Skubi Lietuvos medikų žinia: prašo visų žmonių pagalbos

Nacionalinis kraujo centras (NKC) informuoja, kad šiuo metu įvairiose Lietuvos gydymo įstaigose trūksta kraujo, todėl prašo atsakingų visuomenės narių nelikti abejingais ir paaukoti kraujo.

Vaikas ligoninėje (nuotr. Shutterstock.com)

NKC specialistai pabrėžia, kad visuose centro padaliniuose ir mobilių išvykų metu laikomasi visų saugumo reikalavimų: donorai ir personalas dėvi nosį ir veidą dengiančias apsaugines priemones, paviršiai yra kruopščiai dezinfekuojami, taip pat reguliuojami ateinančiųjų duoti kraujo srautai. Atvykę donorai turi dezinfekuoti rankas, laikomasi kitų prevencinių priemonių.

NKC padaliniai veikia penkiuose didžiuose šalies miestuose – Vilniuje (Žolyno g.34 ir Upės g.9), Kaune (Vytauto pr.13), Klaipėdoje (Naikupės g.28), Šiauliuose (Daukanto g. 90) ir Panevėžyje (Nemuno g.75). 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad vyrai gali duoti kraujo šešis kartus per metus, moterys – keturis kartus per metus.

Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldus VšĮ Nacionalinis kraujo centras įkurtas 2003 metais. Tai didžiausia kraujo donorystės įstaiga Lietuvoje, krauju ir jo komponentais aprūpinanti didžiąją dalį Lietuvos gydymo įstaigų.


Rašyti komentarą...
G
Gedas
2020-10-14 10:16:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin ar paaukotas kraujas nebus parduotas į užsienį?
Atsakyti
-3

L
Lina
2020-10-14 14:57:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip,stovesit prie operacinės ir lauksit kol atvės jūsų kraujo grupės ligonį
Atsakyti
-1

G
Gedas
2020-10-14 15:14:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai baigsis bizniai,tada ir aukosiu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų