miegantys vėsesnėje temperatūroje, sudegina 75 kalorijomis daugiau nei tie, kurie miegojo šiltesniame kambaryje. Pižamos padidina kūno temperatūrą, todėl miegodami su jomis sudeginate mažiau kalorijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų