Seksas per mėnesines: ar galima pastoti?

Atsako akušerijos konsultantas ir ginekologas Džiozefas Aquilina. 

Asociatyvi nuotrauka  (nuotr. Shutterstock.com)

Tai įmanoma, bet mažai tikėtina. Norint pastoti per mėnesines menstruacijų ciklas turi būti labai trumpas. Tokiu būdu ovuliacija vyktų arčiau kraujavimo laikotarpio, ypač jei kraujuojate gan ilgą laiką, iki 10 dienų.

Ovuliacija (kai kiaušialąstė išleidžiama iš kiaušidės) paprastai vyksta likus 14 dienų iki kitų mėnesinių. Taigi, jei jūsų ciklas trunka 28 dienas, paprastai ovuliuojate tarp 10 ir 15 ciklo dienos. Pirmoji mėnesinių diena (kai pradedate kraujuoti) yra laikoma pirmąja menstruacinio ciklo diena.

Mėnesinių metu kiaušialąstė paprastai dar vystosi ir ruošiasi išleidimui maždaug ciklo viduryje. Laikas, kurio prireikia kiaušialąstei subręsti kiaušidėje, gali būti įvairus. Tai reiškia, kad kiekvienos moters ciklui ovuliacijos diena taip pat gali skirtis, bet paprastai tai yra 14 diena iki naujo ciklo pradžios, rašoma babycentre.co.uk

Jei jūsų ciklas yra trumpesnis, o mėnesinės – ilgesnės, padidėja tikimybė pastoti iškart po mėnesinių. Pavyzdžiui, jei jūsų ciklas yra trumpesnis už vidutinį, maždaug 22 dienos, tuomet gali būti, kad ovuliuojate vos kelioms dienoms praėjus po mėnesinių, jei mėnesinės trunka septynias dienas ar ilgiau.

Taip pat verta nepamiršti, kad sperma moters organizme gali išgyventi iki septynių dienų, todėl jei turite lytinių santykių per mėnesines ir ovuliacija prasideda per ateinančias septynias dienas, yra galimybė pastoti.

Taip pat įmanoma mėnesines supainioti su nestipriu kraujavimu, kartais pasitaikančiu ciklo viduryje. Toks kraujavimas gali pasireikšti vaisingomis dienomis. Tačiau jei kraujuojate ne mėnesinių metu, turėtumėte apie tai pasikalbėti su savo ginekologu.

REKLAMA

Kai kurios moterys, norėdamos tiksliai sužinoti vaisingas dienas, naudoja ovuliacijos testus. Paprastai jie tikrina liuteinizuojančio hormono (LH) lygį – kai jis didžiausias, iš kiaušidės išleidžiama kiaušialąstė. Jei norite sužinoti savo vaisingas dienas, gali tokį testą išbandyti.

Stenkitės žinoti, kaip veikia jūsų menstruacinis ciklas ir išmokite atpažinti, kada yra didžiausia tikimybė pastoti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų