Ar ausyčių pradūrimas kūdikiui tikrai pagerina regėjimą?

Kartais tėveliai priima sprendimą pradurti kūdikio ausytes ir įverti auskarus tiesiog dėl grožio, tačiau kai kurie teigia, kad tai padeda pagerinti regėjimą. Ar šis teiginys pagrįstas ir ar verta kūdikiui praverti ausis? 

Auskarai kūdikiui (nuotr. Shutterstock.com)

Nėra jokių mokslinių tyrimų, patvirtinančių faktą, kad ausyse yra specifinių taškų, kuriuos perdūrus galima pagerinti regėjimą, tad dauguma mokslininkų bei medikų šį teiginį laiko mitu. Akupunktūros šalininkų teigimu, ausyse yra daug aktyviųjų taškų, tačiau atliekant akupunktūros procedūras jie tik trumpam įduriami itin plonomis adatėlėmis, o ne perveriami kiaurai. Be to, net jeigu tokie taškai ir egzistuotų, norint juos nustatyti reikėtų turėti specifinių žinių, nes kiekvieno žmogaus ausų forma bei dydis skiriasi. 

REKLAMA

Regėjimo pagerinimu netikintys, tačiau vis tiek nusprendę kūdikiui ar mažyliui ausis praverti tėveliai vardina kitus auskariukų ankstyvame amžiuje pliusus: procedūra greita, todėl mažas vaikas nė nesupras, kad vyksta ir netrukus pamirš tiek skausmą, tiek faktą, kad turi auskariukus, jų nekrapšys ir nebandys išsiverti, skylutės greitai sugis. Kritikai oponuoja, kad tėvai neturi teisės priimti tokio sprendimo už vaiką ir reikėtų palaukti, kol jis paaugs ir sąmoningai nuspręs prasiverti ausis (arba to nedaryti). 

Išsamų straipsnį apie kūdikių ir mažų vaikų ausyčių pravėrimą, galimas rizikas, procedūros saugumą bei aktyvią tėvelių diskusiją skaitykite (žinoma, nepamirškite ir joje sudalyvauti!) „Tėvų darželyje“: Auskarų vėrimas kūdikiui ir mažam vaikui


Rašyti komentarą...
B
Bobutė
2020-10-16 10:26:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ausų pradūrimas - savo vaiko sąmoningas kankinimas. Tokie tėvai - sadistai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų