Sūnaus netekusi Lina kreipiasi į žmones: likimas išbandymą atsiuntė ir kitam vaikui

Kėdainių rajone gyvenančiai Linai Bartuševičienei likimas skaudžių išbandymų negailėjo net kelis kartus. Prieš aštuonerius metus dar savo įsčiose netekusi sūnaus, šiandien dienai moteris yra priversta kovoti dėl kito sūnaus gyvybės, kuriam ypač reikalinga aplinkinių pagalba.

Lina kovoja už savo sūnaus Tautvydo geresnį gyvenimą  (nuotr. asm. archyvo)
18

Bartuševičių šeima jaukiai įsikūrę gyvena Kėdainių rajone. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja dirbanti Lina čia augina savo tris vaikus: dešimties ir ketverių metukų dukreles bei patį mažiausią šeimos pagranduką – greitai vienų metų gimtadienį švęsiantį Tautvydą.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tautvydas gimė anksčiau laiko

Būtent Tautvydui šiandien dienai yra reikalinga aplinkinių pagalba. Mat berniukas jau įrodė savo tėvams ir medikams, kaip stipriai gyventi nori šis mažasis herojus.

Kovoja nuo pat gimimo

Tautvydo kova už gyvenimą prasidėjo vos tik gimus. Mažylis į šį pasaulį pasibeldė anksčiau laiko ir gimė vos 24 savaičių gestacinio amžiaus, sverdamas 702 gramus.

Berniuko mama Lina pasakoja, kad ankstyvas gimdymas ją kaip reikiant nustebino, mat moters nėštumas buvo sklandus ir lengviausias iš visų turėtų.

„Nėštumas buvo sklandus, lengvas, o aš pati turėjau kur kas daugiau energijos nei su dviem mergaitėmis prieš tai. Besilaukiant jų, kenčiau toksikozę, teko gulėti ir ligoninėse tiek su pirma, tiek su antra mergaite.

Tuomet man grėsė ir ankstyvas gimdymas, bet mes kažkaip išsikapstėm. O su Tautvyduku nutiko kitaip...“, – dabar prisimena Lina.

Vieną sūnų prarado dar įsčiose

Besilaukdama sūnaus Lina su vyru buvo ypač laimingi. Kadangi moteris vaiko praradimo skausmą jau buvo pajautusi anksčiau, šis nėštumas jai buvo kupinas jausmų ir išgyvenimų.

REKLAMA

„Susilaukę pirmosios dukros, netrukus sužinojome, kad laukiamės sūnaus. Tai buvo prieš aštuonerius metus, 2012-aisiais metais. Buvome sugalvoję jau ir vardą, labai jo laukėme.

Man buvo suplanuota eilinė apžiūra pasidaryti ultragarsą. Jos metu ginekologė pasimetė, nesupratau, kas vyksta. Ji man sako: „Aš nerandu širdelės veiklos, nejaučiu jos“.

Lina kovoja už savo sūnaus Tautvydo geresnį gyvenimą

Taip jau atsitiko, kad kūdikiui sustojo širdelė apžiūros metu. Negalėjau tuo patikėti, mano vyras buvo išvykęs, turėjau vis tiek pagimdyti vaiką. Priežasties, kodėl taip nutiko, nežinome iki šiol, galėjome tirti, bet man buvo per skaudu“, – itin sunkias gyvenimo akimirkas prisimena pašnekovė.

Vaikelio netektį išgyvenusi Lina dabar yra įsitikinusi, kad jos neišgyvenęs sūnus šeimą stebi iš aukštai ir būtent iš ten siunčia savo globą. Tuo Lina tvirtai tiki iki šiol.

Kalta infekcija

O štai besilaukiant Tautvydo, medikai moteriai nieko blogo neįtarė. Lina prisimena, kad jai buvo suplanuotas vizitas pas gydytoją, tačiau ji jau tos dienos išvakarėse atsidūrė ligoninėje.

„Pasirodė žali vandenys, kurie bylojo apie infekciją, sukarščiavau. Iš kur ta infekcija atsirado, niekas negali pasakyti“, – sako Lina.

Tautvydas šį pasaulį išvydo būdamas 24 savaičių gestacinio amžiaus, o vos tik jam gimus, jo mama neišgirdo net jo verksmo. Tačiau Lina prisimena, kad ji pamatė gimusį sūnų sujudant, o tai moteriai suteikė papildomų vilčių:

„Mačiau, kad jis sujudėjo, atsimenu, pagalvojau, kad nėra jis jau toks mažas, gražus, mielas, vadinasi, gyvens. Mano mintys buvo tik tokios, įsivaizdavau, kad jis gims delno dydžio lyg kruopelytė, o pamačius jį, jis man pasirodė nors ir mažutis, bet be galo gražus.“

REKLAMA

Kito scenarijaus neįsivaizdavo

Gimus Tautvydui, medikai nieko nelaukę išvežė gaivinti naujagimį. Vertinant jo būklę, berniukui buvo duoti vos 3–4 balai.

„Jis pats nekvėpavo, gimė tik su širdies veikla. Pirmas tris paras būklė buvo iš tiesų kritinė, vėliau tik sunki, dar po kurio laiko – stabili. Kaip sakant, kapanojosi vyrukas.

Gydytojos dar prieš jo gimimą buvau paklaususi, kokia tikimybė, kad mano vaikas išgyvens. Ji sakė, kad tikimybė yra 50 ant 50. Bet aš tokios minties neprisileidau, jaučiau, kad jo širdelė plaka, todėl negali būti jokio kito scenarijaus“, – atvirauja trijų vaikų mama.

Didžiausia problema, su kuria iki šiol tenka kovoti mažajam herojui – įgimtas plaučių uždegimas. Mažyliui nespėjo susiformuoti plaučiai, todėl jis ilgą laiką buvo ventiliuojamas dirbtinai. Jam neužtenka kvėpuoti savarankiškai, jo plaučiai yra pažeisti ir surandėję.

„Tautvydas yra kovotojas kovoje už savo gyvybę. Net kai būna blogiausios prognozės, jis vis pakyla lyg feniksas iš pelenų. Tautvydas – nuostabus vaikas, savitas ir išskirtinis. Tautvydas toks pats kaip kiti, tik patyręs daug daugiau nei kiti jo bendraamžiai“, – pasakoja Lina.

Namuose kvėpuoti padeda aparatas

Tautvydas jau suvaldė ne vieną ligą, tarp jų – nekrotizuojantis enterkolitas (neretai mirtina liga), hipoksija, plautinė hipertenzija.

Pagrindinė liga, su kuria kovoja visa Tautvydo šeima nuo pat berniuko gimimo – bronchopulmoninė plaučių displacija, paprasčiau tariant – kvėpavimo nepakankamumas.

Lina kovoja už savo sūnaus Tautvydo geresnį gyvenimą

Namuose mažylis auga su papildomai teikiamu deguonimi ir oro srautu, vadinama High Flow sistema, kuri padeda Tautvydui kvėpuoti.

REKLAMA

„Laukia ilgas kelias, sunki kova, kol mažylis pats savarankiškai galės kvėpuoti. Tautvydas išaugs šį sutrikimą, vieną aparatūrą keis kita, kol galiausiai nieko nebereikės. Tik labai individualus yra pasveikimo laikas, gali prireikti net kelių metų“, – priduria berniuko mama.

Namuose Tautvydas šiuo metu gyvena su dviem aparatais. Būtent ši šeima yra pirmoji Lietuvoje, kurie į savo namus sugrįžo su išskirtiniu aparatu. Vaikučiui yra priklijuoti vadinamieji „ūsiukai“, kurie taikomi naujagimiams, o vėliau pereinama prie kaukių.

Išsivystė staigi hipoksija

Visai neseniai Tautvydui teko ištverti ir dar vieną išbandymą, berniukui išsivystė staigi hipoksija. Dėl didelių pastangų pačiam kvėpuoti nusilpo raumenys, ypač viršutinės kūno dalies, dėl to sulėtėjo ir fizinė raida, o berniukas tapo visapusiškai vangus.

Šeimai ilgą laiką teko praleisti Kauno klinikose.

„Šiuo metu hipoksija yra suvaldyta, Tautvydas rodo fizinę pažangą, kartu atgijo ir socialinė-emocinė raida. Tautvydukas vėl nori žaisti, būti myluojamas, kalbinamas“, – pasakoja Lina ir priduria, kad nemažai išbandymų sukelia ir šeimos nemobilumas. Mat Tautvydui reikalinga aparatūra nėra mobili.

„Širdį veria, kai vaikas socialus, imlus, o esame mobilūs tiek, tiek leidžia aparatūros laidai, du metrus. Artimųjų pagalba užsisakėme bateriją iš Amerikos, kad nors namų erdvėje galėtume judėti. Pinigai nemaži, mėnesio alga, tačiau Tautvydui reikia stiprėti fiziškai, kad tvirtėtų už kvėpavimą atsakingi raumenys“, – sako tris vaikus auginanti mama.

REKLAMA

Pagrindinė kova – dar nelaimėta

Be to, Tautvydui reikalinga ir profesionalų pagalba, todėl jam reikalingi papildomi užsiėmimai su kineziterapeute. Lina pasakoja, kad gyvenant Kėdainių rajone, susirasti į namus atvažiuojančią specialistę buvo itin sunku. Tačiau per pažįstamą moterį Linai pavyko atrasti kineziterapeutę, kuri važinės pas Tautvyduką iš Kauno. Tai irgi kainuoja papildomas išlaidas šeimai.

Lina kovoja už savo sūnaus Tautvydo geresnį gyvenimą

„Tautvydas yra ištvėręs latako, dvi kirkšnies išvaržos operacijas. Taip pat jam yra suformuota gastrostoma, nes dėl didelio tiekiamo oro srauto yra rizika, kad gali užspringti maistu.

Tautvydukui reikalingas oras plius deguonis. Daktarai sako, kad plaučiai tai toks organas, kuris atsinaujina, auga kartu su vaiku. Tik tam reikia laiko. Tautvyduko keletas mūšių laimėta, tačiau pagrindinė kova – dar ne“, – jautriai kalba moteris.

Sūnui įkūrė fondą

Tam, kad jos sūnus galėtų greičiau sustiprėti ir išmokti pats savarankiškai kvėpuoti, Lina kreipiasi į geros valios žmones. Moteris įkūrė fondą „Tautvydo gerovė“ ir tokiu būdu stengiasi surinkti lėšas, kurios bus skirtos berniuko gydymui. Moteris tiki, kad gražiausios jos sūnaus dienos – dar priešakyje.

Lina kovoja už savo sūnaus Tautvydo geresnį gyvenimą

„Prašome padėti Tautvydui kovoti už savo kokybišką sveikatą ir gyvenimą. Už galimybę kuo greičiau laisvai, nepriklausomai nuo šlangučių ir laidų išeiti į lauką, žaisti. Už galimybę grįžti į pradžią – natūraliai maitintis. Už galimybę matyti kitus žaidžiančius vaikus, žaisti ir socializuotis. Užaugti protingu, stipriu, gražiu ir geru žmogumi. Aš tikiu, tikėkite ir jūs“, – kreipiasi Tautvydo mama.

REKLAMA

Taip pat Lina yra dėkinga Kauno klinikų naujagimių intensyvios terapijos skyriaus darbuotojams, kurie taip rūpestingai prižiūrėjo ją ir Tautvyduką.

Prisidėti prie lengvesnės Tautvydo ateities ir sveikimo galite šiuo būdu:

Fondo „Tautvydo gerovė" rekvizitai: Bankas Swedbank; Banko kodas BIC-HABALT22; Sąskaita LT78 7300 0101 6438 3194; Gavėjas Tautvydo fondas; Paskirtis Parama Tautvydui Bartuševičiui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų