Medikai kreipiasi į Lietuvos žmones – reikalinga skubi pagalba

Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į visus geros valios žmones ir kviečia prisidėti prie kraujo donorystės. Centras praneša, kad grėsmingai išaugo visų kraujo grupių poreikis.

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Nacionalinis kraujo centras praneša, kad jiems reikalinga visuomenės pagalba ir supratingumas. Į visuomenę atstovai kreipiasi ne tik savo, bet ir pacientų vardu:

„Kintant epidemiologinei situacijai šalyje ir daugėjant užsikrėtimų koronavirusine infekcija skaičiui susiduriame su neeiline situacija, kuomet su turimomis kraujo atsargomis negalime užtikrinti sklandaus šalies gydymo įstaigų darbo.

Kraujo poreikis bet kokiu atveju išlieka aktualus ir padidėjęs koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius mūsų darbo nesustabdo – stengiamės visomis išgalėmis gydymo įstaigoms pristatyti reikiamą kraują. Tačiau tam reikia mūsų visų bendro susitelkimo.

Duoti kraujo yra saugu. Pabrėžiame, kad NKC padaliniuose ir mobiliose išvykose laikomės visų saugumo reikalavimų: donorai ir mūsų personalas dėvi nosį ir veidą dengiančias priemones, paviršiai yra kruopščiai dezinfekuojami, taip pat reguliuojami ateinančiųjų duoti kraujo srautai, atvykę donorai turi dezinfekuoti rankas, laikomasi kitų prevencinių priemonių.

Jei dvejojate, nelikite abejingais ir atvykite! Dabar yra tas metas, kai tik nuo mūsų savanoriško apsisprendimo priklauso daugelio į nelaimę patekusių pacientų gyvybės.

Nepamirškime, kad tik drauge galime sukurti stebuklą – padėti negaluojantiems, kurie šią minutę laukia mūsų pagalbos!“, – rašoma Nacionaliniame kraujo centro puslapyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų