Dažnai prausiatės ir naudojate muilus? Štai kokios sveikatos problemos gali kilti

Kūno oda yra linkusi į riebumą arba sausumą. Jeigu ji visada buvo sausesnė, dar stipresnis išsausėjimas gali atsirasti dėl tam tikrų išorinių ir vidinių veiksnių. Pasak gydytojos dermatovenerologės, viena dažniausių sausos odos priežasčių yra per dažnas prausimasis, o dėl per daug sausos odos galite tapti labiau pažeidžiami kitoms ligoms. Plačiau apie tai medikė pasakojo laidoje „Būk sveikas“.

„XXI-ajame amžiuje mes tikrai per daug stipriai odą perprausiame, dažnai naudojame daug detergentų, daug riebalinį, lipidinį barjerą nuplaunančių muilų. Na, ir jeigu mūsų riebalinės liaukos jau iš prigimties buvo silpnesnės, tai tokiu atveju jos nebespėja atgaminti riebalų barjero ir tada oda išsausėja. Riebalų liaukoms taisyklingai funkcionuoti yra labai svarbios riebiosios nepakeičiamos riebalų rūgštys – OMEGA 3-6-9, taip pat vitaminai A ir E ir cholesterolio frakcijos“, – laidoje „Būk sveikas“ teigė gydytoja dermatovenerologė Justina Ūsienė.

Gydytoja atvira – sausa oda ne visada yra tik kosmetinė problema.

„Bloginant tą situaciją galime sugadinti savo odos barjerą. Todėl į vidų pateks medžiagos, kurios anksčiau patekdavo tik ant pačio odos paviršiaus. Galime tapti joms alergiški, o tuomet prasideda visa gauja kitų problemų, kuomet reikia saugotis kažkokių parfumų, metalų, dažų tekstilėje ir tai apsunkina mūsų gyvenimą. Sausa oda yra patogesnė vieta prisikabinti įvairiems išoriniams patogenams kaip virusams – ypač karpų virusams, taip pat grybeliams. Sausa oda gali išprovokuoti ir paviršinę bakterinę infekciją“, – pasakojo gydytoja.

REKLAMA

Jeigu žmogus save visą gyvenimą laikė riebios ar normalios odos atstovu, o staiga oda tapo sausa, tai gali būti net ir ligos simptomas.

„Galbūt turime problemų su virškinamuoju traktu ir nepasisaviname riebalų bei juose tirpių vitaminų. Galbūt atsirado, ypač svarbu moterims, skydliaukės sutrikimų. Prie autoimuninių skydliaukės ligų labai dažnai stebime stipriai išsausėjusią odą“, – teigė gydytoja.

Tad ką daryti, jei susidūrėte su išsausėjusia oda ir kaip pagerinti odos būklę? Pasak gydytojos, reikia naudoti kremą ne vėliau kaip 10 minučių po prausimosi. Taip pat gali padėti ir aliejai, tačiau jie tinka ne visiems.

Kodėl aliejai tinka ne visiems ir kokių dar patarimų gerinti sausos odos būkle padalijo gydytoja dermatovenerologė, žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10 val. per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų