Pamirškite ašarojančias akis pjaustant svogūnus – tereikia žinoti šią gudrybę

Svogūnai – būtinas daugelio mėgstamiausių patiekalų ingredientas. Kad ir kas tai bebūtų – makaronų, bulvių ar mėsos patiekalai, svogūnų reikia jiems visiems.

Svogūno pjaustymas (nuotr. Shutterstock.com)

Tačiau jei pavargote nuo paraudusių ir ašarojančių akių, kaskart prireikus supjaustyti svogūną, šis patarimas skirtas jums, rašoma dailystar.co.uk.

Nesijaudinkite, nereikės po liežuviu laikyti šaukšto ar pirkti specialių svogūnų pjaustymui skirtų akinių. Tereikės tik svogūno, dubenėlio, peilio ir trupučio vandens – paprasta!

Pasiimkite svogūną ir nupjaukite jo viršūnėles, tuomet nulupkite lukštus ir įmeskite svogūną į dubenį su šaltu vandeniu. Ilgai ten jo laikyti nereikės – pakanka kelių akimirkų, ir tuomet jau galite svogūną pjaustyti.

Teigiama, kad šis metodas ne tik užkerta kelią ašarojimui, bet ir pašalina kiek per stiprų svogūnų skonį, išryškindamas tikrąjį jų aromatą. Tą patį galima padaryti prieš pjaustant raudonąjį svogūną į salotas – svogūnai bus saldesni, ne tokie kartūs.

Šį metodą jau išbandė daugelis – jis tikrai veikia. Vis dėlto, jei svogūno lukštus lupsite per lėtai, akys gali imti truputį ašaroti. Todėl paskubėkite!


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-10-08 16:24:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokių dubenėlių nei svogūnų mirkymo! Piaustydami svogūną kas kart nusiplaukit peilį šaltu vandeniu ir jokių gudrumu
Atsakyti
-1

R
Remis
2020-10-08 18:28:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesąmonė išbandyta ir neveikia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų