Šiandien – ypatinga diena: Budraitytė pasakė, ko šiukštu geriau nedaryti

Rugpjūčio 10-toji – paskutinioji perkūno diena. Senovės lietuviai itin garbino Perkūną, o šią dieną minėjo tikėdami, kad daugiau perkūnas nebetrenks ir jų namai bei turtas bus saugūs. Žymi astrologė Vaiva Budraitytė naujienų portalui tv3.lt sako, kad šiandiena parodo ir tai, kokio galima tikėtis derliaus rudenį, ir atskleidžia, ko visgi šiandien geriau nedaryti.

Šiandien – paskutinė perkūno diena: Budraitytė pasakė, kam ji palankiausia (tv3.lt fotomontažas)

„Perkūno diena prasideda vasarį, o jų iš viso yra devynios. Šiandien yra laikoma paskutinė perkūno diena, kai baigiasi vasaros ciklas. Žmonės nuo seno tikėjo, kad nuo šios dienos nebetrenkia žaibas, o perkūnas tampa nebe toks piktas.

Dėl to nelieka baimės, kad žaibas trenks į namus, kokia paprastai būna vasarą“, – šios dienos esmę atskleidžia astrologė.

Ji sako, kad šios dienos oras, pagal prietarus, parodo kelis dalykus. Vienas iš jų – jei šiandien nelyja, vadinasi, rudenį galima tikėtis daug gaisrų. Taip pat pagal orą galima spręsti ir koks bus rudens derlius.

„Jeigu šiandien lytų, tai būtų geras požymis, nes tada būtų labai geras derlius rudenį. Bet kadangi šiandien diena yra graži, tai, matyt, derlius bus vidutiniškas.

Pagal prietarus, būtų geriausia, kad šiandien visą dieną lytų ir griaudėtų, nes tokiu būdu perkūnas su mumis atsisveikintų“, – sako V. Budraitytė.

Ši diena palanki sukti medų

Ji taip pat atskleidžia, kad šiandien suklusti turėtų bitininkai, kuriems ši diena palankiausia pradėti kopinėti medų.

REKLAMA

Medus, kuris yra iškopinėtas perkūno dieną, yra naudojamas nuo peršalimo ligų. Manoma, kad jis yra kur kas labiau tinkamas nei bet koks kitas medus.

Todėl nuo šios dienos bitininkai pradeda uždarinėti avilius ir suka medų, jiems tai svarbi diena, su kuria prasideda sezono pabaiga“, – pabrėžia astrologė.

Ji sako, kad šiandien nereikėtų daug dirbti, mat nuo seno paskutinė perkūno diena buvo skiriama poilsiui.

„Yra pabrėžiama, kad negalima, pavyzdžiui, vežti šieno. Bet bendrai sakant, tiesiog negalima daryti jokių varginančių darbų, šiandien reikėtų pagulėti, pailsėti.

Anksčiau samdiniams šią dieną netgi priklausydavo popietinis poilsis, nes po perkūno dienos nebėra tokių sunkių, intensyvių darbų ir samdiniai jau negali gulėti pokaičio, jiems tai nepriklauso. Todėl šitą dieną jokių sunkių darbų nedarydavo, nes tikėdavo, kad tada viskas bus ne taip, kad atsiranda kažkoks pavojus. Jie atsipūsdavo, o nuo 11 dienos jau vėl kibdavo į darbus“, – pasakoja V. Budraitytė.


Rašyti komentarą...
N
Nendrė
2020-08-11 08:56:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tušti Sapaliojimai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų