Strijos: kodėl jos atsiranda ir kaip jų išvengti?

Neretai strijų atsiranda paauglystėje, tačiau dažniausiai jomis kūnas „pasipuošia“ nėštumo metu - strijos išvagoja besilaukiančios moters pilvuką, krūtis, šlaunis. Kodėl ir ką reikėtų daryti, kad jų nebūtų? 

Strijos (nuotr. Shutterstock.com)

Strijų atsiradimą lemia ne tik genetika 

Strijų atsiradimą įprasta sieti su genetika - jeigu strijų turi moters sesuo, mama ar močiutė, tikėtina, kad ir jai šių ruoželių odoje išvengti nepavyks. Genetika tikrai yra viena reikšmingiausių, tačiau ne vienintelė strijų atsiradimo priežastis. 

Strijos atsiranda, kuomet sparčiai priaugama daug svorio, o nespėjančioje temptis odoje atsiranda mažyčių įtrūkimų, būtent todėl strijos dažnesnės daugiavaisio nėštumo atveju, jeigu nėštumo metu ima kauptis skysčiai arba jeigu odos elastingumas yra menkesnis. 

Daugiau apie strijų atsiradimą, kaip nuo jų apsisaugoti ir kaip panaikinti strijas skaitykite www.tevu-darzelis.lt straipsnyje: Strijos nėštumo metu.


Rašyti komentarą...
i
irute
2020-09-18 21:22:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekaip,tikrai niekaip jų neina atsikratyt.Tik su laiku violetiniai dryžiai pašviesėja,tampa lyg rausvesni.Rodos,ir valgiau saikingai,ir dirbau sunkiai,bet taip ir liko bjaurastis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų