Sukrėsta mama perspėja: linija ant sūnaus rankos išdavė mirtiną infekciją

Mama atsiminė, kaip savo sūnų nuvedė pas gydytojus, pastebėjusi neįprastą žymę ant sūnaus rankos po sužeidimo.

Mama perspėja tėvus (Nuotr. shutterstock.com)

Moteris papasakojo, kaip įbrėžimas ant sūnaus rankos vos nesukėlė gyvybei pavojų keliančio kraujo užkrėtimo. Mama tikina, kad „raudona linija“ buvo ženklas, kad reikia sūnų vežti pas gydytoją.

Rašydama tėvų grupėje Instagrame moteris atskleidė, kad sūnus parkrito ir užsigavo zoologijos sode. „Tiny Hearts Education“ grupėje ji rašė:

„Maždaug prieš savaitę mano jauniausias sūnus nukrito zoologijos sode. Jis smarkiai užsigavo, bet grįžus namo sutvarkiau žaizdą. Paskambinau į mokyklą ir pranešiau apie žaizdą, kad jie žiūrėtų, kad jis dažnai plautųsi rankas, nes kaip tik tą dieną su klase buvo organizuojami sodo darbai – labai stengiausi, kad jo žaizda neužsikrėstų.“

Mama sako po kelių dienų pastebėjusi, kad žaizda neatrodo infekuota, bet ji atkreipė dėmesį į „raudoną liniją“. Ji tęsia: „Nebuvau rami, nes palei veną pastebėjau raudoną liniją. Tada patikrinau jo alkūnę – tas pats.“ Tuomet moteris net ir ne darbo dienos metu nuvežė vaiką pas gydytoją, o žaizdą pamatęs gydytojas ją pagyrė už tai, kad mama sugebėjo atpažinti bėdą.

Tokia raudona linija atsirado ant vaiko rankos (Nuotr. facebook.com)

Pasirodo, kad aštuonmetis berniukas buvo užsikrėtęs limfangitu, kuris gali išsivystyti į kraujo užkrėtimą, vadinamą sepsiu. Gydytojas vaikui paskyrė antibiotiką, kuris padeda, rašoma dailystar.co.uk.

REKLAMA

Dabar ši mama kitus tėvus ragina atkreipti dėmesį į tokius dalykus, ypač po to, kas prieš dvejus metus nutiko jos draugės sūnui. Ji pasakoja:

„Jei pastebite tokią raudoną liniją, einančią nuo žaizdos, kuo greičiau vežkite vaiką pas gydytoją. Tikiuosi, kad šis įrašas kam nors padės, kaip man padėjo prieš dvejus metus pamatytas mano draugės įrašas.“

KAS YRA SEPSIS?

Sepsis nėra dažna infekcija, bet ji gali būti labai rimta. Negydomas, sepsis gali sukelti daugybinį organų nepakankamumą, o blogiausiais atvejais – net mirtį. Ši mirtina infekcija per metus visame pasaulyje nužudo šešis milijonus žmonių. Sepsio simptomai gali būti įvairūs, jie dažniausiai priklauso nuo žmogaus amžiaus.

Paprastai jie primena antrinius gripo simptomus – tai gali būti drebulys, karščiavimas, orientacijos praradimas ir vėmimas. Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba įspėja, kad vaiką vežti į ligoninę reikia tuo atveju, jei pasireiškia bėrimas, vaikas yra pamėlęs ar pabalęs, mieguistas, niekaip neišsibudina, sunkiai kvėpuoja, neįprastai karščiuoja ir yra sušalęs, pasireiškia priepuoliai ar išmušimas dėmėmis, kurios nenublanksta jas paspaudus.


Rašyti komentarą...
S
Saulute
2020-10-01 21:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kad vaikas niekada nereikalaus to, ko nereikia jei nuo mažo, vos vaikas ima suprasti, kalbėsimės su vaiku. Ir nebegsime vos vaikui užsinorėjau, pildyti jo ygeidziu. O kalbėsimės su vaiku ir jam paaiškinsime, kodėl to daikto ar skanesto nereikia. Vaikas jums kada nors padėkos, kad išmokėte ji teisingai rinktis.
Atsakyti
0

R
RAUDONAS RUOŽAS :) :)
2020-10-06 05:04:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia paraudo limfagyslė, nes pirmiausiai gavosi jos uždegimas...limfagystė užsidegė nuo žaizdos iki artimiausio limfmazgio. Jei jis nebūtų sulaikęs infekcijos, tada jau...sepsis... Mamytės blondinės - studijuokit mediciną :) :) ;)
Atsakyti
0

Z
Zita
2020-10-02 15:45:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klaidos del Raseiniū ir kovido plitimo ....Turi prisiminti praeita pirmaja banga ....Ir politiku tesstu pirkima už pinigus.Kas liko kalti del šios klaidos .niekas ...tuštuma ....Tai gerai pamasčius liko laukti klimatizacijos .ir atsargos .Nes inkubacinis periodas vyksta labai nevienodai .Tai ka darote ir žinote apie užkratus turite žinoti ....privalomi daryti testai .nes tokiais būdais kada nesilaikoma etiketo gatvėse mėtosi kaujes ant kelio šiukškės .kakojami kakuciai ir gamta gyvena pagal savo laiko desnius .mes susergame ne tik .Kovidu .bet ir kitom infejcijomis.taip kad ir po testo gali būti paklaidu .būkite atsargus ir labai higieniški bei protingesni .juk stresinė busena tik ir atveria kelius i pati blogiausia scenariju .....Juk tobueti ir sakyti tiesa būtina ....Tai nejuokaukime ir daugiau nusiteikime i pasitvirtinusius faktus .Nes dabar daug melo ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų