Patarimai, kaip santykiuose išlaikyti romantiką vyresniame amžiuje

Intymūs santykiai vyresniame amžiuje taip pat įmanomi, ypač jei to nori abu partneriai. Žinoma, jie nebus tokie, kokie buvo prieš kelias dešimtis metų, tačiau tie, kurie tuo mėgaujasi, teigia, kad viskas gali būti tik geriau. Nebereikia jaudintis, labiau pasitikima savimi ir partneriu, ieškoma įvairovės, niekur neskubama ir nekeliami pernelyg aukšti lūkesčiai.

Pora (nuotr. Shutterstock.com)

Ką reikėtų žinoti poroms, kurios kokybiškais meilės ryšiais nori mėgautis ir vyresniame amžiuje?

Pirmoji taisyklė – jei jaudinatės dėl to, kad viskas nėra taip pat, kaip buvo dvidešimties ar trisdešimties, pirmiausiai turite keisti savo suvokimą apie intymius ryšius. Šie ryšiai neapima vien lytinio akto. Romantika – labai plati sąvoka ir joje gali tilpti daugybė malonių dalykų, pavyzdžiui, švelnūs žodžiai, malonūs prisilietimai, netikėti bučiniai, glamonės, malonūs susiglaudimai stebint saulėlydį ar geriant arbatą. Būkite švelnūs, koketiški, jauskitės amžinai jauni ir intymus gyvenimas išsaugos savo kokybę.

REKLAMA

Antroji taisyklė - kuo daugiau kalbėkitės su savo antrąja puse. Rekomenduojama dažnai ir nuoširdžiai domėtis, ko nori partneris arba partnerė. Kuo daugiau poroje atvirumo, tuo kokybiškesni jų santykiai, kuo kokybiškesni santykiai, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti ir intymioje srityje. Paskatinkite savo antrąją pusę atskleisti visus savo norus ir baimes. Jei jam ar jai nedrąsu, pradėkite patys – išsakykite viską, ko iki šiol nedrįsote, tik stenkitės neįžeisti ar nenuvilti partnerio. Atvirumas gali labai daug, svarbiausia – nesidrovėti ir viską nuoširdžiai atskleisti savo artimiausiam žmogui.

Trečioji taisyklė – rūpinkitės bendrąja organizmo sveikata. Ne paslaptis, kad vyresniame amžiuje atsiranda įvairiausių sveikatos sutrikimų. Anksčiau ar vėliau diagnozuojama tam tikrų lėtinių ligų, kurios turi didelę įtaką seksualiniam pajėgumui. Pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos pasižymi neigiamu poveikiu erekcijos pasiekimui ir palaikymui. Daug lemia ir natūralus vyriškų arba moteriškų hormonų kiekio mažėjimas organizme – mažėja lytinis potraukis, prireikia daugiau lytinės stimuliacijos kokybiškam susijaudinimui, gali būti sunkiau pasiekti kulminaciją ir taip toliau. Labai svarbu tinkamai gydyti lėtines ligas, o erekcijos funkciją pagerinti gali specialūs vaistiniai preparatai, kurie šiomis dienomis jau yra antros kartos, itin selektyvūs ir paprastai yra gerai toleruojami. Jei neramina galimi lytinės funkcijos pakitimai, kreipkitės į šeimos gydytoją arba tiesiai į šios srities specialistą. Rekomenduojama vengti savigydos, kuri gali pridaryti tik dar daugiau žalos. 

REKLAMA

Ketvirtoji taisyklė – įsiklausykite į save. Pagalvokite, kada intymūs santykiai teiktų daugiausiai džiaugsmo ir pareikalautų mažiausiai papildomų jėgų. Jei naktimis gerai miegate, tuomet labai tikėtina, kad rytiniai santykiai bus kur kas kokybiškesni, nei tie, kuriems laiko skiriama po sunkios ir ilgos darbo dienos. Galbūt tiktų savaitgaliai, kuriais surengtumėte malonias išvykas tik dviese arba pasirinktumėte pažiūrėti romantinį filmą, užsidarę nuo viso chaotiško pasaulio? Kaip ir minėta prieš tai, dėl natūralių organizmo pokyčių gali prireikti daugiau lytinės stimuliacijos, tad svarbu neskubėti ir įžangoms skirti pakankamai laiko. Jei Jums reikia įvairovės, tuomet būtinai jos ieškokite ir galvokite, kaip galėtumėte kitą kartą suartėti. Pakartosime – nepamirškite kalbėtis su savo antrąja puse, kad žinotumėte visus jos norus, troškimus ir poreikius.

Penktoji, bet tikrai ne mažiausiai svarbi taisyklė – rūpinkitės sveika gyvensena, nes tai turi labai daug įtakos ne tik bendram organizmo tonusui, bet ir lytinei funkcijai. Rinkitės sveiką ir subalansuotą maistą, būtinai atsisakykite alkoholio ir rūkalų. Kuo daugiau judėkite ir stebėkite kūno masės pokyčius – neleiskite svoriui augti. Venkite nervinės įtampos ir stenkitės gyventi harmoningai – tai padės visiškai atsipalaiduoti tuomet, kai savo glėbyje laikysite brangiausią pasaulyje žmogų.   


Rašyti komentarą...
r
romantika
2020-08-21 06:34:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
bapkemis,bapkemis...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų