Vaikų sveikatos patikrinimas be eilės Naujamiesčio „MediCA klinikoje“: tai gali padėti užbėgti ligoms už akių

Artėjant naujiems mokslo metams tėvelių pečius užgriūna pasiruošimo rūpesčiai: finansinės išlaidos, prisitaikymas prie naujo dienos režimo, o taip pat eilės sveikatos priežiūros įstaigose norint atlikti profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą prieš mokyklą ar darželį. 

Vaiko sveikata (nuotr. Shutterstock.com)

Vis dėlto, dėl pastarojo rūpesčio svarbu prisiminti, kad mokyklinuko ar darželinuko sveikatos pažyma svarbi ne tik, vadinamam, popierėliui gauti. Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas gana rimta, atsakinga ir daug gydytojo dėmesio reikalaujanti apžiūra, siekiant patikrinti visas vaiko organizmo sistemas. 

Šiais metais Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad vaiko sveikatos pažymėjimo galiojimo terminas darželių auklėtiniams bei moksleiviams pratęstas iki šių metų pabaigos. Vis dėlto, profilaktiškai patikrinti vaiko sveikatą nedraudžiama ir net rekomenduojama, norintiems tinkamai pasiruošti mokyklos pradžiai ir naujus mokslo metus pradėti sveikiems. 

REKLAMA

„Ikimokyklinukams, kuriems darželyje pirmi metai, profilaktinio sveikatos patikrinimo metu atliekamas tyrimas dėl kirminų kiaušinėlių ir spalinukių, esant reikalui taip pat tiriamas kraujas bei šlapimas. 

Su vyresnėliais, jau einančiais į mokyklą, sveikatos patikrinimas vyksta panašiai: atliekami kraujo tyrimai, pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega bei širdies veiklą. Vėliau, atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, sprendžiama, ar vaikas gali atlikti pagrindinį fizinį krūvį, ar dėl tam tikrų širdies problemų krūvį reikia sumažinti“, – pasakoja šeimos gydytoja Mantė Barzdenytė. 

Galima užbėgti ligoms už akių 

Visi šie profilaktiniai tyrimai suteikia galimybę ne tik kiekvienais metais stebėti ir palyginti vaiko sveikatos pokyčius, bet ir diagnozuoti ligas esant ankstyvajai stadijai. Jei vaiko sveikatą apžiūrinčiam gydytojui kyla įtarimas dėl vaiko sveikatos pablogėjimo, pavyzdžiui, kraujo tyrimai rodo galimą mažakraujystę, vertinant regą pastebimas akių nusilpimas, apžiūrint kaulų sistemą įtariamas galimas stuburo iškrypimas ar kita, atliekami papildomi tyrimai. 

Šeimos gydytoja įvardina, jog profilaktiškai tikrinant vaiko sveikatą, dažnai pastebima suprastėjusi rega. „Šiuolaikinis pasaulis leidžia vaikams daug sėdėti prie ekranų, todėl profilaktiškai tikrintis regą ypač svarbu. Dažnai vaikams rega suprastėja dėl, taip vadinamų, regos spazmų, tačiau tai pastebėjus laiku ir pritaikius gydymą, kad raumenys atsipalaiduotų, rega vėl pagerėja“, – akcentuoja M. Barzdenytė. 

REKLAMA

Kitas svarbus sveikatos negalavimas, kurio irgi reikėtų nepražiopsoti – tai laikysenos sutrikimai. Pasak gydytojos, ši problema itin dažna, atsirandanti dėl netaisyklingo sėdėjimo, kuprinės nešiojimo ant vieno peties ir kitų priežasčių. 

Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas taip pat gali padėti užbėgti už akių rimtesnėms ligoms, pavyzdžiui, kardiologinėms problemoms. „Viena iš tokių problemų – širdies ūžesiai. Pastaruosius galima pastebėti atliekant įprastą sveikatos patikrą, tačiau tai gali būti viena iš indikacijų, nuodugniau patikrinti vaiko širdies veiklą ir ūžesių atsiradimo priežastis. 

Pavyzdžiui, pats širdies ūžesys nėra liga, tačiau tai priežastis ištirti širdį echoskopu ir pasižiūrėti, ar tai nieko reikšmingo, ar visgi rimtesnės širdies sveikatos problemos, kurioms reikalingas gydymas“, – aiškina medikė. 

Vaikų sveikatos patikrinimas be eilės 

Dviejų vaikų mama Inga Drungilaitė-Gudauskienė dalinasi patirtimi, kad profilaktinė vaiko sveikatos patikra jos šeimai ypač naudinga paaugus vaikams. 

„Mano vaikai: būsimas pirmokas ir trečiokė, todėl laikui bėgant pastebiu, kad sveikatos pažyma tampa vis svarbesnė. Anksčiau, kada vaikai buvo visai maži ir dažniau sirgdavo, periodiškai dažniau pasirodydavome gydytojui sveikatos įvertinimui. Dabar, vaikams paaugus, pas gydytoją lankomės ne taip dažnai, todėl šis sveikatos patikrinimas prieš mokslo metus atrodo labai svarbus“, – sako Inga Drungilaitė-Gudauskienė. 

Kalbinama mama priduria, kad patiems tėvams profilaktiškai nuvesti patikrinti vaiko sveikatą kartais prisiruošti sudėtinga: vis pritrūksta laiko, gąsdina eilės gydymo įstaigose ar galimybė pasigauti kokį nors virusą. Todėl artėjantys mokslo metai gera paskata tą padaryti, tik, pasak jos, svarbu neatidėlioti to paskutinei dienai. 

REKLAMA

„Vis dėlto, dabar surasti priežasčių atidėlioti vaiko sveikatos patikrinimą vis mažiau, juk yra galimybė tai atlikti be eilės. Jau įsitikinau, kad iš anksto turėti grafiką ir papulti pas gydytoją apžiūrai be eilės iš tikrųjų nepaprastas palengvinimas tėvams“, – įspūdžiais dalinasi Inga. 

Norintiems vaikų sveikatos profilaktinį patikrinimą atlikti jums patogiu metu ir nelaukiant eilėje, šeimos klinika „MediCA klinika“, įsikūrusi Vilniuje, Kedrų g. 4, suteikia tokią galimybę. Klinika kviečia atsakingus tėvus pasirūpinti vaiko sveikata, atlikti profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą be eilės ir naujus mokslo metus pasitikti sveikiems.


Rašyti komentarą...
t
tt
2020-08-15 09:54:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek tai kainuoja
Atsakyti
0

t
ta ta
2020-08-15 09:55:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek tai kainuoja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų