Eleganciją mėgstanti Nausėdienė sužibo ir vėl: akį traukė ryškiaspalvė suknelė

Visada elegancija spinduliuojanti pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė ketvirtadienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydoje bibliotekoje rytmečio skaitymuose vaikams skaitė Indrės Zalieckienės sukurtą knygą. Šiame renginyje ji susirinkusių žmonių žvilgsnius traukė pasipuošusi ryškios spalvos suknele.

D. Nausėdienė vaikams skaitė projektui sukurtą knygelę
6

Lietuvoje pradedamas įgyvendinti tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas „Knygų startas“. Nuo spalio mėnesio Vilniaus apskrityje (išskyrus Vilniaus miestą) šeimos gydytojai tėvams, auginantiems 2020 m. gimusius kūdikius, įteiks ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlius.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nausėdienė aplinkinių žvilgsnius traukė ryškiaspalve suknele

Šiemet jų ketinama išdalyti iki 3000, o per artimiausius penkerius metus, gavus pakankamą finansavimą iš valstybinių institucijų ar privačių įmonių, planuojama lauknešėlius dovanoti visos Lietuvos naujagimiams.

Šia proga spalio 1 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiamuose tradiciniuose rytmečio skaitymuose dalyvavo projekto globėja Diana Nausėdienė. Perskaičiusi projektui sukurtą Indrės Zalieckienės knygelę „Kapt kapt kapt“, mažiesiems dalyviams ji įteikė skaitymo skatinimo lauknešėlius. Projekto globėja D. Nausėdienė sako: „Be galo svarbu skaityti vaikams. Žinios, apgaubtos tėvų meile ir šiluma, yra nuostabi jų dėmesio mažylių ateičiai išraiška. Skaitydami savo vaikams mes palydime juos į nuostabią vaizduotės šalį. Vėliau skaitydami kartu turime puikią progą kalbėtis, diskutuoti su savo atžalomis pačiomis įvairiausiomis temomis, padėti jiems atrasti svarbiausias gyvenimo vertybes.“

REKLAMA

D. Nausėdienė vaikams skaitė projektui sukurtą knygelę

Projektą vykdančios Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas akcentuoja ilgalaikį jo poveikį: „Projektu „Knygų startas“ siekiame skatinti ankstyvąjį skaitymą šeimoje ir ugdyti suvokimą apie jo reikšmę tolesnei vaiko ateičiai. Todėl dovanodami lauknešėlius norime suteikti tėvams reikiamų priemonių ir žinių, kad galėtume prisidėti ugdant skaitančią jaunąją kartą.“

Ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlį sudaro speciali „Knygų starto“ kuprinėlė, I. Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“, atitinkanti 0–3 metų vaikų galimybes ir poreikius, atvirukai su Nacionalinės bibliotekos specialistų kurtais patarimais, kaip skaityti su vaikais, ir spalvingi skirtukai. Lauknešėliai, bendradarbiaujant su šeimos gydytojais, pirmiausia bus dovanojami Vilniaus apskrities Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės bei Vilniaus rajonų savivaldybėse. Kadangi jose gyvena daug tautinių mažumų atstovų, informacija tėvams apie ankstyvąjį skaitymą bus pateikiama ne tik lietuvių, bet ir lenkų bei rusų kalbomis.

D. Nausėdienė vaikams skaitė projektui sukurtą knygelę

Skaityti kūdikiams labai svarbu nuo pirmųjų dienų: skaitymas lavina kalbos įgūdžius, atmintį, vaizduotę, o vaikui paaugus padeda lengviau išmokti skaityti savarankiškai ir pasiekti geresnių rezultatų mokykloje. Analogiški projektai užsienyje davė ypač gerų rezultatų, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje į programą „Bookstart“ investuotas 1 svaras sterlingų sugeneruoja visuomenei 4,19 svaro sterlingų vertę.

Projektas „Knygų startas“ yra Skaitymo skatinimo programos dalis, jį įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Nacionalinė biblioteka. Projekto partneriai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. Daugiau informacijos www.skaitymometai.lt.


Rašyti komentarą...
L
Labai
2020-10-01 20:09:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tinka spalva, tinkamas stilius, labai graži moteris. O kad kažkam nepatinka ciklamenų ar žibučių spalva, tai prezidentienė, kaip bet kuri kita moteris, turi teisę dėvėti tai, kas jai patinka. Dėl skonio nesiginčijama ir pataikaut kiekvienam glušiui komentatoriui ji neprivalo.
Atsakyti
-31

M
Marija
2020-10-01 18:35:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na pagaliau pasidziaukim mūsų pirmąją ponia,ji elegantiska,subtili,po p.Adamkienes pasididziuoti turim kuo
Atsakyti
-32

c
capalas
2020-10-01 16:53:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai nori - taip gražiai apsirengia, kad akių atitraukt negali.
Atsakyti
-17

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų