Ši paslauga ligoninėse nemokama – sužinokite, ar jums priklauso

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai rekomenduoja senjorams pasiteirauti savo šeimos gydytojo dėl galimybės pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos.

Poliklinika (nuotr. stop kadras)

Privalomo sveikatos draudimo lėšomis (PSDF) nuo pneumokokinės infekcijos skiepijami vaikai ir suaugę, priklausantys rizikos grupėms. ULAC duomenimis, pernai šalyje nuo pneumokokinės infekcijos paskiepyti 64,3 proc. (n=13 587) daugiau suaugusių asmenų ir 46,5 proc. mažiau (n=715) vaikų (2-18 metų), priklausančių rizikos grupėms lyginant su 2018 metais (8 269 suaugę asmenys ir 1 337 vaikai). 2019 metais didžioji dalis suaugusiųjų, paskiepytų nuo pneumokokinės infekcijos (4 751 asmuo), sergančių širdies nepakankamumu, o vaikų – kvėpavimo takų ligomis (473 vaikai).

Pneumokokinė infekcija (pneumokokų sukeltas plaučių uždegimas) yra viena dažniausia gripo komplikacija, kuria daugiausiai serga ikimokyklinio amžiaus vaikai, vyresni nei 65 metų asmenys ir asmenys, sergantys įvairiomis lėtinėmis ligomis.

ULAC duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruoti 66 pneumokokinės infekcijos atvejai (2,4 atv./100 tūkst. gyv.), 2018 m. vienu atveju mažiau – 65 atv. (2,3 atv./100 tūkst. gyv.). 2018 m. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, bendras sergamumo rodiklis ES/EEE šalyse buvo 6,4 atv./100 tūkst. gyv.

ULAC specialistai primena, kad pneumokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurią sukelia Streptococcus pneumoniae, aptinkamos viršutiniuose kvėpavimo takuose. Sukėlėjas plinta oro lašeliniu būdu, kuomet patenka į žmogaus apatinius kvėpavimo takus, dauginasi ir dėl to vystosi kvėpavimo takų uždegimas. Pneumokokinės infekcijos sukėlėjas dažniausiai sukelia vidurinės ausies uždegimą, sinusitą ir pneumoniją.

Pneumokokinė infekcija yra viena pagrindinių sergamumo ir mirtingumo priežasčių pasaulyje. Ypač didelė rizika susirgti vaikams iki 2 metų ir vyresniems nei 65 metų asmenims. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl pneumokokinės infekcijos kasmet pasaulyje miršta 1,6 mln. žmonių.  


Rašyti komentarą...
G
Generinis
2020-10-01 16:08:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nueina Veryga su Karbauskiu į žymiausią Kauno Matijošaičių valdomą restoraną atšvęsti eilinių "laimėtų" rinkimų ,kurie dar tik įvyks ir paprašo po 50 gr viskio.Barmenas atneša po 50 gr baltos .Veryga pasiuto ,net pašoko- ką čia apgaudinėji,juk prašiau viskio.Barmenas- tai kad ministre dieną naktį vis kartoji ir kartoji,rytą vakarą vis kartoji,bobutėms ir profesoriams ,gydytojams ir vaistininkams vis kartoji, kad išvaizda,priedai ,sudėtis,gamintojas,forma nesvarbu, ir kad kaina neįtakoja kokybės,gali būt pats pats pats pigiausias - svarbu kad VEIKLIOJI medžiaga TA PATI.....Į sveikatą daktarėli VERYGA,gerk Karbauski -gerk gal mačys proteliui.
Atsakyti
-7

V
Virginijus
2020-10-04 01:06:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek metų galioja pasiskiepijimas Prevenar - 13
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų